bugün

evet laik ve çağdaş bir insan olarak laik türkiye de oruç tutulmasını içime sindiremiyorum. ulu önderin işaret edip bize gösterdiği laik ve çağdaş ülke ibadet etmek için sabahtan akşama kadar aç kalarak ibadet etmeye çalişan yobaz insanların omuzlarında yükselemez.

çağdaş ve medeni bir ülke ancak ve ancak her anlamda hür çağdaş ve modern insanlar ile inşa edilir ve ben aydın ve çağdaş bir insan olarak ulu önderin kurmuş olduğu laik ve çağdaş bir ülkede oruç tutulmasını içime sindiremiyorum.

not. başlık ''laik türkiye de oruç tutulmasını içime sindiremiyorum'' şeklinde olacaktı ama 50 karakter sınırı yüzünden mevcut haliyle açılmıştır.
Aklınca trollük yaptığını sanan yazarımsı beyanı. Ya oğlum gidin işinize gücünüze. Troll olmak için başta beynini çalıştırman lazım.
Bi siktir git derim iftarda soframda meze olursun.
Sen sindirememeye devam et.
Hazımsızlıktan ölmen dileğiyle.
sanki müslümanlar oruç tutmasa dünyayı sarsacak buluş yapacaklar. en azından oruç tutsun hayati fonksiyonları azalsın dünyaya belki daha az zarar verirler.
Laikliği anlayamadığın çok belli oluyor.
dışına sindir .arkadaş bu nasıl yobazlıktır .insanların ibadetinden rahatsız oluyor .
Aslında laiklik Oruç tutmak isteyene de istemeyene de eşitlik demektir.Yani kimse sana tutma veya tut diyemez.Vicdan hürriyeti...

Bu kadar güzel bir şeyin bile içine ettiniz, tebrikler...
Atatürk islama hiçbir zaman bu şekilde yaklaşmadı.
Cehapenin yüz karası .
Elinle totonu kurcala iyice sindirime yardımcı olabilir .
- laikliği dinsizlikle karıştıran şahıs beyanıdır.
- Atatürk ve silah arkadaşlarının din ve inanç özgürlükleri bu milletten alınmasın diye savaştığının bir kısım tarafından unutulduğunun göstergesidir.
laik türkiye de oruç tutmayanların atomu parçaladığını, marsa üs kurduğunu zanneden kemalist beyanı.
tamam hemen hallediyoruz. yeter ki senin içine sinsin, sen rahat uyu.
daha önce haber verseydin keşke, hay allah.
Laiklik din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. laiklik bir din değildir. Laik olmak dinsizlik anlamına gelmez.
Sikimsonik bir baslik daha. Lan sen içinde önce mantigi sindir.
"Laiklik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması değil ayrıca halkın dinini özgürce yaşayabilmesidir."
M.Kemal Atatürk.
(bkz: bırı sıksın la sunu)
kendi kendine aydin diyen insanın damarini sikesim geliyor. böyle gerizekalilik olamaz. adamlar tv ye çıkıyor orda burda ben çağdaş ve aydin bir insanim diyor. şerefsiz sen aydin çağdaş olsan kendi kendine ben aydınım demezsin. irzini siktigimin kendini bişey zanneden egoistleri.
kemalist görünümlü yobazımızın yeni hedesidir. her zaman olduğu gibi trollemesini ciddiye alan kıyamet kadar kişi olmuş. yahu bir zahmet nick altına bakıverin: (bkz: dog days of/#26667146)
insanlara ve inançlara, saygısı ve tahammülü olmayan kişi beyanıdır.
biteceğiniz de yok amk.
Asıl Türkiye sizin gibi birbirinin diliyle, diniyle, ibadetiyle uğraşanlara yükselmez. Oruç tutan insanlara gıcık olacağına ülkenin için birşeyler yapsana aslanım, milletin ibadeti seni ne ilgilendirir ? Diyerek entrymi bitireceğimdir.
saygı duymak zorundasın .
O zaman sana yol gözüktü laik veledi zina hadi avrupa seni bekler açmış kollarını geleydi iyiydi diyor orada bol bol ruh ikizinide bulursun.
laikliği götünden anlamış bir angutun hezeyanı.
içinde kalsın o zaman.