bugün

ergenlik dönemine kadar cinsel organı dış etkilerden koruduğu rivayet edilir.
(#172597)
üreme organlarını bakterilerden korusaydı kızlığı bozulan bütün bayanların enfeksiyon kapacağı hede.zaten faydalı olsa neden yırtılsın değilmi?
kıza el sürülmediğini gösteren bir şeyde değildir.anal seks oral seks yapana el sürülmüyormu?
kurdeleyi ilk çözene kutlama amacıyla kırmızı akışkan sıvı eşliğinde cığlıklar hediye eden işlev. tabi bunun ikinci gelenede kutlama yaptıranları çıktı. *
konuşturur. yok bekaretti, yok diktirmeydi, yok bilmemneydi...
önemli olan kendisi değil işlevidir.
herkese göre farklı olan işlev söz konusu. mesela dünyada 6 milar insan var kadın ve erkek, hepsine göre değişik işlevi vardır.
erkek için kadından çok önemli zardır.
kızlık zarının işlevi insanoğlunun ona yüklediği işlevden fazlası yada eksiği değildir.. sen ki sevgiline "ya hayatım senin karaciğer değerlerin yüksek miydi eskiden?" yada "böbreklerin ne durumda?" diye sormuyorsan --ki alkol ve uyuşturucu kullanımına bağlı olabilir-- bunu da sorman, daha da komiği işlevini yargılaman saçmadır.

işin komik tarafı erkekler daha bir çok merak ediorlar işlevini.. yani hayatımız boyunca gözbebeğinin çalışma prensibini, kasların yorulunca kana potasyum karışması olayını, yada ne bileyim gözünden süt fışkırtan adamları falan bırakıp, hatunların zarına endeksli yaşamaya başlamışsınız..

dostum bırak onu bunu, sevdiğin kolunda sana sımsıkı sarılmışsa sorun nedir?
olmadığı düşünüldüğünde, neler olabileceğini tahmin bile edemediğim güvenilk duvarı.
ne zaman sallasan garibana 2-1 abazhana 3-1 ballısına düşeş gelesi ,muhteviyatında kemik barındırmayan genel alaşımı çelik,ballısına pamuk ,neden yorum yapıyorsam banane ballı bıdık bişey.aman tasası bana mı düşmüşsü bişey.mavi ekran işlevi eş filolotiği mavi ekran fonksiyonu..
farklı coğrafylarda farklı anlamlara gelir bu zarın anlamı. bir tarafta cinayet ye da taşlanma sebebi, diğer bir tarafta tamamen biyolojik olguların temelidir.
her ne olursa olsun çok fazla bir işleve sahip olmadığı bir gerçektir.
niye mi?
ee madem yırtılacak, neden bu kadar önemli ve de hayati bir işleve sahip olsun ki?

hani şaban hababam sınıfının bilmem hangi serisinde, beden dersinde şener şen'in çekiç atma sahnesinde "hadi, at bakalım" demesi üzerine niye? lazım değil mi? diyor ya, işte bu da böyle bir şey sanırım.
bir çeşit barikat görevi yapmaktır.bu mukaddes görev kızlığını kaybetmeden korkan kişinin ilişkideki tampon bölgesidir.
Kızlık zarı doğanın kadın soyunu koruması için kendi aldığı yüce akıllı bir eylemdir. Çocuklar bebekler doğduğu zaman vajinanın uzunluğu 1 , 2 cm i geçmez içerde rahimde 1cm kadar döllenme boruları da olsun 2 , 3 cm yani dış mikrolu dünyanın karın içerisinde ki steril dokuya ulaşması için en fazla 5,6 cm lik bir mesafe vardır. Eğer kızlık zarı olmasaydı çişini kakasını altına yapan çocuk yada farkında olmadan parmağını vajinasına dokunan oraya giren parmaktan vajinadan giren mikroplar karın zarına ulaşır ve peritonitten bütün kadınlarımız kızlarımız ergenlik yaşına gelmeden ölürlerdi. Kızlık zarı mekanik bir engeldir yani kadınları koruyucu bir engeldir.

kaynak: http://www.nettekidoktor.com
(bkz: ilk açan siz olun)
(bkz: firewall)
Kızlık zarı, kadınların bekaretini kontrol için değildir.
Bebekken kakalarından, mikroplardan, pisliklerden korunmaları için oluşan bir mekanizmadır.

Tuvalet eğitiminden sonraysa işlevini yitiren Ve olmasının hiçbir faydası, anlamı ve gerekliliği olmayan küçücük bir zardır ve hayvanlarda da bulunur.

Bu zarın varlığı erkekler tarafından keşfedildikten sonra Kadınların namusu olarak üzerlerine etiketlenmiştir.

Onun için gerekirse öldürülmüşlerdir, o varsa saygı duyulmuş; Yoksa katledilmiş, bir parça zar için “iyi mal”, “0 kilometre” olarak görülmüşler, cinsel ilişkiden sonra çarşafta kan lekesini gören erkeklerin "ilk ben “becerdim” anlamında “gurur”lanmasına ve övünmesine sebep olmuştur .

Orospuluk beyindedir ve erkeğin de orospusu olur.
Herkesin bildiği gibi kadınların namuslu olup olmadıklarını belgelemektir. Evlenene kadar bu zara halel getirmeyen gelin kocası tarafından namuslu olarak bilinir.
Kadının daha önceden ilişkiye girip girmediğini belirlemek.

Evli olmasına rağmen başka erkeklerle sevişen, sevgilisi tatildeyken çocuğun arkadaşlarıyla olan onlarca kız gördüm. Zardan çok güven önemli bu konuda.
Gunumuzde artık ıslevının degıl esneklıgının prım yaptıgı zar.
Kızlık zarınin islevi sanildigi gibi bekaretin mührü değil enfeksiyonlara karşı kadın vajinasını korumaktır.
Yanlış ele alınan başlık.

Kızlık zarının işlevi, vücuda mikropların girişini önlemektir. Evet. Ama aynı zamanda kızın daha önce sevişip sevişmediği konusunda bize ip uçları verebilir.

Örneğin çakmak da aslında ateş yakmak için üretilmiştir ama bazı şişelerin kapağını açarken da kullanılabilir, işe yarar.

Peki tıp bu kadar gelişmiş ve insanoğlu neredeyse kansere çare bulmuşken, kızlık zarı bir namus ölçütü sayılabilir mi?

Bu konuyu yıllarca uzun uzun tartıştık.

(bkz: bakire olmayan kız)
Enfeksiyona karşı koruyormus peh o zaman evli kadınların ölmesi lazımdı veya yine felçli hastaların altlarına yaptıklarında enfeksiyon hastalıkları bulaştırmasi lazımdı. Kimi kandiriyosun allah kadınlarin namuslarini korumalarini istediğinden koymuştur onu.
Korumaktır . Günümüzde işlevi hakkında yeterince bilgi alınmasına rağmen hala bunu bir gurur meselesi yapan insanların es geçtiği entrydir .
yemek yiyoruz tuvalete gidiyoruz, pek farkımız da yok kuşlardan kurtlardan, en basitinden bir kedi bile orgazm olabiliyorken bir kadının olmaması bana inanılmaz saçma geliyor... bu benim fikrim... bilimin fikri; zarın tek işlevişininin küçükken kız çocukları altlarına yaptığında dışkı vajinadan sızıp enfeksiyon kapmasını engellemek için zarın olduğu yönünde...

yani zarın tek işlevi bu ki ergenliğe gelmeden o da kayboluyor, bu da uyuşturucu bağımlılığı kafası falan değil, memleketim cinsel açlığın afrikasıdır, erkek ve kadınlar dinleri gereği araplar gibi erken yaşta evlenip anlayamıyorlar cinselliği, ee avrupalı gibi canının istediğiyle de sevişemiyorlar...

diline vurmuş işte cinsellik memleketimin...

sevişmek o kadar kötü ki bize göre; türkün biri amerikalıya ananı s*kerim demiş, amerikalı da bunu hoş bir temenni algılayıp teşekkür etmiş. türk kafayı yemiş ulan niye teşekkür ediyorsun annene küfrettim diye (ciddiyim) amerikalı da diyor ki benim annem 70 yaşında; sizin gibi bir genç isterse rahatlıkla birlikte olabilir annemle, iyilik yapmış olursunuz ona, algının farkındasınız değil mi... işte penisi ağzında gezmek derken onu diyorum; hep sokaklarda rastlamışsınızdır, hatta noktalama işareti olarak kullanır yurdumun erkekleri amk. cümlesini.