bugün

(bkz: hiçbir anne kızı evlenirken yalandan ağlamaz)
~kızını çok iyi birine verdiği için üzülmeyen ama ele güne karşı ana kızı ağlamaz mı dedirtmemek için ağlayan kişi.
bazı sözlük yazarlarımız hiçbir annenin yalancıktan ağlamayacağını iddia etmiş. peki sevgili yazarım, ben gözümle gördüğümü söylüyorum. buna hiçbir şekilde tecrübe edilemeyecek genellemelerle cevap verip boş konuşmamamızı salık vermek ne oluyor? peki o annenin tastamam 60 (yazıyla altmış) saniye bile geçmeden tekrar neşelenmesi, boş boş konuşması, katıla katıla, hatta yarıla yarıla gülmesi nedendir? misafirlerini hoş tutmak mı? o zaman ağlaması niyeydi?
kızın tavrı hem giderim hem ağlarım dır ya anne de hem yollarım hem ağlarım düşüncesiyle ağlıyordur.... anneler sahte gözyaşı dökmez mutlaka ki içi ağlıyordur kızı gideceği için... evlilik sonuçta ölüm değil, yeni bir yuva yeni bir oluşum, yeni başlangıç, mutlu olmak ümidiyle evlenilir.... kızlar evlenirken anneler ağlamasın elbette... bir söz vardır bizim türkçemizde ağlamak ağlamak getirir diye... mutlu bir kuruma adım atarken annenin kızı, neden üzüntü gözyaşları döksün ki, elbette mutluluktan olsun gözyaşları....
güncel Önemli Başlıklar