bugün

Öss öncesi sol görüşlü gençlerin türbe yerine ziyaret ettiği mekan.
kapitalistler tarafından yıkılıp, yerine adam smith a.v.m. nin kurulacağı camii.
bahçesinde marks'ın türbesi yer alır.
allahsızlığı yayma kürsüsü tarafından yapımı üstlenilen camidir.
ne güzel entryler girilmiş, insanlar kendi düşüncelerini mizahi bir dille anlatmış. çok hoş olmuş gerçekten. bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.

kimisi marx' ı tiye almış, kimi yok che guevara türbesi demiş, başka biri castro yatırı demiş, ince alaylarla entryler girmiş yazarlar. aynısı din ile alakalı bir konuda yapılsa, hemen bazı yobazlar çıkar "vay efendim sen benim inancıma nasıl saldırırsın", "vay efendim sen benim dinimle nasıl dalga geçersin" falan filan. sanki onların inancına küfür eden varmış, dinleri yok edilmeye çalışılıyormuş gibi. imansızlar sanki dindar kişilerin yanlışlarını eleştirezmiş, onlar dokunulmazmış gibi.

insanlar kendi düşüncelerini, eleştirilerini ideolojilere, bireylere doğru yolla çok düzeyli bir biçimde iletiyorlar. komünizm, komünist kişiler put değil, onlar da eleştirilebilir. bakın ben komünist olmama rağmen "hede hödö" diye çıkışıyor muyum millete. çünkü bunlar bir saldırı değil, sadece mizahi, masum düşünceler, eleştiriler vs. tabi arada çürük elmalar olur bu çok doğal ama genellememek gerek. eğer verecek mantıklı cevaplarınız varsa bundan korkmaya, bunu gurur meselesi haline getirmeye, olayı saldırı kabul edip karşı saldırıya geçmeye ne gerek var?

şu bir gerçek ki, yobazların olmadığı her yer çok eğlenceli ve seviyeli.

edit: imla