bugün

görsel

Maşallah.

Yazik olmuş.
O kafa ile 1 milyon soru çözsede işe yaramaz. sayısalım iyi değildir sadece 1-2 kitaptan az buçuk çözüp 13 net falan yapmıştım son kpss zamanı.
Akıllara şu diyaloğu getirmiştir.

görsel
genelde böyle çok çalışanlar stres yapıp sınavı kazanamıyor. yani çok soru demek kazanmak demek değildir.
Kendini çalışmaya zorlayarak bu kadar olur. Keşke oluruna bırakarak ilerleseymis.
He biz de oluruna biraz fazla bıraktık. bir halt olamadık ama gençliğimizi de kağıtla kürekle heba etmedik. Ciğerlerimizde güzel hatıralar biriktirdik.
Olmayınca olmuyor işte.
Cocukları yarış atı gibi kosturan sistem ve bunu süper bir olaymış gibi anlatan veliler. Tamam yol gösterecegiz, onun icin iyi olanı anlatacağız ama millet kendi egosunu cocuğun üzerinden tatmin ediyor. Zorla test cözdürmek, zorla etütler, özel dersler, en pahalı özel okullar, dersaneler. Çocuk istemiyor ve mutlu olmuyorsa kafasına zorla sokamıyorsun işte. Anca böyle poz verir o kitapların yanında. Ben olsam bir tekme sallardım o kitap yığınına.
babasının yaptığı paylaşım kendisinden habersiz yapıldıysa, ki muhtemelen öyle, babasının yaptığı gerçekten çok yanlış. kız zaten üzülmüş yeterince şimdi de sosyal medyada herkes babasının paylaşımı yüzünden 14-15 yaşındaki bir kızın sınavını konuşuyor.
150 bin soru çözüm 10 tane yapamamışsa bu kızımızı sözele yönlendirme vakti gelmiş demektir.
çocuğa yazık etmişler. gerçek hayatla alakası olmayan, suni bir ortamda, o kurstan bu kursa at gibi koşturuyorsunuz çocukları sonra böyle olunca da aa niye böyle oldu. olur tabii ne bekliyorsunuz. bu beyaz yakalı golf binen plaza tayfasının çocuklarının alayı ya eroinman olacak ya da kendini öldürecek, görürsünüz.
sizin çocuğum okusun enayiliğiniz dershanecileri, özel okulları ve yayınevlerini zengin ediyor. ileride çocuğunuza yaptığınız eğitim masrafını geri kazanmak için o en az on yıl çalışmak zorunda. sisteme çocuklarınızı borçlandırarak onlara sadece kötülük yapıyorsunuz. tabii ki ben ne desem boş, zenginlere özenen bu insanlar asla akıllanmayacak ve salak gibi yaşayıp salak gibi ölecekler. dandik bir volkswagen golf ve altmış metrekare ev için ömrünüzü çürütün siz, size yakışan budur.
alfea peri okulu'nun kazanacaktır.
soruları saymaktan, soruların çözümüne ve mantığına odaklanamamış kızdır.

(bkz: saydın mı lan)
Hiç öyle dertlerim olmadı.

Daire içindeki ben temsili değildir.
görsel
Babasi mal beyaninda bulunmus.
Sonrasında tek bir test kitabı olan çoban ona tek atar ve zirveye yerleşir.
Tükenmişlik sendromuna yakalanacaktır.
Çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli.
Kafası çalışmayan demekki bir tek ben değilmişim dedirtir.
kader kısmet meselesi ben de zeki bir öğrenci idim herkes doktor olur bu çocuk diyorları amele oldum gören şaşırıyor.
soruları çözmemiş de daha çok saymış gibi.