bugün

doğamıza aykırı. o kadar zora kesinlikle gelemeyiz. ne silah taşıyabiliriz ne de tetiğe bascak gücümüz var. el bombasını 100 metre öteden görsem koşup kaçacak çevikliğe sahip değiliz. hiç değilse biz yeni nesil böyleyiz.
Bi orayı bok etmedikleri kaldıydı.
Herkes de pek komik masallah. Sakalar, espriler...

- kizlar da askeri egitim gorebiliyor gencler. Cok takilmayin.
Sanki hiç kadın askerimiz yokmuş gibi yorumlar var.
Eğitimleri de gayet başarılı bir şekilde tamamlıyorlar ve komutan kademesine geçiyorlar.
Melis melisoğlu Uludağ sözlük. regl oldum komutanım!
hiç bir fark olmazdı erkeklerle aralarında. asker askerdir. vatanı savunurken cinsiyetin önemi yoktur. vaktinde, kurtuluş savaşı yapılırken o kadınlar tırnağının manikürüne, düşmanın yakışıklılığına dikkat edecek olsaydı. şuan bu topraklarda yaşamamız imkansız olurdu. mantıklı olun söylediklerinizde. - bedelli gidecek kızlar sözümün dışında onlardan her şeyi beklerim, tıpkı bedelli giden erkeklerden beklediğim gibi.
ay topuklumun topuğu kırıldı.
şu karşı cephedeki çocukta çok yakışıklıymış ismini biliyor musun?
komutan evli mi?
fondotenimi kim aldı?
Kırmızı ojesi olan var mı?
-ay komutanım pişti olmuşuz yaa.
eğer askerlik yapacak olan kız kezbansa ;

--spoiler--

komutan : nasılsın asker..?

kezban kız : oha sikseydin!!

--spoiler--

gibi bir diyalog geçebilir.
yıllardır üstüne geyik muhabbeti yapılan konudur. hatta filmler de bile yer almıştır. geyiği bir yana kadınların askerlik yapması gayet normal bir durumdur ki örnekleri de vardır fakat bizim ataerkil toplumumuz da gerçekleşmeyecek hatta böyle geyik muhabbetleriyle zaman zaman kadınlar aşağılayıcı bir tavra bürünerek karşımıza çıkan fikirdir.

not: yanlış anlaşılmasını istemem kadınlar askerlik yapsın diye bir düşüncem yok zaten anti militarist biriyim.
atış taliminde tüm erkekler doğuya gitmemek için hedefi bilerek ıskalamak yerine (hepsi değil tabi bazıları, halbuki böyle yapanlar daha dezavantajlıdır), hedefi tam 12 den vuracaklardır.
yazın çürümüş peynir gibi kokan koğuşlar, parfüm ve deodorant kokacaktır.
kantinde jöle satışında patlama yaşanacaktır.
öncesinde sporda kaytarmaya çalışan gençler daha bir sporsever, daha bir atletik olacaklardır.
standart 15 şınav ve 6 barfiks limiti olmasına rağmen herkes rahatlıkla 30 şınav ve 20 barfiks çekecektir.
sabahları bir kaç kilometre koşu yapıldığında .ötünden soluyan gençler, "bıraksalar 20 kilometre daha koşarım ben" havasında olacaklardır.
bazı delikanlılar sakal istirahati alıp, sakalları uzakdıktan sonra "craig david" sakalı ile gezmeye çalışacaklardır.
kamuflaj pantolonlar daha düşük belli giyilmeye çalışılacaktır.

erkek askerler tarafından oluşabilecek durumlardan bazıları bunlardır. bir de hatun askerler tarafından gelişecek olaylar vardır ki sorma gitsin *
erkeklerin bile bitip tükenmeyen anıları çekilmezken kızların anılarını dinlemek hiç çekilmezdi.
aman tsk canımsın!*
israillilere sormak lazım.
normal olan durumdur örnek ülkeler vardır.
elifin kağnısı diyor ve susuyorum.
-aylin niye koşmuyorsun sen?
+komutanım adet gönümdeyim de, karnım çok ağrıyo.
bu ve buna benzer konular ile ilgili bir site. buyurun efendim ;

http://www.caferyuzbasi.com/l_cafer/b_01.htm
-Hayirdir Semra?
-Az önce komutan azarladi beni, içtimaya geç kaldim diye. Nasil yapar bunu bana, kim o ya kim kim??? ühüüü.
+ ay komutanım tırnağım kırıldı.
- başlıklar hazırsa fırlatın da ölelim ya. yeter ag.
Tankları park etme diye bir problem ortaya çıkardı.
erkeklerdeki traş zorunluluğun yerini ağda zorunluluğu alırdı.
(bkz: karargahı yıkarlar)
+ tekmil ver asker!!
- adım şenay soylu. ankara'dan geliyorum. ımmmm ankara üniversitesi mezunuyum. 21 yaşındayım. en sevdiğim renk mooor.
fön çekmekten, makyaj yapmaktan sabah iştimaları kaçırılırdı. spor yaparken ay-uy sesleri eksik olmazdı.
(bkz: türk kızının askerlik çağı)