bugün

1997 - 2001 yılları arasında gaziantep'in o zamanki tek gidilebilen sineması prestige sinemasında her filmden önce reklamı gösterilen ve o dönemin gençlerinin hafızasına " liberal demokrat parti türkiye'de çözülemeyecek sorun yok." sloganını kazıyan ama oy oranı binde birden öteye gidemeyen siyasi parti.
en nihayetinde samimidir.
bugün oyu bu partiye değil. bizzat cem toker'in kendisine verdim.

eğer bu adamlar ego peşinde olsalardı beraber olmak yerine parçalanıp bağımsız adaylar şeklinde meclise girmeyi çabalarlardı. ve cem toker'i çok rahat bir şekilde bu meclisin içine sokarlardı. ancak bu fikre en başta cem toker'in karşı çıkıyor olması bile adamı takdir etmeme yetiyor.

(bkz: oyum çöpe değil ldp ye gitti)
(bkz: oyum çöpe değil ldp ye gitti)
12 haziran seçimlerinde en az oyu almış parti an itibariyle, bu durumun değişmesi de çok zor görünüyor.
bir büro partisi olma niteliği taşıyor artık.
demiştim: (#11811798)
bir zamanlar besim tibuk un dediğini şu seçimler için uyarlayıp tekrar demek lazım:

"türk seçmeninin % 99,96 si yanlış oy kullanmıştır!"

yaklaşık 16.000 kişi oy vermiş bu partiye, bu 16.000 kişiden birisi benim, gurur duyuyorum onur duyuyorum...
gümrüklerde % 1 civarı olan parti. ama yurt içinde binde 1 bile değil.

avrupa, amerika, avustralya görmüş kişiler biliyorlar çünkü kim daha çağdaş. bırakın yurtdışını kendi memleketinden dışarı bile doğru dürüst çıkmamışlar ise akp yi çağdaş birşey zannediyor, işte fark bu.
meclise girmesini en çok istediğim parti. besim tibuk ekolü halen daha partide etkisini hissettiriyor.

siyaset yapılacak bir partiden ziyade parayı bulunca, kodaman olunca diğer kodamanlarla tanışmak için lokal olarak kullanılabilecek bir partidir.
daha %1 oy alabildiğini göremediğim parti.
görsel

:)
LDP'ye oy veren 15.263 kişiden biri olan Sinan Yaba, seçim sonuçlarının ardından yaptığı açıklamada, türk halkının %99.996'sını cahillikle suçladı...

(bkz: zaytung)
ekşi'den bir yazarın yorumu:

--spoiler--
oy verdiğim ilde 3 (yazıyla üç) oy almış parti. lan itoğluitler bunun il başkanı var, yardımcısı var, üyesi var... birini zaten ben verdim; hangi partiye oy veriyosunuz lan siz?
--spoiler--
çok açık sözlü ve akıllı bir genel başkana* sahip yok denilecek kadar az olan bütçeleriyle iyi işler yapmaya çalışan kanımca türkiyede harcanan bir siyasi parti. bu seçimlerde oy vermek istedim fakat bizim memlekette seçime gir*medi.

ayrıca oyları da günden güne düşmekte.

18 Nisan 1999 127,174
3 Kasım 2002 89,177
22 Temmuz 2007 36,717
12 Haziran 2011 15,599

edit;liberal değilim.
''oy verdiğim ilde 3 (yazıyla üç) oy almış parti. lan itoğluitler bunun il başkanı var, yardımcısı var, üyesi var... birini zaten ben verdim; hangi partiye oy veriyosunuz lan siz?''
alıntıdır, yarmıştır resmen.
genel başkanının * seçimlerden evvel trt de yaptığı tarihi konuşmalara rağmen, oyları düşen parti.
(bkz: 5 haziran 2011 trt propaganda konuşmaları)
(bkz: 11 haziran 2011 trt propaganda konuşmaları)

seçimler bitti ama hala geçerlidir o konuşmalar, bir daha dinlemek isteyenler ve bugüne kadar haberi olmayanlar için;

1. konuşma:
http://www.youtube.com/watch?v=x945nCIG-yc

ve bu da 2. konuşması
http://www.youtube.com/watch?v=AT3bAeCVMx0
iktidar olmak icin degil, liberal demokrasinin sesini turkiye'de duyurmak icin faaliyet gosteren parti.
bugün halkın nabzını tuttum, kendisiyle oy pusulasında tanışanların oranı %80.
tkp'nin komünizmle ne kadar alakası varsa bunların da liberalizmle o kadar alakası var. benim hinduizmle alakam kadar yani.

hinduizm ne lan? hindiye mi tapılıyor? bu derece yani. google'da yazmıyorum bile..
simgesi yunustu yanlış hatırlamıyorsam. bu simge yüzünden heğ sempatiyle baktım o partiye çocukken, görüşlerden filan bihaberiz tabii.
simgesi şöyledir:

görsel

(bkz: kır yunus)
web sitesini yenilemiş parti.

http://www.ldp.org.tr
dün şöyle bir e-postası düştü mail hesabıma...

--spoiler--
Zam değil, fiyat ayarlamasıdır

Görüsen hükümet değil, devlettir

Kesinlikle zorunlu değil, seçmelidir

150 bin kadrolu imamla din devleti değil, laik bir devlettir

Almanya'da yüzyılın dolandırıcılığı değil, güveni suistimaldir

Sütten zehirlenme değil, alerjik reaksiyondur

Adam gümrüğe bir valiz dolusu altın kol saati ile gelmis.

Gümrükçü sormus: "Bunlar ne böyle?"

Adam sırıtarak piskince yanıtlamıs: "Kus yemi abi"

Gümrükçü "ne kus yemi ulan, kuslar kol saati yer mi?" demis.

Adam yine sırıtarak yanıtlamıs.

"Valla ben vericem, yerlerse abi".

Cem Toker
Liberal Demokrat Parti
Genel Baskanı
--spoiler--
liberallik ve demokrasiyi ne anladığı meçhul olan vasat parti.