bugün

her bölümünde karın ağrısı garantisi veren dizi. *
yaptığı göndermeler çok yerinde olan dizi.

nalbur dükkanının camına yapıştırılmış "belki gelmem gelemem 5 dakika bekle git" notuyla attila ilhan'a selam çakması çok iyiydi.

5. bölümde ismail'in üzüm yiyip kafayı bulması rte'ye yapılmış en iyi göndermeydi. daha da iyiydi.
bir kere zeki beyinlerin ürünü olduğu aşikar. bir de kabiliyetli oyuncuların elinde olunca geriye seyretme keyfi kalıyor be sözlük.
--spoiler--
leyla: çin lokantasına gidelim mi?

mecnun: çin falan ucuza kaçmayalım.
--spoiler--
7. bölümde ismail' in eteri kafaya dikmesiyle söylediği fıyk fıyk türküsü ve o sahne beni bitirdi.

(bkz: süpersiniz)
kaygısızlar ve geniş aile den sonra absürd komedinin üçüncü halkası olmuş dizi.
7. bölüm mükemmel ötesi bir dizi olmuş. artık bitirmiş çift okey dönüyorlar,o derece.

--spoiler--
ya abi siz rüyalarınızda ne kadar pis insanlar oluyorsunuz!

(ingiliz aksanıyla) okay .wait! i could have bring a new idea,a brilliant one here.oh no! did I?

saraydan(bildiğin 3+1) ev robin hood'a kız isteme sahnesi

saray sahneleri

öptüm, uyandı

--spoiler--

off diyorum
son bölüm de uyuyan leylanın rüyasına inception misali girip bilinç altını tedavi edecektir,dede ile mecnun. ve hatırladığım kadarı ile şu mealde bir diyalog, bir çok dialog gibi elbet, ama daha ziyade güldürmüştür beni. semih kaplanoğlu üstada saygılarla...

mecnun:"dede uyuyamıyorum ya... bi süt hazırlasan bana."
dede sütü getirir. mecnun:"bal da koydun di mi dede?"
dede:"evet hatta yumurta da koydum,üçleme yaptım evlat."
insanlık namına, dünyaya elle tutulur herhangi birşey bırakmadan kumları ısıra ısıra aşkından ölmüş bir aşıktır. ama ferhat öylemi? adam sevdiceği için dağ falan delip köyüne su getirmiş. işte aşk budur. mecnunun aşkı kumlara akar...
--spoiler--
7. bölümde çingenelerin rüyasına girdiğinde mecnunun rüyadan uyanmak için duvara kafa atması insanın gülmekten karnına ağrılar girmesine sebeb olan dizi.
--spoiler--
6. Bölümüyle daha önce hiç komedi dizisi izlemediğmi anladığım müthiş, yaran dizidir.
o nasıl bir bağlamadır girişteki, yüreğine işliyor insanın. orhan babanın en sevdiğim eseridir ayrıca.
ismail abinin eteri çalkalayıp kafaya diktiği sahne, öbek öbek güldürmüştür. 8. bölüm sabırsızlıkla beklenmekte.

ahan da sahne:

[null http://www.yildiz.tv/?act...ekTime=23-03-2011%2023:58]
çarşamba akşamlarının iç bayıltıcı dizisi muhteşem yüzyıl ardından insanın içini açan orjinal espirilerle dolu, yeni bölümü sabırsızlıkla beklenilen, hiç bitmesi istenilmeyen dizisi.
asuman dabak'ın nuri saçması dizi yüzünden bir görünüp bir kaybolduğu dizi.
arda'nın babası bizzat köksal engür tarafından seslendirilmektedir.
(bkz: onur ünlü)
--spoiler--
ben en iyisi gideyim ... korsanı çıkınca evde izlerim ....
--spoiler--

ardaaaaaa...
127 hours'a selam çakan dizi.

--spoiler--

bi kolum taşın altında olmasa ben sana şimdi akdeniz akşamlarını çalardım ama..

--spoiler--
--spoiler--
ismail abi: dağcılık bizim aileden gelir. benim halamı dağa kaldırmışlar.
--spoiler--
--spoiler--
nuri dizisine gülüş efektleriyle resmen yılın ayarını vermiş dizi.
koltukta parende attım yeminle.
--spoiler--
televizyon ve diziler tarihinin sözlüklerden naklen verilen ilk dizisi.
toprağım ve yaprağım ifadeleriyle askerliğe atıf yapmış bomba dizidir. ekşici tabiriyle koltuktan düştüm.
mecnunun kendini ve erkeklik gururunu hiçe sayarak bir karı peşinde yıllarca koştuğunu biliyoruz. peki 'eyy mecnun çöller aştın, aşkın için savaştın, karıya ulaştın değdimi çektiğin çileye' demezler mi adama?

benden tavsiye:
seveceksen mecnun gibi sevip vurma kendini çöllere.
seveceksen ferhat gibi sev, git dağı del, su getir köyüne. aşkın bi boka yarasın!!!
bugünkü bölümünde 127 saat filmine gönderme yapmış dizidir. mükemmeldir, candır, böyle devam etsindir.

not: bu arada ezgi asaroğlu' nun oyunculuğu eleştirip duruluyor. komedi dizisinde başrolde oynayan bir kız için çok da iyi oynuyordur. itici değildir en azından.
güncel Önemli Başlıklar