karşısındakini çaresiz bırakan insandır. size bir laf söyler. duyduğunuz en gereksiz, en saçma laftır. ama öyle bir edayla söyler ki, size laf soktuğunu zanneder ve suskunluğunuzu buna bağlar. herkesin çevresinde vardır böyle insanlar. uzak durmak gerekir. kısa bir cevap vermek (tamam, haklısın vb.) ya da sessiz kalmak en doğrusudur.
eğer bunu yapan değer verdiğiniz bir dostunuz ise onu kaybetmemek için başta ses etmezsiniz. ne dese ya kafa sallar onaylarsınız ya da sessiz kalırsınız o yine onayladığınızı düşünür. zamanla sabır taşı değilseniz çatırdama belirtileri başlar ve siz de ona uyarsanız ama bu sefer de dengesiz, bencil, dikkat çekmeye çalışan siz olursunuz.
kendi kendine kırıla kırıla gülen insandır karşısındakilerin canını sıkmaktan zevk alan dayaklık gerizekalı tiplerdir. konuyla alakasız laf söyleyen ve buna tek kendi gülen insandır.
asrın ayarını verdikten sonra git kumda pipinle oyna diyen sonra bir şey demeyince üste çıktığını düşünen ergen örnektir.
Bir ornegi: (bkz: #29931871)

Bu ne ya? Nasil bi eziklik.
olaya bakılırsa laftan fazlasını sokmuştur.

edit: gece'yi yedirmeyiz.
Gülüyorum ben öyle oldumu.
Mutlu oluyolar. *
Yazık lan.
Vardır böyle tipitipler.

Bir şey der veya bir şey yaparsınız oradan atlar bu denyolar bir şey diyerek sizi küçük düşürmeye çalışır laf soktuğunu sanırlar. Hiç takmazsınız mal gibi kalırlar.

edit: Kimler alındı acaba haha.
var böyle küçük egoları olan insanlar.
Valla ben düşünmüyorum gayet de laf yerine oturuyor bence.
görsel
Salak insandır. Nasıl laf soktum ama aha ha ha diye gerinir. Garipsenir. Çünkü aslında soktuğunu sanmıştır.
ben diyorum gümüşhane sen anlıyorsun götün şahane.