bugün

Şu kapak dahi kim Basinger'a aşık olma sebebi. Filme de laf yok. Mükemmel.
(img:#997796)
underrated efsane filmlerdendir.
yeni izleyebilmem boyle saglam bir filmi trajik fakat sozlukte de ragbet gormemis enteresandir.
izleyin izlettirin..

efsane sahne icin;
--spoiler--
rol icabi kevin spacey nin oldugu sahnedir. ben boyle bir oyunculuk gormedim.. pehh.
--spoiler--
tanınmış oyunculardan kurulu tipik bir "katil uşak" temalı polisiye filmi. kevin spacey ve russell crowe döktürürken, kim basinger ise 44 yaşında gözlerin pasını silmektedir.
kevin spacey için bile izlenebilecek film.bi an herkes orospu cocugu çıkacak sandım amk.izlediğim en iyi polisiye filmi diyebilirim.
harika film. yıllarca erteledim ama bugün sonunda izledim. müthiş.
Harbiden güzel filmdir. Ilk izlediğimde sinemada izlemiştim. Arada açar izlerim. Filmin orta yerinde ağzımız açık kalıyor.
1997 yapımı 138 dakikalık suç/dram/gizem kategorili james ellroy'un romanından uyarlanan, yönetmenliğini curtis hanson'un yaptığı 2 oscar/84 ödüllü noir örneği. 8.3 imdb puanına sahip. senaryo/kurgu/kadro ve oyunculuk şahane, kesinlikle izlenmeli görsel

En sevdiğim polisiye-suç filmlerinden biridir, hiç unutmam bu filmi konusu ve kadroda guy pearce var diye izlemiştim. Ortalarına doğru russel crowe'a hayran olmuştum* sanırım kadınlara karşı hassas olması ve güzel adam patakladığı için hoşlanmıştım kendisinden* kevin spacey zaten sevip saydığım bir aktör, fakat jack karakterini diğer rollerinden daha çok severim. Ben dahil bir çok kişinin en sevdiği sahne şudur görsel jack'in bu tatlı gülümseyişi arabaya kadar devam eder ve yüzünü silen ed kopar *
Süper bir film. Filmin bir yerinde Oha ya diye şaşkınlıktan yamuldugumu hatırlıyorum. Dönem filmi olması bir yana kadrosu için bile izlenebilir.
şık ve kült.
Russell crowe'un gördüğüm en iyi performansı olabilir. oyunculuk,karakter,Konu ve dokundurmalar çok başarılı.
1997 yılı yapımı film.

tavsiye edilir.

--spoiler--
Los Angeles Sırları'nda, 50’lerin Los Angeles’ında yer altı dünyasının patronu sayılan Mickey Cohen’in hapse girmesiyle doğan boşluktan dolayı şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. Bir gece Cohen’in adamlarına bir baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. Öldürülenler arasında eski bir poliste vardır. Bu olayı soruşturmak üzere L.A. Polis Departmanı üç polisi görevlendirir. Görevlendirilen polisler karekter olarak birbirlerinden çok farklıdırlar. Ed Exley, L.A. Polis Departmanının altın çocuğudur. Kurallara bağlı ve her şeyi kanunlara göre yapar. Bud White, çabuk sinirlenen, agrasif, gerçeğe ve doğruya ulaşmak için her türlü yola başvuran biridir. Üçüncü ve son polis Jack Vincennes ise; L.A. Polis Departmanını anlatan bir televizyon dizisine danışmanlık yapmakta, tanınmış ve gündemde olmayı seven biridir. Bu üç kişi olayı soruşturmak için bir araya gelirler. Ancak soruşturma çok çabuk sonuca ulaşır. Bu durum üç polisi rahatsız eder. Soruşturmada bu kadar çabuk sonuca ulaşılmasında bir bit yeniği olduğunu düşünürler ve araştırmaya devam ederler. Ve araştırmaları onları çok güzel bir kadına kadar götürür. Film Kim Basinger ve senaryosuyla iki Oscar kazandı.
--spoiler--

kaynak : http://www.beyazperde.com/filmler/film-12032/