bugün

Özür dilerim, bizi affetme.
Yaktın içimizi dünyalar tatlısı, küçük kız... fotoğrafına bakarken boğazım düğümleniyor. Ailen ne haldedir kim bilir?
insanlıktan bir kez daha utandım.
Üç kilometre öteye giderken kimse de mi görmedi, elinden tutup sahip çıkmadı, koruyup kollamadı. Belliki kaçırmışlar seni, yakalanacaklarını anlayınca da canına kast etmişler.
Koruyamadık seni de, eylül'ü de, diğer bebekleri de, çocukları da.
Katilleriniz için beddua değil, intikam alınma vakti olsun. Öyle bir ceza diliyorum ki ölmek için yalvarsınlar, ama ölemesinler.
Gozlerinde kaybettik insanligimizi.
Dünyanın sonunun geldiğini gösteren durum ve durumlar. insanların artık değiştiğini, insanlığına yakışan hareketler ve tavırlar içinde bulunmadığının kanıtı. Tanrı veya Allah ne derseniz deyin, daha ne kadar sabrebilecek bilmiyorum. insan oğlunun, böyle zihniyetlere sahip, bırakın insanı hayvan olamayan şeref yoksunu kişilerin topunun doğduğu güne lanet olsun.
Sürekli sosyal medyada paylaşılan acı haberini görmeye yüreklerin dayanmadığı melek... herkes anlatıyor haberde öğrendiği detayları; Ama duymaya bile içim dayanmıyor, Okuyamıyorum, okumak istemiyorum o haberi. insanoğlu nasıl bu küçücük meleğe kıyabilecek kadar canavarlaşabilir? Bu kadarına yürek dayanmıyor. O gözüdönmüş canavar kesinlikle idam edilmeli.
fotografına bakınca o güzel yüzünün arkasında ölümün beklediği hissediliyordu sanki, daha bebekken melek olacağını biliyor gibiydi, öfkeli bir şekilde “ben sizin bu boktan dünyanıza göre değilim” der gibiydi. bütün güzel şeyler kısa sürer zaten hayatta; bu prenseste kısa süre misafir oldu şu yıkılası dünyada.
şimdi sıra “o masumluğa” hangi canavar kıydıysa onu bulmakta! o şeytan bulunmalı, diri diri yakılmalı, hemen ölmemesi için tedavi edilmeli, gerekiyorsa kan verilmeli önce hayatta tutulup sonra yavaş yavaş işkence yapmaya devam edilmeli. yaşadığı acının sebebini günlerce düşünmeli, ölüp cehenneme gitmek için dua etmeli, onlarca mavi göz leyla yı ona anımsatmak için karşısına dikilmeli ve günahsız bir masuma çektirdiği acının binlerce kat fazlasını çektirmeli...
Kelebeklerin bile çocuklardan daha uzun yaşadığı bir coğrafyada size hangi şiiri yazayım.

Ahmed Arif

Güle güle güzel kızım...
bir meleği daha kaybetti dünya..

biz uğurlamaktan yorulduk, toprak her gün bir bir kabul etmekten yoruldu

fakat bazı insan artığı şeref yoksunu itler sizlere kıymaktan yorulmadı..

dünya böyle bir yer işte leyla..

görüp tadına bakmadan sana anlatmak gelmeni engellemek isterdim.

Aramızdan ayrılan minik bedenlerinizle ne büyük acılar hayal kırıklıklari yaşadınız.. Üzgünüm çocuklar çok üzgünüm..

Burası dünya tam da böyle bir yer işte.

huzurla uyuyun.. 03.07.2018...
Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar ya ölmeli cellatlar ya da hiç doğmamalı çocuklar.

Bu cağda yaşadıgım için nefret ediyorum kendimden.Çocuklarına sahip çıkmaya bi ülkeden ne bekleyebilirsin ne gibi bi umudun olabilir bu hayattan.
öldürüldüğünü öğrendiğimden beri kendime gelemiyorum. o kadar tatlı kız ki, bi insan nasıl kıyabilir böyle bi güzelliğe. nasıl insanlar var, nasıl bi yerde yaşıyoruz, nasıl ve ne zaman böyle bi hale geldik. insanlık zaten yoktu şimdi insan da kalmadı.. çok üzgünüm melek kız, affetme bizleri.
Umarım cennet vardır da annen ve babanla orada mutlu yaşarsınız ilelebet. Size bu dünyayı dar eden, Sana onca acıyı yaşatan o mahlukat için sonsuz cehennem olsun. Yansın , yenilensin tekrar yansın. Tekrar tekrar yansın. Tekrar tekrar lime lime edilsin.

Rabbim , bu nasıl bir acıdır. Ne hakla yaparlar bunu bu yavrulara ? O anne babanın hayatını bitirdiler. Ocaklarını söndürdüler . Onlar artık yaşayamıyor ama kızları ile cennet ' te buluşma ümidiyle intihar da edemiyorlar. Bu ızdıraba nasıl dayansınlar? Nasıl yapacaklar ? Allah ' ım sen yardım et.
Allah ' ım sen bizim de aklımızı koru. Dayanamıyoruz. Kopacaksa kopsun kıyamet. Yeter ki çocuklara bunları yaşatmasınlar.

Menekşe gözlü bir çocuktu leyla. Yazdıkça kendimi kötü hissediyorum. Onun masumiyetine bunu yapan mahlukat ile aynı turden olduğum için insan olduğum için utanıyorum.

Ne olur idam gelsin. Sapık bitmez çünkü bu dünyada . En azından gebermekten korkup harekete geçemez çoğu.
Sen hic hak etmedin onlari..
Bu olayda bile ırkçılık yapan zihniyetin cibiliyetini sikeyim.
görsel
insan olmayan varlık veya varlıklar tarafından katledilen küçük bir kardeşimiz mekanın cennet olsun.
görsel
sırf şu fotoğrafındaki bakışı bile insanın içini karartmaya yetiyor. ne kadar keyifsiz, ne kadar çaresiz bir durumda olduğu, fal taşı gibi açılan gözlerinden okunuyor. korkudan kaskatı kesilmiş, adeta ölümün kapıyı çaldığını hissetmiş gibi duruyor. bütün bunların üstüne, başına gelen elim son da eklenince, sonuç olarak "leyla'nın sessiz çığlığını duymazdan gelen insanlığa ne kadar lanet etsek boş" diye isyan edip duruyor, ne yazık ki bir adım ötesine gidemiyoruz. çünkü bu konuda elimizden hiçbir şey gelmiyor, gelemiyor. üzgünüz leyla!...
Kardeşim masumiyet karinesi var kızı adamın öldürüp öldürmediği belli değil. Dile dokunur bir kanıtta yok. Yarın bu adam aklansa çocuk katili etiketiyle gezecek basınımız bunu hep yapıyor. (bkz: bilal akyıldız)

http://alkislarlayasiyoru...n-bilal-akyildizin-isyani
Armenoidin teki tarafından katledilmiş çocuk.
ailesi şikayetinden vazgeçmiş
https://tele1.com.tr/mini...-sikayetci-degiliz-85691/
bu coğrafyadaki ''aile'' kavramını yeniden yeniden sorgulamamızı gerektiren masum kız.

bugün yapılan duruşmada aile şikayetçi olmadığını söyledi. yani küçük kız aile içinden birileri tarafındna katledildi aile denen grup olay aile içinde kalsın diye şikayetini geri çekiyor.

bakın işte bu, bize yutturulan aile masalının geldiği haldir.

http://www.cumhuriyet.com..._durusmaya_katilmadi.html
Hakimin sanıkları terslediği dava. Gayri ciddi davranışlar sergileyen amcaya hakim: "Neyle suçlandığını biliyor musun? Bir de utanmadan sırıtıyorsun" diye çıkıştı. Rezil köpekler. El kadar masumu katleden hain herifler.
Hakim masum çocuğun pislik babasına da şikayeti geri çektiği için "sen ne kadar ciddiyetsiz bir adamsın" diye fırça atmış. Fırça değil kalem kırıp atın sayın hakim.
görsel

Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin Yusuf Aydemir'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bir gizli tanık ifade verdi. Küçük çocuğun ailesini ve kaybolduğu köyü bildiğini belirten gizli tanık, şunları iddia etti:

"Leyla, evinin önünde Yusuf'un yanındaydı, 'Ü' denilen küçük çocuk da oradaydı. Bir süre sonra sadece Yusuf'un yanında Ü. vardı. Yusuf kendi evlerinin karşısındaki evin ahşap kapısına yaslanmış, elleri cebinde tedirgin hareketleri ile çevreyi kontrol ediyordu. Sonra anne Şükran dışarıya çıktı, Leyla'yı sordu. Yusuf köy içine doğru gittiğini söyledi, Şükran da köy içerisinde çocuğunu aramaya başladı. Sonrasında Şükran'ın dövünüp, bağırıp çağırmasından çocuğa bir şey olduğunu sandım ancak çocuk ortada yoktu. Bu sebeple Şükran'ın çocuğun başına bir şey geldiğini anladığı için bu şekilde dövündüğünü düşündüm. Leyla'yı Yusuf'un yanında görmem ile Şükran'ın evden çıkıp Yusuf'a Leyla'yı sorması arasında en fazla 10 dakika geçmiştir, bu kadar bile olmayabilir."

Gizli tanık, "Bu işi kim yapmış, kimler yardım etmiş bilmiyorum, görmedim ancak Leyla kaybolmadan önce Yusuf'un yanındaydı, 5 dakika sonra Leyla'nın Yusuf'un yanında olmadığını ve Yusuf'un çevreyi kontrol edecek şekilde sağa sola baktığını, Leyla'nın annesi Şükran'ın da birkaç dakika sonra Yusuf'un yanına geldiğini ve Leyla'yı sorduğunu gördüm." iddiasında bulundu. "Leyla, Nihat'ın en sevdiği kızıydı." diyen gizli tanık, Yusuf ile baba Nihat arasında bazı nedenlerle husumet bulunduğuna dair duyumları olduğunu öne sürdü.

https://www.google.com/am...usuf-un-yanindaydi-288799
bize kürt insanının hatrı sayılır kısmının dişiye verdiği önemi gösteren nur yüzlü çocuktur.

huzur içinde uyusun.
Bugün karar duruşması vardı bu prensesin.

Hatırlar mısınız bilemiyorum ama önce kayıp olarak aramışlardı. Sonrasında aile sessiz sedasız aramaktan vazgeçmişti.

Katil öz amcası Yusuf Aydemir, Bugün ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Öz amca. Amca, babasının erkek kardeşi. Sarılıp ‘prensesim’ diye koklaması, öpmeye kıyamaması gereken nadir kişilerden biri biblo gibi çocuğu öldürmüş. insan nazar değer korkusuna fotoğrafına bakmaya kıyamıyor, elin adamı değil öz amcası öldürüyor. Saçımı başımı yolmak istiyorum sinirimden.