bugün

lise terk olmaktan iyi olan durum.*
70'li yılların başında öğretmen bile olabilen insan modeli.
mezun olunduktan sonra kendini boşlukta hissetiğin bir durum.
üniversite mezunu olabilmenin temel şartıdır.

(bkz: üniversite mezunu olmak)
yunanistan'da bir üniversite mezunuyla lise mezunu arasında ortalama olarak maaş anlamında ciddi farklar bulunmaz. bu yüzden yunanistan'da oldukça yaygın bir durumdur.
bir baltaya sap olamamak gibi olan durum. intihar sebebidir.
Eminim çok zordur.
"lise terk "olmak gibi karizmatik değildir.
kendine çalışan değil hamal arayan bazı işletmelerin iş ilanlarında görülen eğitim düzeyidir.

aranan nitelikler:
en az lise mezunu, önlisans mezunu, lisans mezunu, yükseklisans mezunu, doktora mezunu (!!!)

bazı işletmeler için doktora mezunuyla bir tutulmaktadır.
Şahsımdır.
Çok isterdim üniversite okumayı, kampüste hocalara yalakalık yapmayı, sevgililer arasında kaos çıkarmayı.

Bitlis'te bir köyde yaşıyorduk zamanında. imkânımız olmadığı için ailem üniversiteye gönderemedi.
Şimdi ben çalışıyorum, para kazanıyorum ama içimde ukte kaldı.
Okuyabilenler kıymet bilsin gençler. Büyük avantaj.
dünyayı yönetecek güce sahip olmaktır..

lise 2’de din bilgisinden 3 kere çakınca müftü olmaz bundan dediler..

şimdi pamuk tıkıyorum:(
Şu dönemde o kadar ayağa düştü ki hiçbir anlamı yok. Mezun olmayanı döver hale geliyoruz. Evet.
Adı duyulmamış bir üniversitenin klişe ve bitince işsiz kalınacagı garanti bir bölümünde 4 yıl geçirmektense böylesi daha makbuldür bazen.
Çok da şeetmeyin.

diploma ve meslekle var olmayı Seviyoruz biz. Ben şuyum, buyum, x üniversitesi mezunuyum. Etiketler, çerçeveler, bilmem neler neler?

Aferin sana. Peki büyüyünce ne olacaksın?
şahsen ben ortaokul mezunuyum. hep istemişimdir lise mezunu olmak. ne bilieyim insan heveslenmiyor değil? ergenlik filan bitmeden hayatla tanışmışız işte amk.
ak partiliyim ve mutluyum. mükemmel bir his.
lise mezunu olacağıma ak partili olayım dedim ve bu benim olayım oldu.
şimdi pişman. hiç değilse belediyelerde filan işe girerdim?
inşallah, amin, amentü, hidayet-i kulvhu, esselemün aleyküm ve rahmatullah.
dışardan liseyi bitirip amacıma ve emellerime ulaşabilirim.
biliyorum başlarda biraz zordu lakin zamanlan düzelicek.
inş. mezun olurum.
çokta üzülmeyin gidin önce akp gençlik kollarına yazılın
partiye hizmet edin köpek gibi çalışın
sonrada askerlik-polislik ne varsa başvurun
uzman cavusluk
jandarma astsubay
pomem
ne varsa başvurun elbet biri çıkar...

sonra gelsin havadan 4 5 bin..
öyle bir hale geldi ki memleket, sanki herkes üniversite mezunu olmak zorundaymış gibi bir hava oluştu.

defalarca yazdım, tekrar tekrar aynı şeyleri söylemeye gerek yok ama bu ülkeyi, ülke ekonomisini bitirecek bir şey varsa o da bu diploma manyaklığıdır.

artık ara eleman, zanaatkar yetişmiyor gençler, çıraklık suriyeli çocuklar dışında bitti.

ne berberde, ne de sanayilerde bir tane bile çırak yok.

çok değil bundan 20-30 sene sonra çıkacak bu diploma deliliğinin acısı.
Okuma boşver? Bu devirde cahiller daha şanslı zaten, belki de iyi gelir getiren bir işin, evin barkın vardır, okuyanların böyle bir şansı da yok.

Ye, iç keyfine bak aq.
Evet bende lise mezunuyum.
açıktan uzaktan oku lan burada bu saatte duygu sömurusu yapacağına. niye içinde kalsın bir kere yaşıyorsun bu hayatı.
Her ne kadar imkânsızlık yüzünden üniversite okuyamamak içimizde ukte olsa bile mesleğinizde kalifiyeyiz.etraf mezun arkadaşlarla dolu kötü olan umut yok çekirdekten yetişmeyince insanın eline işte yakışmıyor.gene de kurtuluşumuz kaliteli ahlaklı bilinçli eğitimden geçiyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar