bugün

ENDiKASYONLARI
Nöropatik Ağrı
LYRICA (pregabalin) yetişkinlerde periferik nöropatik ağrı tedavisinde endikedir.
Epilepsi
LYRICA (pregabalin) sekonder jeneralize konvülsiyonların eşlik ettiği ya da etmediği
parsiyel konvülsiyonlu yetişkin hastalarda ek tedavi olarak endikedir.
Fibromiyalji hastalarınada verilen etkin maddesi pregabalin olan bir nevi ağrı kesici.prospektüsünde çarşaf çarşaf yan etkileri sıralanmış insanı serseme çeviren bir ilaç.
doktorumun banada verdiği ama yan etkileri yüzünden kullanamadığım ilaç.
2 yıldır piyasada olduğundan etkilerini tam olarak sorgulayamadığımız ilaç.
yaklasik 2 aydir kullandigim ilac. agrilarima karsi cok faydali oldu diyebilirim, ama 2 ayda aldigim 8 kilo beni ilerisi icin kara kara dusunduruyor.
bir orhon murat arıburnu şiiridir;

eski dost
düşman olmaz

gün gelir
eski sevgili
düşman olur
kullanmaya basladigim ancak etkisini henüz gormedigim ancak yan etkilerini yasadigim ilactir kendileri. yaklasik 2 yildir fibromiyalji hastasiyim ve ebemi seken agrilarla yasiyorum. bu ilaci basindan beri biliyorum ancak yan etkileri ve hasta yorumlarini okuduktan sonra kullanmama konusunda epeyce direndim. daha once psikolojik bazi agir ilaclar kullandim* ki yan etkilerinin neye benzedigini tahmin edebilecek kadar deneyimim var. neyse ki direnisim buraya kadarmis cunku artik agrilara tahammul edemez haldeyim, bittim. bu yuzden bu ilaci kullanmaya basladim, simdilik agrilara pek bir etkisini gormedim ancak ellerim uyusup basimin donmesi gibi durumlar söz konusu*. ilerleyen zamanlarda deneyimlerimi editlerim.
Başladım. Fibromiyalji hastasıyım, her türlü ilacı denedim. Tetik noktaları yok etmek için kuru iğne ve nöral terapide yapıyorum. Yok arkadaş kesmiyor. Bu ilaç kesti ağrıları ama ne yazıkki tedavi edici değil.yinede yaşam kalitemi yükseltti. Ama baş dönmesi yapıyor fena. Şu andada kafam iyi. Arabayla zar zor eve attım kendimi.

Teşekkürler lyrica.
insanı rahatlatıyor. Ellerde ve ayaklarda uyuşma yapıyor. Sadece 3 gündür günde(24 saat içerisinde) toplam 1500 mg içtim. 300 mglık kapsüllerden. Kalp çarpıntısı, konuşurken takılma, kelimeleri birbirinin yerine kullanma ya da akıcı konuşma anında bildiğin bir kelimeyi unutmandan dolayı tanımlayarak anlatma gibi şeyleri var. Gün içinde 3-4 tane bira da içtim. Çok fazla bi yan etkisi yok, kullanılabilir.
gençlerin yeni uyuşturucusu.

etrafımda en az 7-8 tane bağımlısı var.

halleri hiç iyi değil, bu ilacı almadan mal gibi hepsi ve 2 gün içmeyince inanılmaz yoksunluk çekiyorlar. birbirlerine lyrica var mı? lyrica var mı diye sorup duruyorlar.

kullanmayın gençler, suni şeylerle mutlu olmaya çalışmayın. hastalığınız yoksa içmeyin, gördüğüm kadarıyla hayatınızı sikiyor.
Severim kendilerini.
Seviyeli bi ilişkim olan ilaçtır.
Yalnız, benim iştahımı çok kesiyor. Suyla yaşıyorum bunu içince.

Sabah uyandığımdan beri 600 mg içtim. Yatana kadar toplam 1350 mg olacak. Karaciğer biraz boku yiyor tabii bu durumda. O yüzden arada bir içmek lazım.
Kafa yapmak için kullanılan reçete ile satılan uyuşturucu ilaç.
Dehşet rahatlatıcıdır. Deli gibi konuşurken bulursunuz kendinizi. Bağımlılık etkisi yüksek.
Evin yolunu şaşırtan ilaç.

10 dakikadır evimin çevresinde geziyorum amk.
Pregabalin etken maddeli genelde nöropatik ağrıların tedavisinde kullanılan ilaç.

Kafa yapmasından çok erken boşalmaya engel olması için de kullanan vardır.

iki tane 300'lük lyrica atıp sabaha kadar performans göstermeyi marifet sanarak eşe dosta anlatan var.

Bağımlılık yapar maymun olursunuz. Kullanmayın.
Kullananların yerinde duramadığını yahut deli gibi uyuduğunu gözlemlediğim, erken boşalmayı da engelleyen, yeni nesil teşkoların kullandığı ilaç, hap.
Ama reçetesiz bulundurmak da satmak da yasak. 5000 lira cezası var.
bunu kullandıktan sonra mastürbasyon yapmayı deneyin bir de. boşalamıyor insan ve çok kötü bir acı hissediyor.
özellikle yaşlı hastaların oram ağrıyor, buram ağrıyor, şuram ağrıyor, sonra orası duruyor burası da ağrıyor dırdırından usanan doktorların adeta alman mg3 makinalı tüfeği gibi döşediği dırdır kesici bir ilaç.
Şu aralar ciddi şekilde ihtiyacım olan ilaçtır. Ama para yok. Olan para sürekli bi şeylere kaçıyor. Doktor beyler dm lütfen asjdnwjslsl.
Boyun fıtığına bağlı olarak gelişen sırt boyun ve kol ağrılarım diğer iğne ve hafif narkotik ihtiva eden haplarla geçmeyince doktorum bunu verdi fizik tedavide kendime gelene kadar dayanabilmem ve uyuyabilmem için... berbat yan etkilerinden çekinmekle beraber denize düşen yılana sarılı misali sarıldığım bir ilaç. Sakın kullanıp peşi sıra araba sürmeyi düşünmeyin diyorum.
Pregabalin etken maddeli ilaç Yanınızda bunu içen biri varsa özellikle alkolle, yanında durmanız veya sohbetine yetişmeniz mümkün değildir. içen kişi 45 içinde deli gibi konuşmaya ve hafızası 10 tb ye yükselmeye başlar. Eğer siz bu ilaçtan almadıysanız bir müddet sonra kafa sikilmesinden ölebilirsiniz.

Asıl amacı nöropatik ağrıları dindirmektir. Gabapentinden daha etkilidir bu konuda. Torbacıların eline düşmüştür. Tableti 250 tlden satılmaktadır.

Uyuşturucu etkisi vardır. Araba kullanma konusunda alkolden kat ve kat tehlikelidir.
maalesef uyuşturucu satıcılarının gençleri uyuşturucuya alıştırmak için kullandıkları yasal maddelerden biri. şöyle ki; mesela siz rahatlamak veya hafif sarhoş olmak için bir madde arıyorsunuz ve biri size yasal bir ilaç olan lyrica'yı öneriyor, siz de parasını verip alıyorsunuz. bu ilaç bağımlılık yapıcı etkiye sahip olduğundan, daha sonra yeniden kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz ve eczaneler de yeşil reçete olmadan vermediği için, bu sokak satıcılarına (!) mahkum oluyorsunuz. bu sokak satıcıları, yani torbacı dediğimiz uyuşturucu satıcıları da size ya tableti birkaç yüz liradan lyrica satıyor, ya da başka bir uyuşturucu madde için piyasa yapıyor, size onu satmaya kalkıyor.

bu şerefsizlerin bütün derdi yeni bir tane daha bağımlı kazanmak olduğu için, size sattığı ilacın lyrica olup olmadığını bile bilemezsiniz(kaynak: https://dipsizkuyu.net/lyrica-300-mg-recetesiz/). içindeki maddelerin ne olduğunu hiç bilmediğiniz bir uyuşturucu ile ölme riskiniz bile var.

bu nedenle, bu tip ilaçlardan uzak durmalı, canınız sıkkın veya moraliniz bozuksa uzman doktorlara gidip uygun gördüğü takdirde antidepresan kullanmalısınız. aksi takdirde canınızdan olma riskiniz var.