bugün

(bkz: olaylar olaylar)

karakterler bir bir yer değiştirmiştir. iskenderin erdal bakkal durumu acayip iyi. erdalın iskender hali ise tü tü maşallah. kaan kayıp sanırım dede oldu o da. karakter değişmesi acaba leyla ile mecnun uzay boşluğunda etkilenmelerinde mi kaynaklanıyor yoksa buna sebeb mahallede ki baz istasyonu mu? akıllara benjaminde gelmiyor değil hani. çok dikkatli olunmalı bakalım arda'nın babası kimin yerine geçti. yavuz'un kamil tiplemiside cuk olmuş.
son sürat yardırarak devam etmektedir. umarım yaşanan tatsızlıklar diziye zarar vermez ve aynı kalitede devam eder.
(bkz: sen neyin peşindesin acaba)
metin amca çiçekci kılığı ile yardırmıştır. o ne çirkin şey öyle.
bakkal erdal hep iskender olarak kalsın, orjinalinden güzel olmuş valla.
yağmurlu bir günde görmüştüm seni
üstünde çubuklu formalar vardı
bir anda tutulmuş aşık olmuştum
hayatın anlamı siyah beyazdı

ölümle yaşamı ayıran çizgi
siyahla beyazı ayıramaz ki
her yolun sonunda ölüm olsa da
sevenleri kimse ayıramaz ki...
çarşıya da selamı çakmıştır.

leyla hayat sensin
dünyam sensin her şey sensin
bu sevdadan vazgeçersek allah belamızı versin

ayrıca tartışmasız ikinci sezonun en iyi bölümü yayınlanıyor an itibariyle.
mecnun'un sonunda leyla'nın dudaklarının tadına bakabildiği bölümü yayınlamış dizi. ve şaka ile karışık öyle güzel tokat yemiştir ki sette gerçek olmadığını kimse ispat edemez.
bizlere bu hafta tam bir güneşin oğlu filminin diziye dönmüş halini izlettiren. ikisinin de yönetmenine bakıyoruz; onur ünlü.

ikisi de gülmekten ayrı yardırıyor gerçi, orası ayrı.
mecnunun odasındaki behzat ç film afişi ve nikah defterini imzalarken imzasını ç. şeklinde bitirmesi dikkatlerden kaçmamıştır.
son bölümünü, diziyi ilk kez seyreden biriyle izlediyseniz, azap çekmişsiniz demektir.

- ya aslında bu o değil. bu kilolu var ya normalde baba olan o.
- ya aslında bu da o değil. şunun karısı var ya, aslında bu o.
- ya aslında bu hiç o değil. aslında sakallı dede var ya, o tam da bu.
- ya aslında bunun ben amına koyim. tam piç bu.
- ya aslında bi siktir olup gitsek mi?
--spoiler--
az önce sona eren bölümde; cengiz bozkurt, ahmet mümtaz taylan'ın mimiklerini ve iskender rolünü o kadar güzel oynadı ki bir an orijinal iskender o sandım. ayrıca çiçekçi kadın'ın çocuğu dede olarak gelince uludağ limonata ve nutella eşliğinde sandalyeden düştüm.
--spoiler--
mükemmel bölümdü ama her gülüşümüzde eee şimdi ne olcak ki diye kara kara düşündürttü. ulan kırk yılda bir güzel bir şey çıkıyor onu da... tealllaam yaa.
herkesin değişip ismail abinin değişmediğini bize gösteren mükemmel dizi. severek izliyoruz.
ne zaman tv'de görsem tüm işim gücümü bırakıp izlediğim tek komedi dizisi. öyle bi üslubu var ki kendisini size bağlıyor. ülkemizde son yıllarda yapılmış en iyi ikinci dizi. birincisi için ;
(bkz: behzat ç)
--spoiler--
milli takımlar teknik direktörü yılmaz vural...
--spoiler--
Çok sevilen bir tv dizisi, son 2 bölümü tarafımdan pek beğenilmesede , yerli komedi dizisi dalında 1 numara olduğu gerçektir.
setteki olayların(doğruluğu kanıtlandı mı kanıtlanmadı mı bilmiyorum) hangi haftada diziye yansıyacağını merak ettiren dizi. izlerken bir leyla'ya bir arda'ya baktım da, "kavga mı etmişler? kavga etmişler mi gerçekten acaba ya?"* diye düşündüm, gerek var mıydı acaba bu kadar dellenmeye, bilemedim. ne güzel insanlarsınız, komiksiniz falan, gülüp geçsenize normal hayatınızda da bu tür olaylara... ne diye aksiyon yaratırsınız, insanları gerim gerim gerersiniz anlamam ki...
son zamanlarda müptelası olduğum tek türk dizisidir. üsküdara giderken vardı bir de ama onu kaldırdıklarından tek bu kaldı türk piyasasında. aslında aşırı güzel espirileri olmamakla birlikte gülme efekti olmayan komedi dizisine özlem duyan türk insanı için ilaç gibidir.
izleyin izlettirin ne son yılları belki de hayatımda gördüğüm en güzel dizi.
özel kanalların rezilliklerinden sonra aile ile dizi izlemenin bile tadı kaçmışken torun tombalak, anne baba, abi kardeş, sevgili eş arkadaş her türlü gideri var.
Kalitesinin bozulmamasını dilediğim ama bu tarz yapımlarda bir zaman sonra senaristin 'nasıl olsa tuttu deyip' rutine bağladığı bir gerçektir ya da ön yargıdır artık zaman gösterecek.
artık izlerken her Leyla ile Arda'yı aynı sahnede gördüğümde Ardanın Leyla'nın boğazına yapıştığını düşünmeden edemediğim dizi.Kadına el kaldırmanın affedilebilecek hiç bi yanı olmadığını düşünsem de naptı da bu Asaroğlu delirtti bu kadar Ushanı,ve ahh be Ushan Çakır haksız duruma düşmeyeydin böyle savunabileydik seni iş mi bu yaptığın,sen gidersen Beste Bereket giderse gerisi de gitsin zaten,yazık ettiniz.
Hep kız meselesi değil mi zaten,nerde kız orda bokluk olmak zorunda mı hep.en iyisi mi çıksın kızların hepsi,ismail abi,mecnun,arda,erdal bakkal,yavuz yeterdi,biz hem sadece onlara gülmüyoruz mu?
her pazartesi akşamı biz delileri ekrana kilitleyen güzel ötesi dizidir. çook seviyoruz çok.
bu gece izlerken gülmekten küçük dilimi ağzımda kaybettiren dizi.
artık her bölümde daha fazla nasıl uçabilirler diyorum ama her bölümde cevabımı çok güzel alıyorum. burak aksak ne içiyorsa, dünyada bir tek o içiyor galiba. o kadar güzel ve özel bir şey bizlere yaşattığı.

--spoiler--
bölüm başında plüton'un gönlünü mü almak dersin. milli takımlar teknik direktörü yılmaz vural mı, gönül işlerinden sorumlu devlet bakanı kayahandan, devirin değişmesine rağmen hala dongi dongi takılan çeliğe,çarşının mükemmel taraftarına, başak burcu erkeğinden, yükseleni at olabilecek kadar kafası güzel olanlara, tanıdığının adını şişe koyanlardan her biri on numara şekillendirilen karakterlere -bence tamamen oyunculukların ne kadar iyi olduğunu göstermek için bile yazmış olabilir burak aksak bunu, ya da yazarken o kadar güveniyordu oyuncuların hiçbir sorun yaşamayacağına demek ki,yoksa kolay değil öyle erdal bakkal olmak, iskender baba ya da arda olmak, bir kamil olmak bile kolay değil kaldı ki,- bu teşekkür böyle uzar gider efendim. bizlere böyle güzel anlar yaşatan ve izleyiciyi salak yerine koymayıp asıl değerini tattıran leyla ile mecnun ekibine sonsuz teşekkürler.

--spoiler--

and oscar goes to...

sinan ç. and pink floyd
(steven spielberg ve serdar ortaç)

http://www.itusozluk.com/gorseller/ul/270222

edit: feridunferman'ın uyarısıyla resimdeki sinan ç'nin, steven spielberg olabileceği uyarısı geldi. Steve jobs'a da benziyor ama galiba steven spielberg