bugün

senin bu entry de beni güldürdü kardeşim.
"dus alirken sularin kesilsin erdal". hayatimda duydugum en yaratici hakareti dile getirmis dizi. keske bitmeseydi:(.
atların oynadığı dizidir, benim için efsanedir.
ilk akla gelen 10 yıl önce eski aşıklardı şuan ise Ali atayın oynadığı dizidir. Severim güzel dizidir. 2006-2016
Gün geçtikçe dahada özlediğim efsane dizi.
görsel
özlüyoruz.
canım sıkıldıkça sakız çiğneyerek efkar dağıtıp tekrar tekrar bölümlerini izlediğim dizi.
ergen dizisi. kabul etmeseniz de gerçek bu.
gülenlerin zeka seviyesi deniz seviyesiyle bir olan dizi. evet.
görsel

bazen o kadar da komik olmayan dizidir.
2. Bölümden başladım izliyorum. Özlemişim be
“… Halife Leylâ ya dedi ki: “Mecnun’un perişan olmasına, sapıtmasına sebep olan Leylâ sen misin? Sende başka güzellerden daha fazla bir güzellik yoktur.” Leylâ; “Sen sus, çünkü, sen Mecnun değilsin.” diye cevap verdi …”
keşke yeniden başlasa dediğim efsane dizi..

tabi aynı kadro

mecnun
leyla
yavuz hırsız
kamil
ısmail ağbi
iskender
kötü bakkal erdal..

özledik yaaaa...
Lan "fetö yayından kaldırmış " deyin dönsün ekranlara ne var yani...
fetö kaldırdıysa yaptığı tek hayırlı iş bu olabilir. allah razı olsun yayından kaldıranlardan.
4.bölümden replik

--spoiler--

mecnun : baba sen o çeki niye alıyorsun ya, allah aşkına ne için aldın o çeki baba ya ? yani ben şurada düzgün bir ilişkinin temellerini atmak üzereyim bırak temeli neredeyse 6.katı çıkacağım, sen öz oğluna neden kaçak kat çıkan müteahhit muamelesi yapıyorsun, neden yapıyorsun baba ?

iskender abi : nerden çıktı şimdi bu inşaat merakı.

--spoiler--
Mecnun: Ooohh be Dede! Yemin ediyorum insanın evi gibisi hakikaten yokmuş. Vallahi billahi. Evimdeyim nihayet yaa. Oh…

Aksakallı Dede: Eee sormayacak mısın?

Mecnun: Neyi?

Aksakallı Dede: Sen onca olayın içine girip çıkarken benim nerede olduğumu?

Mecnun: Yoo… Ben sanki bilmiyor muyum senin niyetini.

Aksakallı Dede: Hee neymiş benim niyetim?

Mecnun: Evrenden evrene koşup dururken Leyla'yı hiç aramadım mı diye soracaksın.

Aksakallı Dede: Sen..?

Mecnun: Aramadım…

Aksakallı Dede: Aramadın… Niye çünkü Leyla'yı görmekten korktun. Onu bir başkasıyla görmekten ya da onu tekrar kaybetmekten korktun… Umut etmek bazen zordur be evlat…Leyla'yı tekrardan görebilme umudu seni korkuttu. Öyle değil mi?

Mecnun: Şimdi daha umutluyum biliyor musun dede?

Aksakallı Dede: Hıı? Nasıl?

Mecnun: Belki başka bir zamanda, başka bir yerde yine yan yanayızdır ne belli? Bu umut bile yetiyor biliyor musun bazen? Valla… Eğer ben evrenden evrene gezerken deli gibi arayıp da bulamasaydım Leyla'yı… Bir çay demleyeyim mi? .
https://www.youtube.com/watch?v=QIsHF34oDCc
y kuşağı denilen ergen sürülerinin masturbasyon yaptıkları yegane dizidir. bu dizideki mizahı öven, seven ve buna gülen babam olsa hayatımdan çıkarırım.
Mazlum çimen' in türkü şeklinde yorumladığı Bir ozan emekçi şiirinde (bkz: feryad-ı isyanım) "mecnun az mı yemin etti leyla’nın başı için" şeklinde gönderme yapılan fantastik aşk hikayesi.
çok özlediğimdir.
Aslında tüm Seven erkek ve sevilen kadınları içine alacak bir tabir. Her seven erkek mecnun her Sevilen kadın leyla.
sevdiğin birinin sesini unutmak nasıl olur bilir misin?
sevdiğimiz bir diziydi.
güncel Önemli Başlıklar