bugün

-selam ben murat.
+koyimde turat
-ahahah çok güzel espiriydi.
+ciddimisin sen
-tabi canım bak nasıl gülüyom.
+ay çok tatlısın sen ya.
-kızım sen körsün heralde.
+ayy bide mutevazilik yapmazmı yerim ben seni.
*
+:hollywood filmlerindeki çılgın ve cesur delikanlı
-:kız

+seninle tanışmak ve belki sevgili olmak istiyorum ama uygun cümleyi bulamadım ve böyle başlamaya karar verdim. ehhehe (sevimliymiş gibi, masummuş gibi gülmek.)
-siktir git. göt oğlanı.
+ama ben..hollywood filmlerindeki çılgın ve cesur delikanlıyım.. böyle tepki vermemen gerek bir kez daha düşün, bence çok tatlı bir girişti.
-bak hala konuşuyor 5 tane abim var oğlum benim ağzına sıçarlar..
+hanaanııı avradını!. ne cesaret kaldı ne çılgınlık bu 5 abi tiplemesi hepsini süpürdü,gitti..yaktın beni hollywood..(anında topuklamak)
eğer benimle arkadaş olmassan kendimi kardeşimin bonibonlarıyla zehirlerim.
+sanırım yere düşen kağıt size ait.
-artık değil?
+ama hayır sizden düştü.
-tamam işi bitmişti onun.
+şey peki....si..sizinle.. tanışmamız mümkün mü?
bir bankta otururken gördüğünüz bir kızla tanışmak için;
+oturabilirmiyim?
-evet buyrun.
+teşekkürler
-rica ederim.
+(kıza bakmadan) aslında yanınıza sizinle tanışmak için oturdum fakat abazan değilim böyle şeylerde pek adetim değildir(bu kısımı açıklamak önemli çünkü kızın gözünde zaten potansiyel abaza olacaksınız en azından olmadıgınız soyleyın) diye devam eden niyetinizi anlatan bir cümle kurun ve dürüst olun.
olay dürüst olmak. hee kımısı vardır bu onun hoşuna gider kimisi vardır hiç hoşlanmaz. ben 3 defa yaptım bu zamana kadar ve 3defadada işe yaradı. samimiyetiniz için teşekkür bile ederler üstüne.
göte gelen versiyonu için :
+sizi bir yerden tanıyor gibiyim.
-ayyy inanamıyorumm.
+aa noldu be?!
-sen chatroullete ki adamsın.
+tüü. allah kahretmesin bende şans olsa.
-babam evlenceksiniz diyo durr durr be nereye kaçıyosun
şişşşt bayaan bize gidip biraz müzik dinleyelim mi?
+seviyeli bir sohbete ne dersiniz?
selam,merhaba,tanışabilirmiyiz..gibi klişe başlangıçlardan uzak durmakta fayda var. onun yerine mesela: herhangibi ortamda
kız oturuyor ve kitap okuyor. çaktırmadan kitaba bakın ve konuya direk 'ben bu yazarın x kitabını da okumuştum ama pek
beğenmedim ama muhtemelen senin okuduğun güzeldir' tarzında girerseniz en azından ilgi çekici olur. tabi az buçuk bilgi
sahibi olmak gerekiyor. garantisi yok tabi ama denenebilir.
+ tv'de amerikan futbolunu takip edermisin bilmem ama, adim cemil...

denenmistir, sonuclari inanilmazdir!
misalen saat sorulur, kızda tanışmaya meyilli ise saatin yokmu senin felan der. sende işte sendeki başka felan dersin tanışır öpüşür koklaşır sonra en içten dilekleriniz ile birbirine plaseyi koyup yeni aşklara yelken açarsınız.
kişinin potansiyeline göre cümle kurulur yani kıvanç tatlıtuğsan git s.a de yine düşer hatun.
+merhaba bağyan danışak mı?
buna hayır diyebilecek bir bayan var mı?*
-merhaba, bugün de hava pek güzel; ama sizin kadar değil.
+???
-esas söylediğim, bak ben zır deliyim. ya benimsin ya da ölüsün budur tek söylediğim. n'olur n'olur n'olur. bu suç belki af bulur. n'olur n'olur n'olur kendini bana ver. *
Hatun kismisiyla tanisabilme ve sonrasını garantileyebilmeyi sağlayan cümleler bütünü .
(bkz: Filiz seviselim mi)
pardon üstünüzdeki bıdı bıdıyı nerden aldınız demeniz yeter.sonra kızın vereciği bıdı bıdıdan aldım cevabıyla sizin bende kız arkadaşıma alıcam demeniz ve uzayıp giden sohbet kızlar sevgilisi olan erkeklere daha büyük bir ilgiyle yaklaşır.

(bkz: yaptım şahitlerim var)
-afedersiniz çekicinin numarası var mı?
+yok da ne alaka şimdi?
-tamam. o zaman siz kendi numaranızı verin.
(bkz: adam abaza beyler)
sen aşırı derecede sevimli bişeysin, öyle tarif edilebilecek gibi değil !
o bluzdan eski sevgilimde de vardi.
pardon, sen 2008 türkiye güzeli değil misin? yoksa hakkını mı yediler?
how i met your mother' da barney' in bir çok tatkiği vardır. mesela barney barda bir kıza gidip der ki; ted' le hiç tanıştınız mı?. ve aradan çekilir.
"cok iyi dans ve israr ederim!"

(bkz: dokunmayın şabanıma)
en iyisi bence göz temasıdır gözler kalbin aynasıdır ne de olsa.
Tanışmak isteyen çocuk: Merhaba bir anket doldurmanızı rica edecektik. Vaktiniz var mı ? Anket sucukla alakalı.
Biz: Fakat vejetaryeniz biz.
aradan 5 dakika geçer ve diğer arkadaşı gelir.
Tanışmak isteyen 2. çocuk: Madem vejetaryensiniz o zaman anketimiz peynir hakkında.
"Adınız Huri mi? Sanırım öldüm de!" gibi yanlış anlaşılabilecek ya da yanlış kullanılabilecek bir cümle seçmediğiniz sürece her cümleyle giriş yapabilirsiniz. Ancak benim gibi yukarda yazdığım cümleyi kullanma hevesiyle kızın yanına yaklaşıp "Adınız Nuri mi?.." deyince pek de fırsatınız kalmıyor maalesef!