bugün

En sevdiğim.

Kar ve yağmurun olması ile. .. Enfes tat verir.

En çabuk geçen zaman.
en güzel mevsim olma özelliğini taşıyan melankolik mevsim dönemi.
kar yağan mevsimdir.
minibüse binince buğulanan gözlük camı mevsimidir.
http://www.youtube.com/watch?v=krMc995mqYU

gel a... k....
gelince kolay kolay gitmek bilmez, öyle bir an gelir ki sanki hiç yaz mevsimini yaşamamışsınızdır ya da yazı bir serap gibi hatırlarsınız.
özellikle biraz olsun kar yağınca, gece olsa da mumları yaksam, şarabı açsam, sofar açıp duygusallaşsam diyorum. ama hikayede bir erkek eksik.
yazın özlenen mevsimdir. insanın, gün içinde vıcık vıcık terlememesini sağlayan hava şartlarını barındırır.
Dondurur.
görsel
izmirde hala yaşanmayan mevsimdir.
soğuk hava, kat kat giyinme ihtiyacı, havanın erken kararması vs. sevilmeyen mevsimdir.
insanoğlunun uyuyarak geçirmesi gereken hele hele iç anadolu'da bir yerde iseniz kesin uyuyarak geçirmeniz gereken ve malesef sadece fotoğraflarda güzel çıkan mevsimdir.
adanalı olarak yaşamadığım mevsimdir. (bkz: allah erzuruma filan yardım etsin öyle soğukmu olur lan).
Çocukken çok sevdiğim ama şimdi bir an önce bitmesini istediğim mevsim. Artık mevsimleri de seçer olduk..
kara sevinen yine minikler oldu. cümlesini çıkaran mevsim.
"Kar yağsın ama buz tutmasın" mevsimi .
görsel
Zaytung'un adına dergi çıkardığı mevsimdir. Güldürür.
bitmedi ağzına sıçtımın mevsimi bitmedi! sinir oluyorum...
*kış* soyadlı bir arkadaşımı hatırlattı iyi kalpli yaz gibi insandı sevgilerimi iletiyorum kendisine.
Renginde ve soğunda buluyoraa insan kendini kış ayrı bir güzeldir, hüzünlü insanların yuvasıdır kış, siz ağlarken gökyüzü gülmez bir dost edasıyla, yalnız insanların arkadaşı ve sırdaşıdır, süzülürken gözünüzden yaşlar ağlar bazen gökyüzü yalnız değilsin dercesine, kapkara bir hayat içindeyken örter yağan kar karanlığı beyaz örtüsüyle, kış dosttur hüzünlü insan için zaten yalnız yaşadığı şu hayatında bir sığınak.
Mor ve bordo rujun yakıştığı mevsim.
Bu sebeptendir üzülürüm bitmesine..
şimdiden gelmesini dört gözle beklediğim sevimli mevsim.
her daim mutlu edendir. özlemle beklenendir.
Değeri bilinmeyen mevsim. Eskiden kıştan nefret ederdim ama son iki yıldır yazdan tiksinir oldum. Baslarım kum, deniz, günesine iki haftalık tatil icin bu iskence cekilmez ya. Özledim, sizi sıcak su torbam, salebim, kış saati uygulamam. Gelin.
Şu boğucu sıcaklarda kendisine olan hasretimi nazım'ın o güzel mi güzel cümlesiyle anlatmak isterim.

"Herkese selam, sana hasret."

Diğer 3 mevsime sadece selam.
güncel Önemli Başlıklar