bugün

ilk başlarda biraz sıkıcı ve standart altı gibi gelse de son bölümleri tamam yeni bir dizi buldum düşüncesini uyandıran bir dizidir.

http://www.legendoftheseeker.com
yeni fantastik maceramız.
hele ki şu fantastik film kıtlığı yaşadığımız dönemde fantastik öğe severleri memnun edebilecek nitelikte dizi. ilk bölümler biraz sıkıcı, yavaş gelse de hikayeyi oturtmak için çabalamışlar diyebiliriz.

izleyin izlettirin efendim.
özellikle fantastik hikayelerden hoşlanan insanların izlemesi gereken bir dizi. yanlız kameramanın güzeller güzeli mother confessor ün göğüs dekoltesine karşı gösterdiği aşırı ilgi zaman zaman izleyenler için de dikkat dağıtıcı olabiliyor.
izleyin, izlettirin efendim...
kitaplarının çok daha sürükleyici olduğu söylenebilir.ayrıca genelde kitaplarına*sadık kalınmamıştır. dizinin esas hatunu, tadı, tuzu kahlen amnell'ın hayvani güzelliği oldukca dikkat çekici.
Bu dizi ile ilgili düşüncelerimi özetleyeyim:

1. Yüzüklerin efendisi ve çakması her fantazi gibi insanlara özellikle 3. dünya vatandaşlarına, gazi çocuklarına kendi tarihleri yerine saçma sapan şeyler öğrenmeyi bir de "önce ben okumuştum o kitabı, sonra herkes okuyunca ühü ühü bir anlamı kalmadı, benim anlıyo mosun!?" moduna girmeyi kakışlamaktadır.

2. Karakterlere baktığınızda bacak boyunda iki kahraman bir de sırık tipsiz bişey ki bu kadar mı olur, bir araya gelip adam kıymaktan başka bişey yapmamaktadırlar. Senaryoların orta noktası hafıza silimi ve en yakındakilerin düşman çıkmasıdır. Yani "siz yakınlarınıza hiç mi hiç güvenmeyin" ruhbilimsel mesajını adeta kafamıza çakmaktadır senaryo.

3. Ruhbilimsel savaşın ve insanlara özellikle çocuklara kendi yakın geçmişlerine olan ilgiyi kaybettirirken, bir de bin yıl önce ağaç üstünde yaşayan ingilizlerin robin hood gibi şaibeli kahramanları sevdirilir, sahip çıkmak öğretilir. 57. alayı bilmeyen genç bünye Mordorun güneydoğu da "biryer" olduğunu, başında mutlak otoriteye sahip çok güçlü ama kötü biri ve emrindeki ecik bücük tipsiz ordular, elflerin isveçten olduğunu ve kitap sonunda Batı'ya yolculuğun ne olduğunu öğreniverir. Acaip bütçelerle filmler çekilir ödüller verilir ki gerçek kahramanlar, Çanakkale şehit ve gazileri ve niceleri silinsin gitsin diye.

Tabi başarılı olurlar mı, buna herkes kendi karar verecek. Para vermişler üşenmemişler çekmişler, e biz de izleyeceğiz haliyle. Yalnız unutulmamalı ki yalan da çekilse her sistem * doğruya götürmeye yol olabilmektedir.
sadece bridget regan için bile izlenebilecek dizi.
konusu beni başından beri sardı zaten. bu arada 2.sezonda richard saçlanmış, sakallanmış bi karizma olmuş yav.
2.sezon ilk bölümü ile harikalığını tekrar hissettirmiş, izlenilen diziler arasında şayet ki beğeniliyorsa sezonların ilk bölümü göz önüne alındığında en büyük etkiyi yaratmış olan dizi. * *
p.s: lostris'e teşekkürü bir borç biliyorum ayrıca. yiğidi öldür hakkını yeme. her ne kadar çok bekletiyor olsada vardır bir nedeni. çeviri kesinlikle excellent.
ikinci sezonunun ilk bölümüyle biraz daha büyüdüğünü gösteren dizi. eskiden 15 adamdan fazlasını göremiyorduk savaş sahnelerinde...
new seeker'ı bekliyoruz bakalım.
(bkz: tabrett bethell)
süper bir fantastik dizi. ailecek izlenecek yabancı diziler arasında ilk beşe rahatlıkla girer. ayrıca, kılıç ve yahut dövüş sahneleri 2. sezon ile birlikte çok daha gelişti. özellikle, zedd'in dövüşlerde aktif olarak yer alması, bambaşka bir tat katıyor sahnelere.
ilk başlarda biraz basit bir senaryo ve basit oyunculuklar gibi gelse de öyle çokta fantastik şeyler sever biri olmayan beni bile 6-7 bölüm sonra kendine bağlamış dizi.
ilk bölümlerinde konu daha oturmadan biraz bayabiliyor fakat sonra garip bir şekilde sarıyor. sadece başroldeki beyefendi bazen biraz abartılı bir oyunculuk sergiliyor. bunun dışında gayet beğenerek izliyoruz.
haftaya sezon finali yayınlanacak dizidir. aşmıştır, her şey kopma noktasına gelmiştir. özellikle güzeller güzeli mord sithimizin başına gelecekler meraklandırmaktadır.
finalini yapmış dizi. otu boku sıkışınca aşka bağlamıyorlar mı ona deli oluyorum arkadaş...
finalini yapmasına son derece üzüldüğüm dizidir. ayrıca daha önce de dizinin yapımcılarından biri dizinin bitirileceğini önceden açıklamıştı. ancak tüm dünya genelinde haftalık 2.5 milyon izleyicisi olan bu dizinin bitişi dizinin takipçilerini çok üzmüştür ki http://www.saveourseeker.com/ sitesinde bi bağış kampanyasına girişmişlerdir. şimdilik durum pek parlak gözükmese de ilerde bağış durumunun ne olacağı bilinmez.
son bölümü ile düş kırıklığı yaratan dizidir. Ki asla bitmeyecek gibi devam eden, etmesi için forum sitelerinde SAVE OUR SEEKER başlıkları açılandır.
kurgusuyla oyuncularıyla her şeyin yerine oturduğu bir dizi olmuş. yeni başladım dizimax'te her gün 12'de yarın 4. bölümü yayınlanacak tadını alarak yavaş yavaş izlemek istiyorum ama dayanamayıp indirebilirim de ne yapmalıyım sözlük ?
güzel hatunlar var, bol bol meme var, yakışıklı fantastik erkekler var falan.

derinlik vs. arıyorsanız hiç bulaşmayın derim.

http://www.daemonstv.com/...of_the_seeker-500x294.jpg

bu da kate'e benziyor biraz. gideri var, eheh.
son bölümüyle beni tatmin etmeyen dizi. harika bir sezonun ardından böyle bir final beklemezdim ancak 3. sezona açık kapı bırakmak içindi sanırım ama 3. sezondan da haber yok.
Fantastik diziler arasında en iyisi baslarda sıkıyor. ama özellikle 2.sezonda baya sürükleyici bir hal alıyor, 3. sezonun olmaması çok üzüyor.
senaryosunda ciddi tutarsızlıklar olan dizi. ilk aklıma gelen ve en ciddi olanı ilk bölümde kahlan ve kızkardeşi Denee atlı askerlerden kaçarken okla vurulup kahlan'nın kolları arasında ölüyor. ancak ikinci sezonda kahlan rüyasında tek confessor kaldığını gördüğü zaman yaşadığı yere dönüp kızkardeşinin hayatta olup olmadığını öğrenmek istiyor. bunun üzerine cara ona kızkardeşinin mord sith'lerle birlikte yaptıkları saldırıda kendisi tarafından öldürüldüğünü söylüyor. kahlan ise infiale kapılıp onu öldürmeye çalışıyor. ileriki bölümlerin birinde denne yeni bir bedenle hayata döndüğü zaman lord rahl'ın emri üzerine mord sith saldırısı sırasında cara tarafından öldürüldüğünü ve kendi oğlunu boğmak zorunda kaldığını anlatıyor. bir diğer farkettiğim mantıksızlık ise gardiyan adına çalışan rahibe nicci'nin kehanete göre gözyaşı taşını gardiyana vererek onun zafere ulaşmasını sağlayacak richard'a bu sebeple tutsak olduğu kehanetler sarayı'ndan kaçmasına yardım etmesi, ancak daha sonra çölde savaşırken onu öldürmeye çalışması. daha buna benzer birçok mantıksızlıklar da biraz dikkat edilerek bulunabilir.
sıkıcı bulduğum fantastik bir dizidir.
http://bootlovers.typepad...9e20133f495f848970b-500wi
(bkz: Mord Sith)
2.Sezonu ile tutarsızlıklar yapmaya başlayan dizidir. Bitmesi kötü oldu diyemeyeceğim.
türkçesi efsane sikici olan dizidir.