bugün

evet oturduğum yerden yaptığım tespittir. lumia 920 den yazıyorum bu entryi. bazen youtubeden atsada ve oyun oynayamadığı için mağazada değerlendirme kısmında sövsede ben seviyorum. hele ki telefonu beğenmiyen arkadaşların telefonları teker teker garantiye gidince çıldırıyorum 3-5 bilgi kırıntısıyla ya wp çok kötü ya diyenleri görüyorum onlarla uğraşamıcağım ama wp telefonların kendini temizlemesi her gün telefonu yavaslatan verileri silmesi beni mest etti mağazasında virüs programı aramıyorum.
oyunları en güzel olan seridir.
--spoiler--
kimsenin
--spoiler--
eski telefonum olur lumia serisinin microsoft versiyonu.
(bkz: lumia 532)
Kullandığım güzel telefonlardan biridir. Tanıtımı yeteri kadar yapılmadığı için ülkemizde çöp olarak bakılmaktadır. Şu an sony kullanıyorum en ufak bir sıkıntısı yok.
Türkiye' de, ios ve android işletim sistemli telefonlar ön planda olduğu için lumia pek bilinmez. Ancak telefonda her hangi bir programın yer kaplamaması, kasma- donma gibi durumların yaşanmaması, virüs neredeyse en az seviyede yaşanan bir durum olması gibi sebepler telefonu kullanışlı hale getiriyor. Diğer android ve ios işletim sistemi olan telefonlarda; sızma, programın yer kaplaması, kasması-donması, virüs bulaşması, güncelleme yapıldığı zaman telefonun özelliklerini zamanla yitirmesi gibi durumlar sıkça yaşanmaktadır. Ve lumia sağlam telefondur. 3. Kattan yere düştüğü halde 5 senedir çalışır durumda olması hala şaşırtıcı bir özelliğidir.
Nokia android evrenine yelken açtı microsoft da smartphone olayında başarısız oldu ve çekiliyor. Lumia güzel bir fikirdi ve ilk başta microsoft ile nokia güzel bir sinerji yakalamıştı fakat daha sonrasında microsoft un daha önce birçok kez farkli alanlarda sergilediği kazmalik ve beceriksizlik lumia dada kendini gösterdi. Günden güne kan kaybeden platformun sayılı günleri kaldı belki de. Halbuki ilk basta yakalanan o ivme devam ettirilebilse hem kullanıcı için hemde nokia ve microsoft için işler çok daha iyi olabilirdi.
Uygulaması hiç yok gibi bir şeydi mağazasında. .şarj nedeni ile servise gönderip bir ay alamayınca hakem heyeti kararı ile ücreti iade aldım. .
Ancak gerek üç boyutlu özelliği olan navigasyon gerek hareketli resim çekme özelliği çok güzeldi. .
Herşeyi yapilip benzini unutulan devrim otomobili gibidir. Hersey vsr ama market yok. Market var ama uygulama yok.
Mağazasında neredeyse hiçbir uygulama bulunmayan, olanı da ücretli yayınlanan Windows phone işletim sistemine sahip telefon.

Uygulamalar yer kaplamıyor demişsiniz, yok ki kaplasın! Virüs bulaşmamasının sebebi ise hackerların wp'yi siklememesi.

1 sene kullandım, hızını performansını sürekli övdüm ama bir yerden sonra ben de bastım küfürü, aldım bir orta halli Android, mutluyum.

Beybi!
Hiçbir özelliği olmadığı için kasmayan ve bu yüzden üretimine son verilen telefon serisi.
Çöptür. Ve çöp olduğu için sadece dunyanın yüzde biri kullanmş sonra çöpe gitmiştir.