bugün

2015 kasım ayında aldığım biricik kankim, 2016 ağustos ayında bootloop sorunu ile hakkın rahmetine kavuştu. Şimdi bazı çok bilmişler gelip; efenim siz telefonu hor kullanmışsınızdır diyebilir, onlara sadece şunu sölemek istiyorum; benimle birlikte yakın dönemlerde alınan çevremdeki 8 lg g4 ün hepsi şu anda serviste. ki ben biricik kankimi bir kere bile düşürmedim, deri kapağında en ufak bir dezenformasyon bile yoktu.

kısacası her yönüyle mükemmel bir aletti özellikle kamerası, görüntü kalitesi, genel hızı vb... ama, lakin, fakat lg nin kendisinin de kabul ettiği kronik hata yüzünden şu anda pek kimsenin elinde lg g4 göremezsiniz.

bakalım verdik servise bekliyoruz. kuzenime 61 gün sonra para iadesi yaptılar, bir arkadaşıma cihazın yenisini verdiler. ben ve diğer 6 kişi beklemedeyiz. bakalım bize ne diyecekler.

Edit:sevgili lg tarafından para iadesi ile ödüllendirildik. Milletin elinde lg g4 kalmadı resmen.
şunun fiyatı düşsün diye kaç aydır bekliyordum aksine fiyatı arttı. ulan ne adamsınız. millet öküz gibi saldırıyor telefona. lg g5 çıktı o bu çıktı hala bunu alıyor herkes. siktirin gidin almıyorum lan. bok var. g5 1800 lira g4 1300. şaka gibi.
bootloop sorunu benim de başıma geldi ve şu an kendisi serviste. bir amiral gemisi alıyorsun ve saçma sapan hatalarla karşılaşıyorsun. lg benim için ölmüştür.
Bootloop sorunu olduğunu firma kendisi kabul etti. Hala satışına devam ediliyor. Ayrıca 20 günlük servis süresi dolup para iadesi istediğinizde hakem heyetine gidin diyorlar. Normalde firmanın kendisinin de para iadesi yapması gerekiyor bilsiğim kadarıyla.
Neyse öyle rezil bir firma işte lg.
servisi gerçekten sıkıntılı olan ürün. ankarada fırat elektronik diye bi yerdi sanırım servis. g2 ve g3 kullandım. çok memnundum ama g4 le ilgili tek bildiğim 2 ve 3 kadar rağbet görmediği.
Ekranı düşürüp kırmıştım ve yetkili servis 550 lira fiyat vermişti. Ben de 300 lira verip özel servise yaptırdım.

Bugün telefonu aldıktan 15 ay sonra bootloop denen telefonun başlayama ve logosunun ekranda donup kalma sorunu başladı.

Servisi aradım. Ekran değişimi nedeniyle garanti dışı yapılacağını söylediler. Anakart problemi olduğunu düşünüyorlarmış.

Telefon alacaklara tavsiyem LG almayın. Üretim hatalı telefonları satmaya devam ettikleri gibi bootloop a girenleri değiştirmemek için ne mümkünse yapıyor.

2.100 lira verip aldığım telefon çöp oldu.
almayın.

ithalatçı garantiliyse sakın almayın.

şirketimiz adına çift hatlı diye ithalatçı garantili aldık. 3 ay sonra şebeke sorunu çıktı. zaten çok ısınıp günde en az 3 kere şarj ederken kendisinden soğutmuştu.

garantisi var nasıl olsa diye gönderdik, yaklaşık 2 ay sonra geri gönderdiler. çarpmadan dolayı anakart değişimi gerekiyormuş 350 tl sıkışmış diye.

çarpmadan olduğunu nerenden anladın diye de içimden geçti tabi. baktım telefonun köşesinde ufak bir çizik var. ama o çizik çok önceden oluşmuş. yani çizdikten sonra da telefon hayatına devam etmiş. ama bu teknik servis çiziği görünce mal bulmuş mağribi gibi atlayıp çarpmadan dolayı diye yapıştırmış servis formuna.

biraz internette araştırınca yüzlerce kişiyi aynı yöntemle mağdur ettiklerini de gördüm malesef.

telefonu bunlara yaptırmayı düşünmüyorum , çevremdekilere de bu ithalatçı garantili telefonları aldırmamak için elimden geleni yapacağım.

servisin adını da vereyim rezaletin adı belli olsun. teknik servisi evo bilgi teknolojileri, distribütör firma hepsiburada üzerinde satış yapan genesis diye bir firma.

almayın aldırtmayın.

şimdi tüketici mahkemesi zamanı.
bootloop sorunu yüzünden çöpten daha değersiz olan telefon.
son gelen kamera güncellemesi sonrası fotoğraf düzenlemesi konusunda nokia 3310 ile aynı kıvama gelmiş telefondur kendileri.

yaa güzel kardeşim orijinal bir fotoğraf düzenleme arayüzün vardı neden güncelleyip insanı çileden çıkarıyorsun anlamıyorum. lan ben o foto düzenleme alanında kendi çapımda harikalar yaratıyordum mal mısınız? sesim buradan kimseye ulaşamayacak ama en azından sinirimi dökeyim gece gece kafayı yedirtti yemin ediyorum.
işlemcisi sorunlu seridir. Alana geçmiş olsun.
çift tıklama ile ekran uyandırma özelliğinde sorun yaşadığım ve garantiye gönderdiğim telefon. öncelikle cihaz daha önce bootloop sebebiyle garanti kapsamında yenisi ile değiştirilmiş idi. bu yeni cihazı sorunsuz bir şekilde kullanırken bir anda çift tıklama ile ekran uyandırma özelliği düzgün çalışmaz oldu. ekran açık vaziyetteyken çift tıklama ile sorunsuz şekilde kapattığım ekran, kapalı konumdayken defalarca denememe rağmen açılmıyor. açıldığı nadir zamanlarda ise eskiye nazaran oldukça geç açılıyor. bazen tek tıklamayla ekranı açıyor bazen de telefon hiçbir müdahale olmaksızın kendi kendine ekranı açıyor. kısacası kafasına göre takılıyor.

edit: telefon servisten geldi. anakart değiştirilmiş ancak sorun devam ediyor. Bir daha göndereceğim.

edit 2: tekrar servise gönderdiğimi bir önceki editte söylemiştim. son gönderdiğimde ya yapın ya da bedeli iade edin manasına gelen bişeyler yazdım. adamlar yapamamışlar. bedeli vermek de işlerine gelmeyince batarya dahil ne varsa değiştirmişler. önce güldüm sonra bastım küfrü. sistemin bugunu bulmuş şerefsizler asdfghjkl

edit 3: merhaba arkadaşlar. farklı bir arızayla daha karşınızdayız. telefonumuz yine lg g4 ama arızamız tamamen farklı. yukarıda da değindiğim gibi hasta adam, son onarımda batarya ekran ve anakart değişikliği yapılarak tarafıma iade edilmişti. Önceki sorun bu yolla giderilmişti ama daha 1 ay olmadan bu sefer de titreşim sorunu oluştu. dayının da dediği gibi şuan telefonda ne tıkrtı vaarrr ne sıkırtı var. arayan da olsa mesaj atan da olsa hiç sallamıyor telefon, titremiyor. bu sefer doğrudan bedel iadesi talep edeceğim. sonucu yine buradan paylaşırım.

edit 4: bu sefer de bedel iadesi talebimi hiç dikkate almadan, hatta açıkça istemediğimi belirtmeme rağmen onarıp göndermiş pislikler. yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım.

son edit: mutlu son. yaklaşık 3-4 aylık tüketici hakem heyeti süreci olumlu neticelendi. kararın tebliğ edildiği tarihten takribi 3 hafta sonra paramızı tahsil ettik.
Çok fiyasko bir telefon.Bir sürü kronik sorunu var ve şarjı çok cabuk bitiyor.
şarjı çabuk bitmesi bir yana , şarjı neredeyse 10 11 saatte falan full dolabilen telefon. şarj cihazını degistirmeme rağmen sorun hep aynı. sadece bende mi böyle oluyordu bilmiyorum.
bana sinir krizleri geçirten telefon. allahtan bozuldu da paramı alıp lg defterini açılmamak üzere kapattım.
8 aydır kullanıyorum. ithalatçı garantili zamanında bayram indirimi dolayısıyla 1100tl gibi bir fiyata almıştım. 100tl de banka kartına özel word para vermişlerdi. son 1 2 haftadır sarj olmama sorunu ile karşılaşıyorum. batarya sorunu dışında. sesi ve kamerasi harika.
Lg v20 nin altları pismanliktir. Ben de var rezil gibi telefon. Çatlamasıda cabası....
bu telefon için kronik olan bootlop sorununu yaşadım anakart değişti garantiden, tabi rehber, fotolar vs ne varsa gitti hepsi. O yüzden siz siz olun cloud hesabınıza yedekleyin herşeyi.

Neyse bir süre sonra knock knock uyandırma sorunu başladı, o da kronik problemlerden biri. okurdum internetten o da geldi başıma götürdüm bu kez ekranı değiştirdiler.

Bir süredir şeytan kulağına kurşun sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ama eminim başka bir kronik sorunu olsa o da gelirdi başıma.

Bir daha LG alır mıyım? valla fiyatı uygun olursa alırım, işin aslı kullanması gayet keyifli bir android. Bahsettiğim o kronik sorunları yaşatmamış olsaydı eğer öper başıma koyardım, o kadar seviyorum bu telefonu. 2 yıl oldu ne ufacık bir donma kasma var, mis gibi de foto çekiyor ve bana yetiyor. yeter ki sorun çıkartmasın.
telefon boka batmış.
Batarya şişmiş preslenmesi gerekir.
Bataryayı ısır.
Bataryayı oku üfle geçer.
ampere adlı uygulamayı yükle ölçüm yap batarya kaç miliamper şarj ediyor bak sonra arka kapağı çıkar bataryada şişme mi var bak büyük ihtimal batarya çöp.
Ben kışın götüme sokuyorum mesela.
hakem heyeti napsın amk garanti bitmiş. 2 yıl calısmıs ayıplı mal da değil. gerçi sorunlu bir modeldi zaten geri çekme haberleri vardı bir ara.

tamir de pahalı olur. ana kart gitmiş değişecek değiştiği zaman imei değişecek falan filan uzun iş. at çöpe gitsin amk.
parçacılardan fiyat al, gittigidiyor gibi sitelerden açık artırmaya çıkar, letgo dan itelemeye çalış, bu süreçte hakem heyetinde şansını dene.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar