bugün

kızların en saçma isteklerinden birisidir. kızların bunu ne için yaptıkları anlaşılamaz. bakıldığı zaman da abazan, sapık derler.
her hatunda olmasa da, birçoğunda var olan tuhaf bir istektir, haldir.

bakarsan sapık olursun
bakmazsan soğuk nevale derler, saf derler.
(bkz: salak erkek lafları)
tahminimce bir tür istemem yan cebime koy haleti ruhiyesinden ileri gelir. bunu dile getiren kız bir şekilde "ben güzelim bana bakıyorlar." demek istiyordur aslında bu yalancıktan şikayetlenmeyle. kendisini övüyordur.

diyelim ki mini etek giydiniz. mini etek neden giyilir? güzel görünmek için. ne dedim? görünmek dedim. yani birilerinin görmesi. e doğal olarak bakması. "kimse bakmasın ama güzel görüneyim" diye bir istek olabilir mi allasen? çelişik di mi? komik.

misal ben karikatürlü tişört alıyorum. neden alırım bunu? baksınlar görsünler diye. görünmesini istemesem gömlekle filan bi şekilde kapatırım bunu di mi? ya da hiç giymem. (gerçi tişörtün üstüne gömlek pek sevdiğim bir olay değil lakin örnek işte.)

hasılı, hiçbir zaman anlamayacağım kız çelişkilerinden birisidir bu da.

edit: oha ben hazırlanırken başlık açılmış bile. emeği geçenlere teşekkürler.
kısacık etek gıyıp sonra onu asagıya dogru cekıstırıp duran kız modelıdır.
mini etek giyip, eteğin boyunu uzatmakla meşgul olmalarıdır. en çok da eteğin kafası karışır. hem tercih edildiği için sevinir hem de olduğu gibi kabul edilmediği için üzülür. aslında mesele istemiyorum mesajının ama istemiyorum tarzında verilmesidir. çünkü kendisine bakılmasını istemek pek doğal karşılanmaz.
#6010564 bu tanımı yazarken gerçekten erkeklerin bu davranış hakkındaki mantalitelerini bilmiyordum ve şimdi dumur olmuş vaziyetteyim.

ileriden çıplak kadın gelmiyor, ileriden bir orospu gelmiyor, ileriden sadece göğüsleri belli olan bir kız geliyor. genellikle öküzün trene baktığı gibi baktığınız göğüsler yakın arkadaşlarınız en azından sizinle muhabbeti olan bir kadın geliyor. madem bu kadar açmış "saati ne kadar?" diye sor o zaman?

hayvanlığa kılıf bulmayın rica ediyorum, yaz vakti askılı bir body giymekten, dar bir şeyler giymekten doğal bir şey olamaz. eğer karşınızdaki çıplaksa evet bakın, hatta ben de bakarım ama lütfen çükünüzün olduk olmadık zamanlarda kalkmasına hayal meyal gözüken çatalı suçlu bulmayın.

komik oluyorsunuz.
(bkz: annem göster ama elletme dedi)
asli, acayim ama hoslandigim insan baksindir.
yok öyle bişey. açayım ve "bakılsın" isterler. bundan da zevk alırlar.
kıc ıslanmadan balık tutulmaz atasözü ile çelişen arzu,
sorun tamamen süzen kişiyle ilgili.
ne yani sana feriştah mı baksın istersin megan fox mu?
hem karnım doysun, hem pastam dursun istemeleri.
(bkz: reklam kokan hareketler)
açayım ama bakılmasın isteği değildir aslında. açayım bakılsın beğenilsin isteğidir. amma ve lakin fıtrat olarak kız kısmı 10 erkekten yalnızca 2-3'ünü beğenir, diğerlerinden rahatsız olur. erkek içinse tam tersidir.

bediüzzaman said nursi hazretleri çok güzel açıklamıştır bu hususu tesettür risalesinde:

"Malûmdur ki, insan sevmediği ve istiskal ettiği* adamların nazarından sıkılır, müteessir olur. Elbette açık saçıklık kıyafetine giren güzel bir kadın, bakmasına hoşlandığı nâmahrem erkeklerden onda iki üçü varsa, yedi sekizinden istiskal eder. Hem tefahhuş ve tefessüh* etmeyen bir güzel kadın, nazik ve serîü't-teessür* olduğundan, maddeten tesiri tecrübe edilen, belki semlendiren pis nazarlardan elbette sıkılır. Hattâ işitiyoruz, açık saçıklık yeri olan Avrupa'da çok kadınlar, bu dikkat-i nazardan sıkılarak, "Bu alçaklar bizi göz hapsine alıp sıkıyorlar" diye polislere şekvâ ediyorlar.* Demek, medeniyetin ref-i tesettür* hilâf-ı fıtrattır.* Kur'ân'ın tesettür emri fıtrî olmakla beraber, o maden-i şefkat ve kıymettar birer refika-i ebediye olabilen kadınları, tesettür ile sukuttan, zilletten ve mânevî esaretten ve sefaletten kurtarıyor."
fıtrat ile aşağılık kompleksi *arasındaki tezatın dışa vurumu.
'annem göster ama elletme dedi' içerikli türk filmleri izleyerek büyümüş günümüz genç kızlarının haklı isteğidir. izletseydin sex and the city yi farklı olurdu.
(bkz: top benim oynatmıyorum amuna koyum)
kız kıza oturduklarını zannederler, erkekler bakıncada vay niye bakıyor derler. bakılır, hatta ellerlerde anacım. yok ben ellemedim hiç, kız arkadaşımda öyle orasını burasını açmaz, açtırtmam. başkası gavatlık yapıyorsa o, onun sorunu. adamla kız çarşıda yanyana yürüyor, elele kol kola, ama kızın tangası beyaz pantolondan belli oluyor ve bütün herkes kızın dötüne bakıyor. ben şahsen yandaki adama gavat diyorum, siz herhalde çağdaş erkek diyorsunuz...
kıro olduğunu düşündükleri biri bakarsa " ayy sapık güzel kız görmeyiversinler hemen asılırlar" dır.
erkeklerde her güzel kıza sokma isteği ile aynıdır. iç güdüsel birşey.
yoktur böyle birşey. eğer açıyorsa 2 düşünce mevcuttur;
1-)sadece sevdiğim erkek baksın, o beğense yeter bana
2-)baksınlar ama öyle gözlerini dikmesinler. beğensinler ama hayvanlık etmesinler.
burada açılan göt değil, saçtır. türkiye bu hale gelmiştir.
yiğit özgür ün şu karikatürünü akla getiren istektir.

http://img22.imageshack.us/img22/3106/uuubeybi.jpg
'açmak istiyorum ama bakmanı istemiyorum anlıyo musun beni? ığaaaa.'

burdan sevgili piskopata ve hüsmen aga'ya selamlarımı gönderiyorum.
güncel Önemli Başlıklar