bugün

Genetik Mühendisi , mimar ,öğretmen ve mcdonalds kasiyeri
lisede sınıfın genel mevcudu 6 olduğundan arka 4 lü ileri 3 lü tabirleri yoktu. ben dahil herkes bir baltaya sap olamadık efenim.
(bkz: ünlü oyuncu bakın şimdi ne halde) repliği gibi başlık olmuş.
normalde iyi adamlar çıkar derler ama bizde turizm, kamu yönetimi, tekstil çalışanı, adalet bölümleri çıktı.
not: ben turizmciyim
hemşire, bankacı, psikolojik danışman, ingilizce öğretmeni.

en arka dörtlü ayırıcam sizi!
-ayrılmadı.
şu anda tofaşın içindeki bir baltaya sap olamamış apaçi dörtlüdür.
Gün geçmiyor ki ekşi sözlükten bir başlık çalınmasın.
ben tıp, diğeri diş hekimliği, bir diğeri almanyada mühendislik okuyor, sonuncuda mimarlıkta.
3 erkek 1 kızdık. Bazen 2 kız olurduk.

Birisi zar zor okuyor, lise bittikten sonra aşkını itiraf etmişti hala der gel evlenelim diye.
Birisi yine okuyor, o en yakın arkadaşlarımdan birisidir hala, düzenli sevgilisi var.
Diğeri de okuyor, onunla da yakın sayılırız, yeni sevgili yaptı.
Ben kendi halimde takılıyorum öyle, okuyorum falan
Diğer alternatif kız Kıbrıs’ta sürtüyor hala arkadaşımdır.
hep de dersleri iyi olurdu o şeylerin, her neyse.
3 ü öğretmen biri avukat oldu... 4 sene boyunca dolmuş şoförü olacak diye dalga geçtiydik oysa
37 kız 7 erkektik sinifta.

Benim arka dörtlüden

ilki: güzel değildi vermiyordu da ama yanımda gezdirmek ten hoşlanırdim. Elini felan tutardım hoşuma giderdi. Şuan 2 çocuk annesi ev hanımı

ikincisi: ahhh işte bu yok mu babası zengindi ayakkabı dükkanları vardı. Çokta güzel sevisirdi. Zengin kendinden 20 yaş büyük adamla evlendi.

Üçüncüsü: temiz kızdı benimle çıktığı için aramıza girmiş ayrılınca da hala birinci ve ikinci ile birlikte aramızda kalmıştı.

Ben: zor bela KPSS ile ucundan gardiyan oldum. Cezaevinde çalışıyorum kafam rahat. 2 de çocuk var

Birinci ve ikinciyi çok özlüyorum üzerinden 15 sene geçmesine rağmen. Oturup raki bira da içerdik. Sohbette ederdik

Kıskanıp veya inanmayıp ekşi verenin a.q
Valla yolda görsem tanımam herhalde.
4 erkekten biri vefat etti, biri minibüste direksiyon sallıyor. Biri turizmci oldu yüzünü bile goremiyoruz artik bi de ben hukukçu. Hayat birimizi ebediyete diğerlerini de başka yönlere savurdu gitti.
şuan olduğum durumdan yana şikayetçi değilim zeki ve haylaz tayfadır...
istanbul üni maliye- mersin üni makine müh.(çocuğun fiziği berbattı)- kırklareli üni uluslararası ilişkiler- diğeri de ben.
Oto yıkamacı açtı, dekorasyon işi yapıyor, garson , işsiz.
Ben bu başlıkta tinerci, torbacı ağırlıklı entry okumayı düşünüyodum.
Şaşırdım.
Bir tanesi asosyal ve serseri , ben felsefe bölümü bitirdim komiser yardımcılığı sınavına hazırlanıyorum , diğer arkadaş ısı yalıtım işiyle uğraşıyor , en sonuncuda makine mühendisliği okuyor , şu an 6. yılı
biri uçak mühendisi.
iki tanesi selam vermiyor. Bir tanesi ile eski samimiyet yok.
biri kaynakçı, biri özel güvenlik, biri pavyon açtı kapattı şimdi uyuşturucu işine girmiş, biri de ne zaman görsem hala internet kafede counter oynuyor.
mımar avukat muhendis doktor...

siktir mına kodum işsizleri.
görüşmüyorlar.
arkadaşlık böyledir işte; biter.

"Bir zamanlar arkadaşınız olduğunu düşündüklerinizin "şimdiki zamanına" ortak olmak zorunda değilsiniz. Arkadaşlık veda etmeyi de bilmektir."
Demiş yekta kopan.

lisedeki ilk yılımda atakan, bilal ve levent vardı. ben de dördüncüydüm. şimdi bilal ve levent'e ne oldu bilmiyorum. ölseler haberim olmaz. atakan'ın ise psikolojisi bozuldu. eve kapandı. 24 yaşına geldi, hayatında bir dikiş tutturamadı. telefonları da açmıyor.

hep arkadaki dörtlü olarak anılırdık. pek çok kişi gibi bizim de çok "muzip" anılarımız vardı. ama yaşandı, bitti. lise, lise'de kaldı. insan böyle söyleyince üzülüyor ama böyle de olması gerekiyor.
Biri savcı biri psikolog biri komser sonuncusu avukat. En arkadaydık çünkü okul zeka törpüsüdür.