bugün

dünyanın en iyisi barça yı ziyaret etmiş yıldız;

(bkz: büyük balon)
Cok yetenekli ama biraz yavsak
adından kral diye bahsedilmiş ancak nba finalinde dallas'a karşı hiçbir varlık gösteremeyen bir insan evladıdır.
her ne kadar herkes üstüne yüklense de inanılmaz sevdiğim basketbolcudur. gerçek bir basketbolcudur. herşeyi yapabilen birisidir. istediği zaman istediği herşeyi yapabilecek kapasitesi vardır. ayrıca kendini beğenmişliği beni benden alır. belki de bu yüzden onu çok seviyorumdur. gerçek bir hayranıyım onun. inanıyorum ki en kısa zamanda yüzüğünü takacaktır. takmasa bile ona olan sevgim bir damla bile azalmayacaktır. miami takımına gitmesiyle dalga geçenlere de söyleyeceklerim var. o cleveland takımını asla satmadı. yıllarca oynadı. sizde takdir edersiniz ki nba'de hiçbir oyuncu tek başına şampiyon olamaz. cleveland kadar salak yönetilen bir takım yoktur.7 yıl boyunca yanına hiç kimseyi getirmediler. o da gitmek zorunda kaldı. çünkü yüzüksüzlük canına tak etmişti. ki geçen sezon gördüyseniz cleveland ne hallere geldi. o takımı tek başına nba finaline çıkardı. 2 kez konferans finali oynattı. 2 kez de yarı final oynattı. daha ne olsun diyorum.
Kanaatimce basketbolu bıraktığında gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu olacaktır. pas yetneğini magic'ten , skorerliğini jordandan almıştır adeta. winner olamaması da en buyuk eksiğidir, onu kobe gibi bencilin bi kademe altında bırakıyor.
bim ürünlerini akıllara getiren bir ismi olan basketbolcu.
Genetik anomali... Nba'in gelmiş geçmiş en atletik oyuncusu denilebilir. Çok yönlülüğü ise ayrıdır; gerekirse guard hatta pivot olarak bile oynayabilecek yapıya sahiptir. Tek şansızlığı malesef ilk sıradan draft edilenler bunu yaşar genelde, bütçesi sağlam olmayan bir takıma düşmüş olmasıdır, yanına ikinci bir süper starı getiremediler, shaq diyenler olur ki shaq geldiğinde gerçekkten yaşlıydı. Genede tek başına takımına final oynattı fakat süpürüldü. Miami Heata gitmesi doğru muydu derseniz, değildir derim. Clevanda heykei dikilecek bir oyuncuydu ...
en son verdiği demeçte gördüğüm kadarıyla kolları ve omuzları bağımsızlıklarını ilan etmişler.
miami ye giderek cavslileri düşman yapmıştır.
klasik bir lebrooon başlangıcı yapıp beni şaşırtmayan insan.
ama benim için tam bir looser hem cavs taki konferans finali performansı ve geçen seneki muthiş pısırık oynaması.
umarım bu sene motorları yakar da takımı şampiyonluğa götürür.
smaci adamin kafasina carpip cemberden geri ciktigi icin hakem tarafindan gecerli sayilmamis sayi atan basketcidir. mevzu o kadar hizli oldu ki hakem adamin kafaya carptigini gormedi, cemberden cikti zannetti. adamin kafaya top patladi gibi ses cikmis bu arada yeni farkettim *

http://www.youtube.com/watch?v=E_A5dTbZ2dE
nba'in aktif en iyi ikinci oyuncusu olan dwyane wade'e bile fark atmış olan, onun yanında sıradan ve sönük bir oyuncu gibi görünmesine bile sebep olan oyuncu.chris bosh ve dwyane wade'le aynı takımda oynamasına rağmen hem istatistiki hem diğer açılardan nba'in açık açık ara en dominant oyuncusu.
süperstar olmasına rağmen artist olduğunu düşündüğümden dolayı sempati duymadığım oyuncu.
bugün doğum günüdür.. efsanedir, benim için en iyisidir.. doğum günün kutlu olsun büyük adam!
yok artık cümlesinin en çok yakıştığı adam.
smaç yarışmasına katılmasını istediğim oyuncu. zamanı geldi.
29 ocak 2012 miami heat chicago bulls maçında john lucas'ın üzerinden sıçrayarak tamamladığı alley-oop ile "insan insana bunu yapar mı bre insafsız?" diye sordurtmuştur.
yetenekli ama liderlik vasfı olmayan oyuncu.
(bkz: where winning championship doesnt happens)
(bkz: where losing ring happens)
(bkz: where criying happens)
yükselişteki new york'a karşı ilk çeyrekte 6 sayı 2 ribaund 3 asist 4 top çalma ve 2 blokla oynadı. bir çeyrekte ancak bu kadar iyi bir all around performans sergilenebilirdi sanırım.
Tanım: Şuan aktif en iyi nba oyuncularından biri.

Bu arkadaşı hep eleştirirler. Yok yıldız değil, son top kullanmaz, takımını bıraktı gitti, yüzüksüz vs...

Arkadaş bir oyuncu bu kadar mı çekilemez? Ben de her zaman Kobe'nin bundan daha iyi olduğunu savunurum ancak James'in performansı göz ardı edilemez.

Maç başı 26-27 sayı 8-9 ribaund 6-7 asist yapan bir basketçiye siz "yıldız değil" diyemezsiniz arkadaş. Çıkın dışarda bi 5 kurun kendinizce oynayın, çünkü sizin basket anlayışınız farklı.

Yüzüğü yok diyorsunuz da Chris Paul'un de yok. Howard'ın da. Ama kimse bugün çıkıp "abi yeaaa bunlar yıldız değil ki" diyemiyorsunuz.

Tek eksiği son top kullanma sıkıntısı. O cesareti pek bulamıyor kendinde. Ancak yine söylüyorum ki Kobe abimiz bu arkadaştan iyidir ama bu demek değildir ki Lebron yıldız değil.
gelmis gecmis en büyük basketbolcudur. Jordan dan bile daha kompledir. bugün miami heat de kim olsa bu adamın yaptığı istastikleri yapamaz. bu yıl bana göre kesin yüzüğü alır.
philedelphia maçında 29 sayı 7 assist 8 ribaund ile oynayan oyuncu. Genel olarak da all around'dur.
dwyane wade ve chris bosh gibi iki adamla aynı takımda oynamasına rağmen bu sezon sayı, ribaund, asist ve top çalma istatistiklerinde takımının lideridir. daha önce benzer bir performansı cleveland'dayken de yapmıştı ama tabii wade ve bosh'a karşı yapmak çok çok daha büyük iş.