bugün

Koğuşun zemini köşe bucak saç olurdu. Iyk.
o kışlayı yıkarlar. evet.
Cesaret konusunda filan diyecek bir şeyimiz yok insandan insana değişen bir şey cinsiyetle değil ama full techizatla 3 saat nöbet tutabileceklerine pek inanmıyorum. 80 kilo ben bile bel ağrısı ile yıldıysam fiziksel olarak sıkıntı yaşayan çok olur. Erlik fiziksel bir şey beyin çok gerektirmeyen sorgulamadan itaat etme üzerine olduğu için zor olacaktır.

inşaat ameleliğinden farkı yok. Kızlarda inşaat ameleliği nasıl olursa askerlik de aynı şekil olur.
aranızda vurduran var mı? sorusuna istinaden gerçekleşen ilkel sağlık kontrolü rafa kaldırıldı.
(bkz: g3 e çizilen kalp)
Askerler erken saatlerde kalkar bizim kızlar daha erken kalkıp makyaj yapar, saçlarını falan düzene sokarlar o sıra vatan elden gider zaten.
"yaaa herkes aynı kamuflajı giymiş, herkesle pişti oldum yhhaaa" diyerek ağlar bütün tabur.
asker sayısı her dönem artardı..
Hiç oyle basligi trollemeyin gençler
Bedelli askerlik yapan berkejandan daha iyi asker oluruz.
katy perry yapabiliyorsa her kız yapabilir..
https://www.youtube.com/watch?v=uuwfgXD8qV8
ay aşkım tetiğe basarken tırnağım bir kırıldı anlatamam ağlıcaktım biliyo musun ?
iki kadın savaş pilotu yetiştirdi bu ülke, biri tunceliyi biri de ankarada halkı bombaladı. kadından olmuyor.
askerlik zor bi süreç evet. psikoloji ister, fiziki güç ister. ama sırf cinsiyeti erkek olmadığı için askerlikten vazgeçmeyen bir sürü kadının olduğu bir ülkedeyiz. kadın subaylar, komutanlar, komandolar var bu ülkede. yine bu ülkede feto yüzünden fuhuşla suçlanıp askeri okuldan atılsa da tekrar okuyup pilot olan azimli bir kadın var. lütfen saçma başlıklarla türk milletini ve türk kadının gücünü aşağılamayınız.
disiplinli ve vatanıma yakışır bi asker olurdum.
Türklere asker-millet diyoruz. Bence pek sakıncası olmazdı. Orta asyada, iskit saka devletlerinde kadın askerlerimiz de vardı. Şimdi de olabilir. Amerika'da, bazı Avrupa ülkelerinde, israil'de kız asker sayısı az değil. Sonuçları sunalım:

-Şehitlerin bir kısmı da kız olurdu.

-Koğuşta bazen geçimsizlik kavgalar çıkardı.

-Asker sayımız ikiye katlanırdı.

-Askerlik yapmakta olan erlerin aldatılma oranları düşerdi.

-Zengin kız aileleri yine çürük raporu alırlardı.

-Daha disiplinli bir topluluk olurduk.
işte o zaman özümüze dönmüş olurduk türk kadını çağlar boyunca asker olarak yaşadı. bu günün türk kadının israil kadınından eksik kalır bir yanı yok.

iki aylık da olsa kızlar askere alınmalı bence hem onlar için bir deneyim olur hem de olası bir savaşta yedekte binlerce askerimiz olur.
görsel
sistit vs.
on sekiz ay askerlik yapmış biri olarak o kadar çok ağlayan zırlayan tipler gördüm ki değme delikanlılardan daha iyi yaparlardı eminim...
herkese renkli günler