bugün

kesinlikle. sawyer kadar iyi lakap takabilen biri daha tanımadım. Amerikan dizisi olmasına ve amerikan kültürüne göre espriler yapmasına rağmen taktığı lakaplar türkçe de sırıtmıyor
Aynı isimli insanları karıştırmamak için söylenen ve genellikle insanın bir özelliğine hitaben söylenen ikinci isimdir.
yaptığımız dedikodular nedeniyle arkadaş grubum arasında etrafımızdaki kişilere uyguladığımız eylemdir kendileri.
yapma zorunluluğumuz vardır; aksi taktirde bi' duyan, gören olursa hayatımız vıjt diye kayar sevgili sözlük.*
misal şu an bi' tane "kalça"mız var: erkekler; kızın kalçalarını çok beğeniyorlardı, pek hazzetmediğimiz bir kızdı, baktım hakikaten hoş duruyor kalçaları -ama erkek ne anlar; pantolon kalitesi; kalçayı kaldırıyor; dik gösteriyor- o yüzden kızın adı "kalça" diye kaldı.

"kara çocuk"umuz var bir de; bayağı esmer, uzun saçlı ve durmadan soru soran bir tipitiptir kendisi.
"gamzeli"miz var bi' tane; sanırım tüm kızlar hastaymış ona; hoş bir insan,, karakteri tadından yenmiyor; biz o kısımla ilgileniyoruz; yolu açık olsun.
"ibne/yavşak" var bi' tane; adından anlayacağınız üzere düşman başına.
"yerden bitme" var bir de yerden bitireceğimiz günler yakın.

sanki okumaya değil de milleti eleştirmeye gidiyoruz evet; kim ne yaparsa yapsın diyorum bazen deee.. olmuyor sözlük, hakediyorlar. konuşmadan edemiyoruz.*
biz yardır yardır insanlar hakkında dedikodu yaparken düşünemedik bizim hakkımızda konuşulduğunu... geçen gün duyuyorum, erkekler arasında lafım geçmiş: "gözlerinin altı mor, devamlı uykusu gelen kız" diye bahsedilmiş... Allah'ın sopası yok tabii. üzüldüm, ama haketmiş de olabilirim. insanların yaptıkları üzerine dedikodu/yorum yapıyoruz biz AMAA; neyimi gördüler de konuştular çok büyük merak konusu cidden!*
ben hoslandigim insanlara takardim lakap, hala da devam ediyorum. ortaokuldayken bir cocuga asiktim, lakabi da x'ti. matematik mufredatinda x'ler y'ler girla gidiyordu o zamanlar, oyle bi etkilenme olmus demek ki bende. arkadas grubunun bile ismi vardi. z grubu derdik onun arkadas grubuna. yakin arkadaslari arasindan birinin adi kola'ydi mesela, sirf teneffuslerde paso kola ictigi icin. meze vardi, oz vardi, z vardi... x'in sevgilisinin lakabi da shit'ti. ortaokul ingilizcesi iste. bu lakap olayi ben bir gun cocugun yuzune x diye hitap edinceye kadar surdu. ne saskolozmusum ya. yine de dersimi almadim, lakap takmaya devam ediyorum. yarimadali var mesela simdi, sirf bir yarimadadan geliyor ve yarimadasi konusunda milliyetcinin onde gideni oldugu icin. onceki lakabi da broccoli'ydi, ne alakaysa. alman arkadasim bulmustu bunu zaten. kendi sevdigi cocuga da spinach diyordu. sebzelerle kafayi bozmus. nerede yarimadalinin ahengi, guzelligi. te allahim.
lakap takin, takmayanlara taktirin diyorum (ehe ehe cok garip oldu), ama benim gibi salaklik edip yuzlerine lakaplarini soylemeyin.

edit: mtematik ne allah askina, matematik o.
karşınızdakini incitmediğiniz sürece samimiyetin göstergesidir.
görsel
Sözlük gibi ortamlarda nick olması dert değil ama itici lakap takanlar piçtir.
Genellikle karşınızdakini incitir.