bugün

lisede tarih dersinden akılda kalanlardır.

(bkz: şeyh edebali)
(bkz: ikta sistemi)
(bkz: şarlken)
hocamızın sürekli anlattığı iki kızı, erkeklere seslenirken "olummm" diyisi, sinirlenince "gral mısın gralice misin kimsin sen" diye azarlaması.
hüsne hocanın umutsuz çırpınışları sonra pes edip bizimle makara yapması. ismail hocanın derste uyuması yaşı baya vardı umarım hala yaşıyordu. iyi adamdı.
1071 malazgirit savaşı dendiğinde zihnimde canlanan devasa kapı.
1934 soyadı kanunu.
Ülkücü tarihçiden osmanlı tarihi dinlenmez.
Lidyalıların parayı ilk bulan değil, ticarette ilk kullanan olduğudur.
Ders zili çaldığında, hoca gelirkene;

Feribot kıyıya yanaşıyor gençler.
osmanlı tarihinin kuruluştan duraklama dönemine kadar hemen hemen her şey.
rusların sıcak denizlere inme politikasıdır.
Hocanın oturuş stili.
tabii ki malazgirt savaşıyla, anadolunun kapısını açan türklerin içeriye koşması.
Tarih tekerrürden ibarettir.
talas savaşı, mondros ateşkes antlaşması.
sınıf 1. kattaydı hoca biraz yaşlıydı pencereden dışarı atlayıp zil çalmasına 5 dk kala sınıfa girmiştim. hoca nerden geliyorsun sen dedi. bende, hocam siz yolladınız ya tebeşir al diye dedim. hocada dediki, hee o zaman yerine geç.
lise 2'de alevi tarih hocasına denk gelmem ve her defasında Yavuz Sultan Selimden dersi açması
"anadolunun kapıları türklere açıldı."
Bizim tarihçinin tenefüs zili çaldığında kendisinden izinsiz çıkan öğrenciye attığı tokat. O neydi öyle.
Yunanlıları nasıl sikerttiğimiz.
Almanlar yenildigi için bizde yenilmek zorunda kaldık.
Sezon sezon diziler çekmiştim rüyalarımda.
Ben hep uyurdum arkadaşlar.
görsel
Tarih kitabının bir bölümünde Osmanlı - rus münasebetleri yazıyodu. Ne gülmüştük be.
Anadoluda kurulan ilk beylikler dönem odevimdi.daha zmn var dha zaman var diyerek.son 2 gün yapmıştım zar zor.
Hocayı kafaya almam.