bugün

her gece var. keşke tekrar izlemek yerine yeni bölümlerini izleyebilsek. hem kaldırıyorlar hem de yayınlamaya devam ediyorlar bu ne ikiyüzlülük, daha doğrusu yüzsüzlük?
ilk bakışta bu ne lan diyeceğiniz izledikçe bağımlısı olacağınız dizi. şimdi öncelikle ilk neden bu ne lan diyorsunuz onu açıklayayım. dizi de mitolojik şeyler olabiliyor mesela ak sakallı dede veya mecnunun geleceğe geçmişe vs gitmesi gibi gerçeklik dışı olaylar olduğundan insan ilk bakışta bu ne saçma dızı dıyebılır. ama izledikçe ve o ince esprileri dizinin olay akışı sırasında verilen minik minik mesajları ki bu mesajlar yerı gelınce toplumsal yerı gelınce de hükümete göndermeli mesajlar olabiliyor. sonra efendıme söyleyeyim dizide insana dokunmadan verilen dramla birlikte çok da eğlenceli olması vs diziyi size sevdırıyor. ben asla yerlı dizi sevmeyen izlemeyen ve çok ön yargılı yaklaşan bir insan olmama rağmen bu dizi için sayfa sayfa yazı yazdıysam güzeldir efenim. teşekkürler.
görsel

mecnun'a embesil taklidi çok yakışıyordu ya valla.
tekrar başlayıp en güzel, en komik sahneleri not etmek ve paylaşmak istediğim efsane dizi.

bu dizinin karakterlerinin de hepsi ayrı birer efsanedir. lakin ismail abi ve erdal bakkal ikilisi hiç şüphesiz daha ön plana çıkıp; bardak, sigaralık vb. hediyelik eşyalara bile resimlerini bastırmayı başarmış, sonsuza dek hafızalara kazınmıştır. tabii bunlara ilave 3 karakter daha vardır ki birbirlerinden ayrılmaları mümkün değil:

(bkz: mecnun çınar)
(bkz: hırsız yavuz)
(bkz: iskender çınar) (bkz: abi baba yenge anne)

ve tabii ki olmazsa olmazlardan (bkz: aksakallı dede)

--spoiler--

genel itibariyle gülmekten karna ağrılar soksa da öyle duygusal anlar vardır ki bu dizide, insanı gerçekten etkiler. ismail abi'nin bıkmadan usanmadan o gemiyi bekleyişi, mecnun leyla'nın ölümü sonrası uçuruma çıktığında ismail abi'nin sen atlarsan ben de atlarım demesi vs.

--spoiler--

görsel
görsel

bu yapım için söylenecek çok şey var ama şimdilik bu kadarla yetineyim.
trt'nin o diziyi yayınlaması kadar şerefsizce bir şey yok.

kapattınız iktidar uğruna öyle bir diziyi.

şerefsiz yandaş itler.

trt izlemeyin, trt izleyen a haberde izlesin. aynı şeydir.
Benim ağzımdan çıkan acaba senin kulağına isabet etmiyor mu?

Algıda mı seçicisin sen?
yayın aldığı trt'nin dahi elektrik faturalarına üstü kapalı sallayan türden bir diziydi. şarabı erik, sigarayı sakız, rakıyı incir diye sansürleyen bir diziydi. reyting korkusu olmayanından. yavuz abi'nin zeynep'e edebi metinler ve şiirler okumasına ne demeli? hangi dizide vardı ki bu? leyla'sız mecnun olur mu dendiğinde dahi olacağını gösteren, banka soyarken gişeden sıra alınan, fenerli ile galatasaraylı'nın, tayyip erdoğan ile kılıçdaroğlu'nun, papaz ile imamım kucaklaştığı bir diziydi. proje aslında türk televizyon yapımına bir baş kaldırıydı, üstü kapalı.
aşkları sadece dizi ve romanlarda değil herkesin dedikodusu olmuş, hayatın her alanında esprilere katılmış olan ikilidir.
" başım kapalı ama mustafa ceceli sevmiyorum" filmi.
Muhteşem dizi! Verdiği ince ayarlar kendisinden de muhteşem.
Kırlentin vazoya aşık olduğu, bir hırsızın kör bir kadına aşık olduğu, bir bölümün uzayda başka bir bölümün yerin dibinde geçtiği mükemmel türk dizisi.
Ezgi asaroglu varken aşırı güzel olan dizi.
hayatımda gördüğüm en güzel türk dizilerinden biriydi. aptal genç aşk dizisi gibi değildi ama romantizmi de verirdi; bunaltan dramalar gibi değildi ama üzerdi izleyenleri; ve küfürlü şiveli "komedi"ler gibi değildi ama absürttü ve güldürürdü.

ilk defa bir Türk dizisi farklı hissettirdi beni ve sevindirdi beni, fakat TRT bunu da elimden aldı (Eurovision ile beraber). meydan yine saçma dizilere kaldı.

bari tekrarlarını yayınlamayın sanki yayından kaldırmamışsınız gibi.

tanım: güzel sonu yapılamadığı için buruk izleten dizi.
görsel
Herkesin ruh öküzünü bulması dileğiyle...
görsel
görsel
ikinci kez yazmam gerekirse (bkz: Torunlarıma) anlatacağım, izlettireceğim tek güzel şey.
ta fuzuliye kadar kendinden önce ne kadar leyla ile mecnun hikayesi, şarkısı, filmi vs varsa hepsini unutturmuş leyla ile mecnun denilince akılda kalan tek şey olmuş türk tv tarihinin en başarılı işlerinden birisi olmayı başarmış tv dizisi.
fuzuli mezarından kalksa gelse burak aksakı alnından öperdi.
daha eski sevgilim vesilesiyle izlediğim bir diziydi. hatta tamamını bitirdiğim ilk türk dizisiydi. sonra ismail abiyi çok sevdim. yavuzun çaldığı şarkıyı mızıkayla ortalık yerlerde çalıyordum ki, onunla karşılaştım. 'bana mızıka çalar mısın?' dedi. çaldım. sevgilim oldu. sonra tiyatro yapmak istediğini söyledi. hayalini yazdı. kendi ellerimle ismail abinin tiyatrosuna götürdüm. sonra oraya başladı. güzel geldi serkan keskin, semaver kumpanya güzel geldi. sonra bir sene daha gitti bu sefer hafta ici kursuna. oyun oynayacaklardı. benim askere gitmem gerekti. gittim. geldiğimde oyunu oynamıştı. oradan bi çocuğa aşık olmuştu. şimdi soruyorum. leyla ile mecnun nelere kadirsin?
En sevdiğim diziydi. Biteceğini öğrendiğim de ciddi olarak uzulmustum. Daha güzeli gelmez bana kalırsa.
görsel
Olm süper hatirlattiniz lan, ilk sezondan bir bölüm açıp uyuya kalmak efsane bir fikir.
an itibarı ile trt 1'deyse bu da demek oluyor ki birkaç saatliğine l&m'cilerden kurtuluyoruz. got'çular da gitse bir vesileyle, süper.

zito'
Diyalogları kesinlikle çok kesik olan dizi.
Tamam karakterler güzel seçilmiş, akıllıca kurgulanmış tiplemeler ama bazı sahneler insana "öylesine yazılmış" hissi vermiyor mu?
Özellikle mecnun'un aynı cümleyi birkaç kere üstüste tekrar etmesi antipatik geliyor.
Samimi gibi gözükeyim derken Basitleştirmiş.
Leyla ile Mecnun duvar kağıtları