bugün

Yeni çıkan banyo yasasına göre artık ertelenmeyecektir.
10 gün. net. belki daha fazla ertelediğim olmuştur.
Arada bir saç yıkamayla uzatılabilecek rekordur.
akşam alırım dersin, 3'lü koltukta kaplanlı battaniyeyle öyle bi mayışırsın ki tv'nin karşısında, hatta yatağa gitmeye üşenirsin, nolcak yaa sabah alırım dersin. sabah bırak duş almayı -7 derecede o sıcak yataktan çıkmak zor gelir. böyle böyle ertelenir. rekoru bi arkadaşın 9 gün olmuşluğu vardır.
7 gün mk 3. Gunde bi saçlari yikadim ama.)
sigarayı bırakma kararı gibidir,
hep ertesi güne ertelenir.
akşamları sabaha ve sabahları akşama,
bu böyle uzar gider günlerce..

ama en son cesaretini toplayıp girdiğinde 2 saat çıkamazsın artık suyun altından,
yıkandıkça yıkanası gelir insanın..
kokana kadar devam eden ve bir yakınınızın burada fare leşi mi var çok pis kokuyor diyene kadar geçen süredir.
Kışın değilde sınav haftasında 2 hafta ertelediğimi biliyorum.
(bkz: saçta biriken yağla yumurta kırmak)
benim 3 ay yıkanmamış arkadaşım var. batmanlı kendisi. *
gectigimiz sene ve 2015 de dahil olmak uzere 3 gun oldu en fazla. 1. ve 2. gunu ayri ayri kisilerle yattim bide. 1 gunde o halde gezdim. utaniyormuyum hayir. dagilalim.
Tamı tamına 1 haftadır. Hem de daha geçen senedir..
banyonuzu sıcak su yüzünden erteliyorsanız sadeceOnda nokta com dan şofpen bakın derim.
Küçükken 1 ay. Tabi sonradan bitlendim.
1az daha zorlasam 1 haftayı gorcem yanı o derece.
1 haftadır.
pazardan pazara.
beşikten mezara 2 defa duş alan bir insanın yaşadığı bi dünyada yaşıyoruz.

not. hiç bir şeye şaşırmam gayrı.
Kürtler bu konuda iyidirler.
rekor benim sanırım 2 ay.
5 gün oldu. Yarın yıkanırım diyip erindim. Kar yağdı amk. Şimdi de götüm yemiyo.
ertelendikçe ertelenir sonra tatil nedeniyle dışarıya cıkmıyorum banyoya gerek yok denir bidaha ertelenir.
içinde yaşadığımız şu soğuk istanbul günlerinde bile en fazla 1 gün ile rekor kırmış erteleme süresidir.