bugün

Efsane dizi. Hala ara sıra açar izlerim.
Yarrak gibi dizidir. Aslında ortalama üstü dizidir ama yarrak kafalı fan boy'ları her yerde "abi çay içen adamdan zarar mi gelir ehehe" tipinde sümüklü ergenler olduğu için gina gelmiştir. He amk ismail abi, aynen sen bu oyunu bozarsin, aynen aynen 10 numara göndermeler. Zaten burak aksak'da fan boylarin bu romantikligini bildiği için kitabı da yazmış iyice sömürmüstür. Baktı filmler batıyor, az daha leyla ile mecnun sömüreyim demiş zaar.
dizi değil hayat tarzıdır.
oradakilerin hayatına benzer hayatlar yaşamadıysan ya da yaşayan insan görmediysen anlamazsın.

şahsen bir numaramdır çünkü hem bakkalın önünde çok vakit geçirdim. hem mecnun gibi tembellik yaptım, aşık oldum hemde ismail abi gibi sevgi dağıttım, korudum.
yani oradakilerin çoğunu anlayabiliyorum.

tabi bol bakışmalı, türlü bizans oyunlu, bol adam öldürmeli dizi sevenlere, bu dünya sizin diyor ve susuyorum.
Ramazan festivali olarak her yıl yaptığım dizi izleme törenlerime bu yıl iştirak eden dizi. 16 üncü Bölümüyle benimleydi bugün.

Aşk olsun sözlük ben öyle birimiyim. Seviliyorsun Leyla ile mecnun.
11 bine yakın entry girilen. gönül köprüsü kurabildiği izleyicisiyle gelmiş geçmiş en iyi 2-3 Türk dizisinden biri. bir anda duygu yoğunluğa sokup anında modunu değiştirip kahkaha attırabilen sayko dizidir. Beklemenin değil de umudun aslında ne kadar tehlikeli olduğunu anlatır. Hani öyledir ya zaten umut tehlikelidir. Ama dünyanın da vazgeçilemeyek tek duygusudur sanırım. Neyse 0 zaman umutla Beklemeye devam, belki giden döner, bu acı geçer, yarım kalan tamamlanır. Ha bir de At'lar iyidir.
yavuz: Bu gece bize ev sahipliği yapan saygıdeğer iş adamımıza, kendisini tanımıyorum ama herhalde böyle çok parası olanlara saygıdeğer deniliyor değil mi? Öyle bir şey diyorsunuz. Çok parası olunca daha saygıdeğer oluyor galiba. Bu saygıdeğer iş adamımıza ben bir şey söylemek istiyorum. Hacı neyin peşindesin ya? Yani ne bu oryantalist tavır. Oryantalist kelimesini de bilmiyorum ha, şurda iki kişi konuşuyordu ve hazır çıkmışken satayım dedim, hani sizde yapıyorsunuz ya. Bir yerde bir şey duyuyorsunuz, hemen böyle yapıştırıyorsunuz böyle. Ya valla burdan çok zavallı gözüküyorsunuz ha. Gerçekten, bütün o hırslarınız ve çıkarınız için birbirinizin yüzüne böyle yalandan gülmeleriniz ve en yakınlarınızın arkasından bile iş çevirmeleriniz, sanki böyle kafanıza taç takılacakmış gibi gecenin en güzeli olmaya çalışmalarınız, böyle kuytularda köşelerde çok bilmiş gibi davranıp kız tavlamaya çalışmalarınız. Gerçekten böyle davetlerde bulunan insanların egolarını böyle üst üste koysak herhalde aya tırmanırız be. Kusura bakmayın ben çıkıp konuşmak zorundayım çünkü ben düşüncelerimi başka türlü ifade edemiyorum. Yani mesela ben onları bir resme aktaramam ben. Aktarsam da dönüp bakmazsınız zaten. Çünkü sizin tek derdiniz kendi çıkarlarınız ve kusura bakmayın kibirinizde boğulacaksınız.
ikisini de hiç sevmem.
kendilerine değer bile vermem.
böyle bir acındırma aşkı olmaz derim.
ikisi de ne oldu geçtiler göçtüler bilirim.
zamanında güzeldi başladı izlendi ve bitti.

eşeğin bir yerine su kaçırmamak, bokunu çıkarmamak lazım.
tek sevgilimdi. elimden aldılar.
biz de.

ne diziymiş ya. akıldan çıkmıyor.
yazan senaristin taşşağına kurban dediğim diziydi.
bi kaç bölüm izledim sıkıldım kapattın diyenler var ya, bi kaç hafta sonra yeniden izleyecek ve hahah süpermiş diyecek.
ilk bölümlerde ben de öyle hissetmiştim.
arada bir eski bölümler yâd edilir. ben de özledim. tıpkı sizler gibi.
dizi bitmiş. bir sürü entry girilmiş. mecnun'un hırkasıyla ilgili bir detayı ilk defa fark ettim geçen gün. hırkanın düğmeleri solda. yani, kadın reyonundan alınmış. bu da böyle gereksiz bir bilgi, işte.
Neler oluyor hayatta?
Ah bir de şu rüya gerçek olsa..

görsel
belki l&m izlemeyenler bu muhabbetten gına geldi ama gülümsetirken gözlerimi dolduran şeylerin aşığıyım. Çünkü her şey zıttıyla kaimdir.
4.bolumde dayanamayip biraktigim les dizi. Kucuk aga daha mizahsen. Evet.
gel vefasız gel hayırsız çağırmazdım acil olmazsa...
Netflix yetkilileri lütfen göreve...

Bu dizi tekrar başlamalı.

Başlatmayanın annesi babası ölsün, hadi bakalım...
büyük ihtimalle platformların birinde yayınlanacak dizidir bu haliyle yayınlayacak kanal bulamazlar bulsalar da eski haliyle devam edemeyeceği için hayal kırıklığı oluşturacaktır.
başlasa da yeni bölümlerini izlesek. eğer tam kadro toplanamıyorsa mecnun, ismail abi, erdal bakkal, iskender baba hariç değişiklikler olabilir sorun değil. yakışan bir leyla bulsun ama bu kez. gönül ister ki aslı enver "leyla" olsun ama sanırım dizisi var onun. neyse artık kısmet bakalım yeter ki başlasın.
Animesi yapılacak dizidir. Seslendirmelerini normal oyuncular yapacak.
"Neden AT mı var arkamda?".
Gelsindir.
Yoksa efsane geri mi dönüyor ?

Hiç olmazsa internet dizisi olsa da izlesek özledik be gel artık.

ismail abiiiiiiii.