bugün

3x adıyla çıkması beklenen telefon. 4 çekirdekli olacak ve ortalığın anasını ağlatacaktır.
htc'nin yeni gözdesi one x'e kafa tutan benchmark sonuçları ortaya çıkan telefon.
http://www.teknohaberim.c...-one-xe-kafa-tutuyor.html
android aleminin en saglam 3 akilli telefonundan birisi. digerleri s3 ve one xtir. lg telefon alaninda ulkemize yeni giris yapti sayilir. bu yuzden kullanicisi cok az ama rahatlikla bu telefonu alabilirsiniz. piyasada ortalama 1200 -1300 tl arasi. ozellikleri harikadir.
S3'ün ekrani ile karsilastirilirsa ezip gecen telefon. Görüntü kalitesi inanilmaz. Lg tvlerdeki kaliteyi burada da konusturmus. S3 gibi berbat malzeme kalitesi de yok. Pil de 17 saati tam kullanimda goruyor. Ekranin kalitesine taKtim arkadas, iphone bok yemis...cidden boyle bir ekran yok...
an itibariyle kullandığım telefonumdur. marjinallik takıntısıyla mı ilgilidir bilmem, Nokia 5800 ımın beni zor durumda bırakmasının ardından s3 gerçeğine rağmen edindiğim telefondur.

samsung s3 almaya çok yakınken, merak edip istanbul anadolu yakasının tamamına yakınını dolaştıktan sonra mediamarkt ta bulduğum, elime alınca da tasarım ve ekranını çok beğenip gönlümün kaydığı telefondur.

bu telefonu aldığım zaman, lg nin müşteri ilişkileri ve yazılım güncellemesi konusundaki bozuk sicili haricinde, sadece benchmark testlerini samsung s3 ve htc one x in azıcık gerisinde takip eden, ama tasarım ve arayüzünün hızı sebebiyle bu tarz olumsuzlukların üstesinden gelen bir telefonum olduğunu görüp sevindim. kaldı ki, yanında yedek batarya, masa aparatı, dokunmatik kalemi, arka kapağı ve ekran koruyucusu olan bir paketle de alınca, demeyin keyfime.

kullanmaya başlayalı 6 ayı geçti, performans olarak çok memnunum. eşim s3 kullanıyor, onunkine nazaran ben şarjımı bitirmek için mücadele veriyorum. ama itiraf edeyim, gün boyu oyun oynayıp müzik dinleyip internette gezinmeme rağmen hala bitmedi diyemiyorum, ama çaba sarfediyor, benim olağan kullanımım ile, gece yarısı 15-20 dakikamı oyun oynayarak şarjını sıfırlamakla geçiriyorum.

geç de olsa jelly bean güncellemesinin geldiğini öğrendim, kanımca optimizasyonu üzerinde çalışılmış ve aceleye getirilmemiş bir güncelleme, henüz daha aramaya başlamadan gelmesi iyi oldu.

objektif olarak dezavantajlarından da bahsedeyim. alt tuş takımı dokunmatik olduğu için, arabamdaki cep telefonu tutucuya taktığım zaman alt düğmelerini kullanamıyorum. bunu da dokunmatik kalemi arabada kullanarak aşma düşüncem var. çok cici bir aparat ama hemen hemen hiç ihtiyacım olmadı. yine aynı tuşlara lg nin android klavyesi ekrandayken space e basmak yerine sıkça basıp programdan çıkabiliyorum, bu biraz can sıkıcı oluyor. o anlamda samsung da yapılmış tasarımın, orta düğmenin mekanik olmasının bir mantığı var.

Ama bunlar dışında telefon çok iyi; kullanılan malzeme, dörtgen dış tasarımı ile çok şık bir telefon. bu aralar indirimlerle 1000 TL mertebesine de gelmiş, bu sınıfta bir telefon arayanlara tavsiye edebilirim. bu arada, ekranının üzerinde kullanılan cam corning gorilla olmayabilir, ama birkaç defa yere düşürüp yekpare olarak geri aldım. ne kapak fırlaması ne gövde veya camda problemi var. bir de firma olarak samsung lg nin çok ilerisinde ama ürün tasarımı noktasında lg çok ama çok iyi iş çıkartıyor. ben de kendilerine şapka çıkartıyorum.
lg nin android sürümü konusunda kullanıcılarını üzdüğü telefon modelidir.modelin diğer ismi de lg p880 dir. ayrıca telefon 4 çekirdekli değil 4+1 dir yani küçük işlemlerde (müzik dinlemek vs.) 4 çekirdekli işlemciyi devre dışı bırakıp tek çekirdekliyi devreye sokarak batarya ve ısınma konusunda avantaj sağlar. lakin power ve ses açma-kapama tuşu dayanıklı değildir 1. yılında bozulurlar. müzik dinleme konusunda muadillerinin üstündedir çünkü dolby digital desteği vardır.
Tasarımına laf edemem ancak işlemci ve berbat yazılım sayesinde kullanıcılarını delirten telefon. ilk yazılım berbat gelen güncelleme de berbat. Nvidia da desteğini çekince ortada kaldı. Mevcutta var ise Cyanogenmod 11 snapshot sürümü stock yazılımdan kat kat iyidir. Denemekte fayda var.