bugün

kış aylarında askerde içlik veriyorlar mı yoksa buradan mı götürülmesi gerekiyor merak ettiren açmazdır.
tedbiren götürmekte yarar olan bir sorunsal. verseler bile bir tane falan verirler, muhtemelen o da parasıyla.
veriyorlar.
ama beden seçme şansın yok.
kendin götür.
ben ısparta'da yaptım askerliği, bize vermediler kendimiz aldık.
ancak ufak bir tavsiye, memeleketten almayın, gidince kantinden alın daha ucuz.
cevabı gidilecek yere göre değişebilir ama vermiyorlar. kantinlerde satıyorlar. ya da bir süre sonra askerliği bitenler bırakıyorlar onlar kullanılıyor. kış ayında askerlik yapacak bireylerin yanlarında götürmeleri kendi yararlarına olur.
6 ay için ekstra içlik valizi yapma kardeşim. askeriyenin verdiği her türlü olur sana. kasma.
Beyaz yün içlik veriyorlar ama evet beden konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.
kısa dönem olarak bize vermediler, uzun dönemlere verdiler.
konya hava savunma okulu.
ankara mamak bedelli askerlik için veriyorlar mı diye merak edilmektedir.
Her birlikte vermiyorlar. Yaninizda goturmenizde fayda var.

6 ay, cabuk gecer diye dusunmeyin. Askerlikte zaman yavas geciyor.
Vermediler.
bize verdikleri içliklerin göt kısmı sararmıştı. bence de kendiniz götürün.
benim zamanımda veriyorlardı koyun yününden yapılmıştı sıcak tutuyordu ama çok batıyordu. ben kendi aldığım termal içliği kullandım.
Bize verilen yazlık kışlık kamuflaj ve çarşı teklif elbiseleri ve içlikler takviyeli gocuklar kepler bereler botlar palaskalar hepsi yepisyeniydi. Hele çarşı kıyafetimi dışarıda terziye diktirsem o kadar yakışmazdı. Tabi Şans bu birazda.
Bilen bilir tsk içlikte markadır. Hatta bunu getirip sivilde giyeni bile gördüm.
genelde verilir beyaz yün gibi bir şey.

sağlam sıcak tutar özellikle sabah ayazında.

ama hassas götlü arkadaşlara tavsiye; epey kaşıntı yapabiliyor. bu konuda hassas olanlar kendileri ayarlasınlar bir şey.
Vermiyorlar. En azindan kutahya’da.

Doguda yapacaksan yanina 1-2 de naylon kulotlu corap al.
içliği bilmem ama bize kıbrıs'ta deniz şortu verdiler. girne'de, magosa'da rahat rahat denize girelim diye.

(bkz: kıbrıs ta askerlik yapmak)