bugün

Gönül bu boka da konar, doktora da......
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
zengin olduğu için.
Güvenilir, dürüst, aklı başında, zengin, zeki ve başarılı görüldükleri için... Ama bir çoğu inek öğrenci modunda test çöze çöze tıp kazanıp okumuş, okurken ebesininkini tersten gördüğü için sosyalleşememiş, doğru düzgün bi ilişki yaşayamamış hatta bazıları bir bayanla bile konuşmayı beceremeyen tipler. Ha özgüvenleri var, o ayrı. Çünkü onlar doktor. Öyle tahmin edildiği kadar çok parası da yok bir çoğunun (değişkenlik gösterir) düşünüldüğü kadar güvenilir de değillerdir aslında. O okulu da zekilikten ziyade ders çalışarak bitirmiştir. Başarılı olup olmadıkları da statüsüne göre değişir elbette. Yani ben doktorlara sempati duyan biri olarak söyleyebilirim ki tanıdığım onlarca doktor oldu ama hiçbiri de düşündüğüm gibi değildi (biri hariç) onu da "bir erkek bu kadar mükemmel olamaz vardır bi bokluk" diyip reddetmiştim. Kafama sıçayım. Yokmuş. Arkadaş kalmaya karar vermiştik. Hala da hal hatır sorarız arada birbirimize. Bokluk filan çıkmadı. Ama ben bir gece düşünüp kafamda bitirmiştim herşeyi. Yazık oldu. Neyse işte sonuç olarak beklentilerimizi karşılamıyor bir çoğu...
para para para.
para için.

nerdeyse bütün doktorlar tipsiz, ama para var diye köleleri oluyolar, olsunlar problem yok. çokda s2mde.
hep aynı yasda kalmak istiyorum mmkkkkk, şu kızlar ne kadar iğrençleşiyo ben büyüdükce, ben bunları masum canlı sanıyodum, acizmisiniz kızım siz, kendi paranıza bakın lan.
Yaşlanınca bana baksın.
Doktorculuk oynamak iÇin.
Kate austen bilir diye düşünüyorum malum Jack ile bir olayı oldu.

(bkz: lost)
"beni ne hakimler ne mühendisler ne doktorlar istedi" şeklinde bir cümle kurabilmek için ihtiyaç duyulan meslek grubuna dahil olmalarından kaynaklanabilir.

o değil de diş hekimleri gerçekten daha yakışıklı oluyorlar.
Para bok olduğu için, bir çocuk yapıp evde beleşe oturma hayali kurdukları için ker bela tıp fakültesi bitirmiş kör topal önüne gelene atlarlar!
Çoğunluk malesef para ve belki daha önemlisi itibar için, kişi ile değil sırf doktorun mesleği ile evlenebilecek çoğu kişi tanıdım böyle. Tabi hepsini de aynı kefeye koymak koca bi yanılgı yumağı.
en güzel sorunsal. böyle devam.
Evde az durdugu icin.
bunun nedenini bir kız arkadaşıma sormuştum kız aynen şöyle dedi: doktorların penisi daha büyük oluyormuş ondan.
bekar hayatı yaşatır kadına, bazı geceler olmaz.. tv kumandası kadının hakimiyetine geçerek, patlamış mısıra ortak çıkmaz.
para var ama bence hiç rahat yok doktorlara aylığına trilyonda versen azdır siz yinede doktor almaktan vazgeçmeyin.