bugün

Akplileri üzmüştür. Utanmadan bugünki olayı taksim direnişi ile bağdaştırıyorlar. Neremle gülsem bilemedim.
Askerimizin ellerine sağlık, az bile yapmışlar, keşke kökünü kurutsalar pkklı itlerin.
pkk apo paçavralı orospuların vurulnca halka dönüşmesi. f16 da vurmuştu bunları vurulunca halk oldular cenazeleri yine apo paçavralarına sarıldı. gerçekten halk olsaydı bile ne bok işin var orda. jetler vurmadan önce kimlik kontrolü mü yapacak sana. hepnizi sikmedikleri hata.
halk değil, teröristlerdir. bu aralar teröriste halk demek moda oldu zaten. onlar halksa biz ne oluyoruz?
karakol biyerlerine battı zaar. senin güvenliğin için kuruluyor o karakollar. neyini protesto ediyorsun.
ya da sen sosyal medya kuklası, sen neyi savunuyorsun?
şanlı askerimizin 3-5 çakala ateş açmasıdır.

bu çakalları destekleyenler, karakol kurulmasına karşı çıkanlar var. onlar pkklıdır işte.
ankaradan sonrası halk değil, ama bu toprakların tümü türklerindir diye düşünen embesiller daha bitmemiş olsa gerek. roboskide olduğu gibi ölenlerin arkasından oh iyi olmuş diyebilen ne kadar orospu çocuğu varsa ortaya çıkarmış haber.
karakolun olmamasını neden istemiyorlar acaba sorusunu akıllara getiriyor. uyuşturucu trafiğinin, kaçakçılık trafiğinin aksamasından sıkıntı duyan bir halk mı.
karakol basma olayının -heyt yavrum be adamı götünden sikerler öyle- dün aynı ilçede gerçekleşen uyuşturucu operasyonundan sonra gerçekleşmesi tesadüf değil. üstte de uyuşturucu olayına değinilmiş zaten.

ha bir de kimse kimseye üzülmek zorunda değil. sanane lan orospu çocuğu ister üzülürüm ister sevinirim, derdim ama seviye mühim.

250 kişi toplanıyor:
-protesto ediyorlar. -tamam-
-taşlıyorlar. -eyvallah-
-çadırları yakıyorlar. -işçilerinmiş hadi görmezden gelelim-
-karakolun içine sızmaya çalışıyorlar. -oldu biz kalkalım o zaman-

biri bu mezopotamyanın asi çocuklarına ellerindeki molotofun artık bir kalaşnikofla vb silahlarla aynı sayıldığını anlatsın. batıda oturan empatik böcek de mahallesindeki polis karakoluna silahla girsin bakalım.

bu olayı kullanıp akp düşmanlığı yapan ulusalcı bir kesim de varmış herhalde öyle duydum. ben inanmazdım ulusalcıların gerizekalı olduğuna ama bu gezi parkı eylemleri ile başlayan süreçte iyiden iyiye doğruluyorlar islamcıları. yalan yok.
artık sürecin "barış" süreci olmadığını, akp'nın sadece ortadoğu projesi olduğunu kanıtlamıştır.
hep söyledik, eleştirdik. bir kürt olarak akp'nin barış getiremeyeceğini en başından beri hep savundum.
şimdi önemli olan amed'in gezi için gösterdiği hassasiyeti batıdakiler gösterebilecek mi sorusudur elbette.
kemalistlerin, ulusalcıların "kürtleri daha iyi anlıyoruz" sözlerinin sınavı olacaktır bir bakıma lice olayları.
artık kim ne kadar samimi anlaşılacak.
bugün hep birlikte lice için ayaklansaydı bu halk ben "evet, bizi ayıran dil,ırk değil" diyecektim fakat hala kendini türkiye'nin gururu olarak gören halk tv ya da diğer kemalist kanallar "pkk ve akp'nin anlaşması suya düştü" tarzı yorumlar yapıp "bu insanlar neden karakol istemiyor, demek ki pkk çekilmemiş, hala gerilla yonetiminde bu insanların devletin askerine, jandarmasına tahammülü yok" diyebiliyorlar.

anlamış olduk ki ne kadar büyük bir direniş olmuş olursa olsun insanlarda ki ön yargıları ve şovenizmi yıkamadığımız sürece hep beraber kalkalıp, hoplayalım, zıplayalım hiçbir şey değişmeyecek.

edit: entry gireli 5 sanıye olmadan eksi yemiş olmamda bir hayli garip. üstelik yorumu okumak 1 dakika falan sürer herhalde.
hükümetin açılış sürecinin bir halta yaramadığının apaçık göstergesidir.... bölgeye verilen tavizler neticesinde insanların karakol yapımını bile protesto etmesine kadar giden bir açılım süreci....

o değilde başlıkta bile asker suçlanmış ya vah bize vahh... askerin halka ateş açması ne la.... olum bu asker bu devletin bu milletin askeri amk, papua yeni gine'nin askeri değil.... halkta bizim halkımız ama askerine taş, sopa, kurşun atan halk bizden değildir....
yahu ekşi sözlükteki tepkilerle buradaki tepkilere bakıyorum da, bu kadar salak insanın bir araya gelmiş olmasına akıl erdiremiyorum. bir tarafta gezi parkında diktatöre karşı protesto yapan halk, diğer tarafta teröriste zeval gelmesin, uyuşturucu yollarımız kesilmesin, kaçakçılık yollarımıza zeval gelmesin diye devletin askerinin karakoluna saldıran militanlar. birader asker karakol yapıyorsa sanane? ki orada yoktan karakol yapılmıyor, var olan karakol güçlendiriliyor. bir düşün neden yapılıyor acaba?
askeri karakolun güçlendirilmesini protesto (!) amaçlı grupların karakolu saldırması sonucu meydana gelen olay. şimdi, askeriye niçin vardır, vatanı korumak için, dolayısıyla hiçbir vatansever karakolun güçlendirilmesine karşı çıkmaz. karşı çıkanların da ne olduğu bellidir zaten. diyarbakır çevresinin kendilerine kalacağını sanıyorlar ya ondan tepkililer. alırsınız.
--spoiler--
dostum halk demişsin ama bunlar orospu çocuğu
--spoiler--
kürt milliyetçilerin çözüm sürecinden beklentileri özerklik, devletin çözüm sürecinden beklentisinin de özgürlükçülüğün önünü açılması olduğunu düşünürsek, esasında neden gerçekleştiğini anlayabiliriz. orada askeri inşaata baskın yapmaya çalışan kürtler ''çözüm süreci sonrası burası bizim olacak. gideceksiniz buradan, boşuna yapmayın'' minvalinde bir saldırı gerçekleştirmiş ve işçi çadırlarını dahi yakmaya kalkmışlardır. şimdi başlık çok provokatif lice de askerin halka ateş açması . daha düne kadar polise küfrediyordunuz, şimdi askere mi? daha dün buralarda gezinen başlık vardı. polisin batıda aslan doğuda kuzu kesiliyor gibisinden bir başlıktı. nasıl bir beyni var insanların gerçekten anlamta güçlük çekiyorum. hatta bazılarına acıyorum.
(#20266257)
(#20266265)
hala "karakol inşaatını ne diye önlüyorlarmış yeeaa" diyen savaş yanlısı yavşakları görmemizi sağlamıştır.
ulan çözüm süreci diyorsunuz, barış diyorsunuz, durmadan karakol inşa ediyorsunuz. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. ayrıca adamlar karakol inşaatına direnirken taşlı sopalı saldırmadılar. ateş açılacak bir durum yoktu yani ortada.
görsel

görsel

bazı malları sokağa dökmüştür.

(bkz: direnasker)
ne olmuş, asker halka ateş açmış. lan ordaki halk 30-40 senedir askere ateş açıp anaların yetiştirdiği gencecik mehmetciklerimizi şehit ediyor.
vicdanını siktiğim suserler tarafından oh iyi olmuş denilen vahşet hatta katliamdır. Kürdistan halkının karakolu istememesinin nedenini oturdukları fil dişi kulelerden elbette göremezler nasıl olsa bu yarrak kafalı vicdanı bozuk suserlerin kızlarına oğullarına annelerine karılarına tecavüz edilmiyor, işkence edilmiyor, öldürülmüyor. Bir insan öldü amına koduğumun andavalları diye bağırmak istiyorum ama nerede amk onu anlayacak kapasite. Ruhunuza tüküreyim sizin.

sonuç olarak, avm değil yeşil alan, karakol değil okul, otoriter silahlanma değil aydınlanma, savaş değil barış istiyoruz. Ancak bazı öküzler anlaşılan insanların ölmesini istiyor.

edit: ayrıca militarist savunmanıza da, türk askerinize de sokayım amk. Kendi halkını öldüren askeri sikeyim.
güneydoğunun las vegas'ıdır.

rantın kalesidir. kaçakçılık had safhadadır.

pkk olaylarından en fazla nemalanan ilçedir.mesele politika değil paradır..

ve en ilginci,

ermenilerin fazlaca yaşadığı ilçelerden biridir.

her zaman ki gibi kadınlar ve çocuklar yem olarak kullanılmıştır..
faşist orçoları ortaya çıkaran olay. yok kaçakçılık için istemiyorlarmış karakolu. neden ismediklerini anaakım medyadan duyamazsınız tabi : ceylan önkol, 90'lı yılarda karakoldan dönmeyenlerin cesetlerinin toplu mezarlardan çıkarılması...
haftalardır, bebeklere, kadınlara saldıran imamın ordusunu alkışlamaktan avuçları patlayan hewal erdoğancı kürtler bu sefer yan hesaplardan yardırmaya başlamışlar;

"ama halk, ühü, ühü sevgi kelebekleri onlar uvaaa"

bir de medyadan duyamayacağız diye yalandan zırlıyorlar ki siker misin sabaha mı bırakırsın?

evet mason - yandaş ve kürtçü amerikancı medyadan duyamayacağız önlere çocuk ve bir takım kadın olduğu iddia edilen zombileri dizip arkadan kancıkça yanaşan piçlerin ellerindeki silahları, molotofları...

yarın bu orospu çocuğu basın asker zevk için adam vurmuş gibi yansıtacak olayı.

süreç denen ihanet planı için propaganda malzemesi olacak. tıpkı uludere'de pkk lojistiği yapan silahlı grubun itlafında yapıldığı gibi.

kürtçü cemaatçi piçlere göre ölen halkmış...

bunların halktan anladığı bu.

eli kanlı, medenileşememiş üç kuruş haram para için silahların önüne 5'er 10'ar sıçtığı çocuklarını ve karılarını yığan barbarlar.

yazık ama gene magdurdur şimdi bunlar...

(bkz: oroyın da mı kaçırmıyah lo)

allahın sopası yok kürtçü cemaatin itleri. çok fena pişti oldunuz...
karakol kötü bir şey mi yeaaa diyenler orada insANLAR neden karakol istemiyor bunu düşündünüz mü hiç?
(bkz: ceylan önkol)
(bkz: bilmeden konuşmak)
(bkz: 27 haziran 2013 lice de 40 ton esrar yakalanması)

oradakilerin neden karakol istemediğini biliyoruz. belki bilmeyen vardır okusun...

(bkz: 40 ton uyuşturucu yakalattık çok mağduruz)
(bkz: bugünlerde oç medya çalışıyor)
güncel Önemli Başlıklar