bugün

uzun hali milletvekili yaşının 18 e düşürülmesinin anayasa komisyonunda onaylanmasıdır.
evet artık 18 yaşında biri milletvekili olabilicek.
ben çok bişii fark edeğini düşünmüyorum, yaş 60 da olsa 50 de olsa zaten uzaktan kumanda gibi elliri indir kaldır yapıyorlar.
hoş 18 yaşında bir delikanlının hazırlayaca yasa tasarısı nasıl olur bekleyip görmek lazım.

https://tr.sputniknews.co...sa-komisyon-milletvekili/
31 çeken milletvekili diye sözlüklerde başlık açılacaktır.
tayyip'in torunları Tarafından yönetilmek yakındır. 18 yaş nedir amk? Böyle vasat, vasıfsız bir meclis ortamı hiçbir yerde yok herhalde.
25 yaş kuralı iptal oluyorsa bağımsız milletvekili adayı olayım dedim.

galiba 8-9 bin lira gibi bir para vermem gerekiyor.
daha doğrusu en yüksek devlet memuru maaşını emaneten yatırıyorsun. ama kazanamazsan geri vermiyor, hazineye gidiyor.

ah şu parasızlık. *

edit: ben olamıyorsam kimse olmasın. zaten 25 yaşının altındaki adamın düşünceleri dahi oturmamıştır. çoluk çocuk mu yönetecek memleketi.

karşıyım.

edit 2: evet doğru tahmin etmişim, 9.066 TL lira.
Uygulamaya konursa 18 yaşında bir insana daha üniversiteye yeni başlamıs fikirleri ve dünya görüşü netleşmemiş bir gence yazık edilmiş olur.hala ergenlikten çıkamamış birine yüklemek için bence çok ağır bir yük.saçma bir karar.
sanki 25 yasinda 100 tane vekilimiz var, o yuzden asagi indirdiler. cok gereksiz bir is, ozellikle bu kadar cok sorunumuz varken. bana sanki biraz torunlar vekil olsun, hayatlari kurtulsun durumu var gibi geldi.
1997 li insanların milletvekili olmasına yol açacaktır. bu ne lan.
(bkz: bir önemi varmış gibi oyla pampa)
çocukları için yapmışlardır. biz yedik çocuklarımızda yesin diyedir.
ortayaşlı kesim mecliste uyuyordu çok sık karşılaşmışsınızdır.
bu tasarıdan sonra da uyuyanları pek göremezsiniz.

meclis başkanı sık sık kürsüden şöle uyarılar yapacaktır:

sayın x çekin elinizi şeyinizden lütfen.
18 yaşındaki çoğu genç haber bile ilemiyor,gazete okumuyor,tarafsız düşünemiyor olabilir ama kolay yönlendirilirler başka kuklacıların işine gelir.nitekim siyasete koca koca adamlar kukla yapılıp oynatılıyor bir çocuğu kandırmak beynini yıkamak zor olmasa gerek.
18 yaşında bir insanı meclise sokmayacakları için işlemeyecek madde kabulüdür.
18 değilken ne oluyordu ki? millet vekili, meclis falan filan... duyan da ciddi bir müessese sanar. benim 18 lik kardeşlerim de uyur meclis sıralarında ne var yani hem liseden pratikle geliyorlar.
iktidardayken tüm yeğenlerini de milletvekili yapcak herhalde birileri.
Lan seçilme hakkı var seçilecek direk girecek denmiyor.

Seçmeni varsa varsın olsun 18 yaşında.
Şakası kalmadı, tehlike yaklaşıyor...
görsel

Düşündükçe halimize acıdığım haber. Vay amk.