bugün

Kullanmak kısa vadede güzel. Yani kıyamet kopuyor deseler 'eee ne olmuş' diyecek kadar gamsız oluyorsunuz. Her ne kadar bağımlılık yapmadığı söylense de bırakmak istemediğiniz için bağımlı gibi hissediyorsunuz. Çünkü bırakmanız durumunda sizi kocaman bir boşluk bekliyor.
5 senedir anksyete bozukluğum nedeniyle kullanıyorum. bağımlılık yapmıyor. uyku da yapmıyor. hatta uykusuzluk yapıyor. hayata karşı gamsız bir hale sokuyor insanı. ejakülasyonu geciktiriyor.

bir ara bırakmıştım. sonra hastalığım nüksedince tekrar başlıyım dedim 2. günde inanılmaz derece kötü olmuştum. bayılmak istiyorum bayılamıyorum. sürekli heyecan tansiyon yükselmesi kaslarını kontrol edememe. daha sonra doktorun yardımıyla xanax ile tekrar başladım.
hiçbir etkisini de yan etkisini de kullandığım 2 ay içerisinde görmediğim 50 mglık antidepresan. bari iştahsızlık yan etkisini göreydim.
lise zamanı annemden izin almadan 1 saat önce yemeğine, içeceğine kattığım ilaçtı.
ilk etapta cin gibi yapar on gune kalmaz cilgin uyutur.. yine de kimse bulasmasin bu haplara, ev arkadasim kullaniyordu benim bile dengemi bozmustu kizin gel git halleri. halledersiniz ya icmeyin valla uzuluyorum.
aşırı iştah bozukluluğundan, mide bulantısından, ayrılık acısından, özgüvensizlikten dolayı bu gece itibariyle başlayacağım ilaçtır. annem şeker hastası olduğundan doktor 1 kutu mutlaka evde bulunsun diyordu. onunkiyle başlayacağım eğer adam ederse kafa dağıtırsa düzeltirse devam edeceğim.
1 yil kadar kullandigim ve bana cok iyi gelen ilac. Kendimi daha iyi hissetmeme ve arkadaslarimla daha cok vakit gecirmemi sagladi. "yeni ben"i ortaya cikardi.
1 sene kullandım. ilk hafta 14 saat uyurdum. sınav stresimi aldı. beni mutlu bir insan yaptı. öss senemi onunla atlttığım için mutluyum. tavsiye edilir.
Uzun süre kullandıktan sonra sonunda bırakabildiğim antidepresan. Daha önce birkaç kez denedim ama amacım bırakmak değildi, öyle içmeyi unuttum birkaç gün, sonra da madem içmiyorum, içmeyeyim bari deyip bir hafta kadar içmemiştim. Ah o bir hafta sonraki halim var ya, ağlamaktan helak olduğum, her boka gözlerimin dolduğu birkaç günlük bir sürece girdim. Birkaç gün diyorum ama ne kadar sürerdi bilmiyorum, çünkü birkaç gün sonra ben ilaca tekrar başladım. Bağımlılık yapıyor dedikleri şey bu herhalde. Kendine muhtaç hissettiriyor; sanki o olmadan hep böyle salya sümük yaşayacaksın gibi. insanın o hali hem kendini korkutuyor, hem de çevresine mutsuzluk aşılayacağı için kişiyi tedirgin ediyor. Sonra sarılıyorsun yine eski dostuna.

Geçenlerde yine birkaç gün içmeyi unuttum, sonra devamında yine bilinçli olarak içmedim ve yine o boktan sümüklü ruh halim koşa koşa sarıldı bana. ilk anda kucaklaştık, kucaklaştık da bu sefer eski dosta sarılmadım. O günü öyle geçirdim. Sevgilimle tartıştık zaten, bilmiyorum benim bu kevgire dönmüş ruh Halim mi sebep oldu yoksa ilaç içiyor da olsam yine tartışır mıydık, ama fark ettim ki o kafayı yemiş şekilde önceden davrandığım gibi davranmıyorum. Yaşım yolun yarısına yaklaştığı için mi daha kontrollü tartıştım bilmiyorum.
Sonra sevgilim uyudu. Bir anda çocukları öyle bir özledim ki kendi kendime konuşa konuşa, ağıt yakar gibi ağladım, sessiz kalmaya çalışarak. Kendimi suçladım yine, beceremediğim sorumluluklar için. 'Yarın ilaca yeniden başlayayım bari' cümlesi el salladı yine kapının arasından.
Ertesi gün ne mi oldu? ilaç içmeyi yine unuttum. iyi ki de unutmuşum çünkü o depresif tavrım ertesi güne kalmadı. Aklıma gelseydi, kendimi kötü hissetmiyor olmama rağmen, yine de içerdim mereti. Unuttum. Çok da iyi oldu çok da güzel oldu.
Kendimi daha özgür hissediyorum.
Arabada Barış Manço'nun unutamadım şarkısını dinlerken oynamaya başladığımı fark edince ulan ne oluyor bana dedirten ilaç.
Not: yine de çare ilaç olmamalı işi kafada bitirmeli.
duzenli kullanimda etkisini 3 ayda gostermeye baslayan antidepresan. eskiden selectra olan ilacin lustral olarak degismesi. serotonin inhibitorudur.
2 sene önce 'yaygın anksiyete bozukluğu' tanısıyla birlikte psikiyatristim Tarafından başlanan ilaç. Kendisi 'serotonin geri alım inhibitörü' olup mutluluk hormonu olan serotoninin sürekli dokularda kalması ve bu sayede sürekli mutluluk ve umursamazlık hissine sebep olan bir ilaç. işin farmakolojik kısmını bi kenara bırakacak olursak anksiyete(kaygı) problemim dolayısıyla başladım bu ilaca. ilk iki gün 25 mg sonra 50 mg 1.ay sonunda 100 mg ile devam ettim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum; en basit antidepresan, bakkalda satılıyor, şeker vb şeyler söyleyenleri hiç ciddiye almayın zira yan etkileri bakımından insanın ağzına sıçabilecek kapasiteye sahip. Yan etki olayı kişiden kişiye değişir, hatta her bünyeye göre yan etkiler değişiklik gösterebilir ama genellikle prospektüste yazanlar oluyor arkadaşlar rastgele yazılmıyor. Bende gösterdiği yan etkilere gelecek olursak uykusuzluk, mide bulantısı, iştahsızlık (dolayısıyla kilo kaybı), ejekülasyon gecikmesi, halsizlik, dikkat dağınıklığı, dalgınlık, hiçbirşey yapmama isteği ve bunun tıbbi bi karşılığı var mı bilmiyorum ama 'mallık'. Şimdi bunları kısaca açıklayacak olursam özellikle 'mallık' diye ifade ettiğim etki insanın ağzına sıçıyor arkadaşlar. Sabahtan akşama hatta akşamdan sabaha kadar yatakta mal mal oturuyorsunuz. Hiçbirşey yapma isteği yok kimseyi görmek konuşmak istemiyorsunuz boş boş bakıp duruyorsunuz. Uykuya hasret kalmak neymiş onu öğrendim bu ilacı kullanırken. Günlerce hiç uyumadan duruyorsun esnemekten çenen kopacak hale geliyor. Hatta ilerde TME problemlerine yol açacak kadar esniyorsun. Muhakkak yanında bi uyku ilacı da almanızı tavsiye ederim. Sürekli mide bulantısı iştahsızlığı getiriyor yanında ve o da kilo kaybına sebep oluyor tabi ki. 11 kilo vermiştim 2 haftada. Eğer öğrenciyseniz önemli bi sınavınız varsa ÖSS YDS TUS DUS vb. kesinlikle uzak durun çünkü motivasyon, dikkat Sıfır seviyesine iniyor. Tek kelime okumak istemiyorsun okusan bile anlamıyorsun. Tek yapmak istediğin yatakta oturmak. Tabi ilk 1-2 ay geçtikten sonra etkiler azalıyor ama asla geçmiyor. Erken boşalma probleminiz varsa o konuda çok iyi hakkını yemeyelim. * yarım saat bi saat tık yok artık tahriş oluyor acı çekmeye başlıyorsunuz o derece. Ha yan etkileri bi kenara bırakıp asıl sıkıntıları gideriyor mu diyorsanız o konu biraz muamma. insanı iyileştirmiyor sıkıntılarınızı almıyor ki zaten böyle bi ilaç yok ama hissizleştiriyor. Önceden duyduğunuzda saatlerce ağladığınız, canınızı yakan, hatta intiharı bile düşündüren şeyler artık umrunuzda bile olmuyor. Biri gelip baban ölmüş dese 'başımız sağolsun üzülürüm bi ara' deyip işine devam ediyorsun. Hiçbirşeyi ciddiye almıyorsun sınavmış dersmiş biri bi laf demiş hepsi hikaye sürekli aptal bi sırıtış oluyor yüzünüzde ve herşeyi kahkahayla karşılıyorsun. Böyle bi iyileşme(!) istiyorsanız amenna ama yoksa bi işe yaramaz diyebilirim.
3-4 ay kullandıktan sonra bunalmaya başladım ve doktora sormadan bıraktım. Açıkçası ben 'ilaç bırakma yan etkileri'ni görmedim hiç bi sıkıntım olmadı ama yine de siz doktorunuza sormadan bırakmayın derim. Bi süre iyi gittim sıkıntılarım geçti ama sonra daha şiddetli şekilde döndüler. Geçenlerde kaldıramadığımı farkedince tekrar gittim doktora tekrar Lustral başladı ama bu defa yanında (bkz: quet)diye bi ilaç daha verdi uyuyamıyorum diye. ikisi birlikte ağır geldi 4 gün kullandım kaldıramadım bıraktım bugün tekrar gittim bi kaç farklı sıkıntım daha olduğunu da anlattım be (bkz: prozac) başladık. Yanında da (bkz: xanax) verdi uyku için. Bakalım bunların nasıl bi etkisi olacak onları da ilerleyen zamanlarda paylaşırım. Sonuç olarak zor durumlar bunlar arkadaşlar Allah kimseyi düşürmesin bu hale.
Bu ilaci kullandiktan sonra iki yil bile gecse hala ikinci ayki etkisini gosterir benim anlamadigim tum hayatimiza mi etki ediyor bu ilac doktorun odasina girdigimde aglamakliydim ama bu ilaclari kullandiktan sonra degil aglamak uzulemiyorum bile belki de bunyem mutlu olmaya alisti bilemiyorum ama bosver.
önceden kullanım, ilk 2 ay mal gibi yapıyo mala bağlıyosun yani üzüntü stres yok ama 3. ay hiçbir etkisi kalmıyo yine stresli üzüntülüsün bende yeter diyip ilacı bırakmıştım bırakalı 3 sene oldu iyiyim galiba.
hayatıma yön veren begenerek içtigim bir geciktirici.
Her ne kadar fazla doldursalarda prospektüsünü başınıza çok nadir gelme ihtimalleri vardır.
Özlediğim ilaçtır. Misolmuş selectraymış yalan. Senin gibisi yok be lustralim.
3 aydır 50 mg ini aldigim ilactir. ilk gunler denilen yan etkileri hafif olarak hissetmistim.ama beni en cok zorlayam olmayan uyku duzenimin iyice bozulmasiydi.gunde 2 3 saat kopuk uykulae yetiyordu.doktorum bir baska ilac ile duzelicegini soyledi uyku probleminin ama ben bir sure daha bekleyip gormek istedim . nitekkm o soeun da cozuldu.su an hala kullaniyorum ama iyi ya da kotu bi sey hissetmiyorum sanki hic bir etkisi yok gibi.sanirim ilacin guzelligi de bu.sonucta olay kafada ve beyinde bitiyor. ilaca baglamak her seyi sacma.
Sabah 6 da uyandırıp, uyutmadığı doğrudur. Ayrıca etkisini siz hissetmezsiniz, çevrenizdekiler söyler. Yan etkisi en az olan anti depresandır bana göre.
etken maddesi sertralin hidroklorür olan ilaçtır.
Takıntı sorunuma pek de iyi gelmeyip aksine uyku düzenimi alt üst eden nitekim diğer antidepresanlardan daha masum olan ilaç.
Bir tezatlık olduğu kesin, dozda alakalı olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki şimdiye kadar günlük 50 mg ile faydasını görmediğim ilaç 1 haftadır doktor önerisiyle dozu 100 mg yapınca süpermen etkisi yaptı. ilerleyen haftalarda güncelleme yaparız..
Uyku ilacı .
hap atmayı marifet sananların bağımlısı oldu bir antidepresan. lan git bir abdest al iki namaz kıl bişiyin kalmaz.
Lanet olsun ya yine millete kilo verdiren ilaç zaten bi bende farklı etki gösteriyi kebab koy önüme tabağı bile yerim lan.