bugün

Olması gerekendir.
özel zamanlarda elbete veya ilk bir kaç buluşmada yine eyvallah ama sonrasında... (bkz: hayat müşterektir)
fark etmez kızda ödeye bilir erkek de ödeyebilir.
sonradan hesabını yapacaksa parasına da kendine de ihtiyaç duyulmayan erkektir. ısrar ettiğim halde bana ödettirmediysen hesabı ilerde lafını yapmayacaksın arkadaş. ama kendi açımdan baktığım da bi kaç seferden sonrası utanıp sıkılmama yol açar.
parayla ilgili olan durumdur. Parası varsa ödetmeyendir.
parayla ilgili olan durumdur. Parası varsa ödetmeyendir.
Parası bol olan erkektir . Parası olmayan erkek için geçerli olmayan durumdur .
ilk günler coolluk eder, alışınca canım bozuğun var mıydı der. sen de hesabın tamamını ödeyim hayatım param bütün der göt edersin ahahaha!
Pahali bir mekansa odetirim, odeyebilecegim bir yer ise, bazen kadin olarak ben de elini cebine attirmam ve wc bahanesiyle hesabi odemis olurum. Alman usulu iyidir. Evlilik yoksa arada.
niyet ve hesap önemlidir.
Bir adabı olduğunu düşündüğüm özelliğimizdir.
Şimdi hatunu ben çağırsam işte kız işim var falan dese de diretsem getirtsem bi yemek yesek üstüne de birer kahve içsek falan hepsini severek can-ı gönülden öderim çünkü niye ben çağırmışım, o özel kişiyle vakit geçirmek istemişim benim misafirimdir. Bunu arkadaşlarımıza bile yapıyoruz birine takılmaya çıkalım dediğinde kanka para yok diyene hangimiz gel lan bi bira ısmarlayacağım ne olacak demedik. Sevgiliye de aynı mantık. Ama her zaman da olmaz. Bazı karılar mezarcıya dönüşüyorlar. Beleş mezar var desen pamuk falan hizmete dahil mi diye soracaklar o dereceler.
Ama her şeyden önemlisi o kasada kızın eli cüzdana gidecek arkadaş.
Kız kasaya benimle gelmiyorsa işte lütfen falan demiyorsa bari kendi hesabımı ödeyeyim demiyorsa başlarım öyle işe.
Bunları desin canımı yesin onun teklifi yeter ona para ödetecek değiliz zaten.
Ama götünü sallaya sallaya önden çıkıp giderse bi kız ondan korkun abi.
bu karmaşaya girmemek için röpdeşambırım üstümde olduğu halde evde ağırlarım randevulaştığım hatun kişiyi.
*evimin gizli köşelerini birlikte keşfetmek isteyen 120 kilo altı bayanlar fav.
*evrimin değil amk evimin.
ay sonu parayı ne yaptını düşünene kadar normal bi hayat süren erkek.
kesinlikle alman değildir.
fakir erkek sendromudur. zira zengin erkekte böyle bir durum yoktur. paranın kendisinde bok olduğunu bilmeyen olmadığı için böyle küçük hadiseler üzerinde durmaz. fakat yinede hesabı ödetmeyen erkek makbuldur.
ne zaman biriyle dışarı çıksam hep kendi yiyip içtiklerimin parasını kendim ödüyorum. yani bana denk gelmemiş erkektir. aslında biraz benim ısrar etmemden de kaynaklanıyor olabılır ama olsun. siz yine de ödetmeyin, hoşumuza gitmiyor.
kendinizi kızlara kredi kartı muamelesi yaptırmayın. evet ısmarlamak iyidir fakat kızın durumu iyiyse ve amacı sizi kullanmak değilse onunda elinin cebine gitmesi gerekmektedir.
ayrıca kızında gururu varsa içinden düşünmeli bu her hesabı ödüyor eyvallah fakat bu ne istiyor benden ne karşılık istiyor demesi lazım.
(bkz: açılın erkek hesap ödeyecek açılın amına koyim)

geçen bir gün, filmekimi'nde gösterilen bir filme seansından önce bilet buluruz diye, beyoğlu sineması'ında sıra bekliyoruz. beklediğim tam yer de, beyoğlu sineması gişesinin önü. filmekimi'nden ayrı olarak, pera'da da normal vizyon filmleri gösteriliyor. o sebep, orada gösterilen vizyon filmlerinin biletleri de, önünde durduğum yerin gişesinde satılıyor. bir kız bir erkek geldi, vizyon filmine bilet alacaklar. aldılar 2 bilet. ödeme yapılacak. kız ödemek için yalandan bir kıpraştı ve o an olanlar oldu. herif önce beni, sonra önümde duran başka birini, ardına da yanındaki kızı ezdi. sonra da biletlerin parasını ödedi. muhteşem bir gösteri. sırada duran 30-35 kişi, hep beraber erkeği, ellerimiz acıyana kadar alkışladık. alem, erkek gördü!

lan iyi hoş da, bir şeyi de azıcık abartmayın la.
Net bir sekilde ifade edecek olursak, maldir. Lan sene olmus 2014, butun kadinlar isinde gucunde (servet avcilari ve aile zoruyla okutulmayanlar haric), benim ilkokul mezunu cilekes anam bile calisiyor ekmegini kazaniyor. Neyin kafasi bu? Subliminal mesaj vermektir resmen, gunumuz sartlarinda jest olmaktan cikmistir. Eger surekli yapiliyorsa altinda bir sebep, tozlanmis ataerkil toplum kalintisi ararim. Birakin kadinlari kendileri icin harcasinlar, hatta erkekler icin de harcasinlar. Ki toplumca gelisebilelim, bu gereksiz kadin hesap odemez tabusunu ortadan kaldirip yolumuza bakalim. Sunu da unutmayalim ki kiza hesap odetmeyip, kapiyi kendine acip arkasindaki kizin yuzune carpan ve centilmen gecinen hodukler var. eger centilmenlik yapmak istiyorsan baska bir yol bul, kiza parasal ustunluk saglayabildigini gostererek degil.
hesap ödemeye yeltenen kızın kolundan tutup "benim yanımda hiçbir karı elini cebine götüremez" diyeni gördüm.

tanım. en asil duyguların adamıdır.
Gereksiz durumdur.
Alman usulü en iyisi. Ne ben zorlanırım nede karşımdaki adam. Sevgi para degil.
Ben alman usulü severim. Ozgurlukcuyum benim gibi her kiz bir erkekten medet ummaz kendi oder.
adam gibi adamdır,candır.
Normal erkektir hem kadın milleti genel olarak biraz ot içse içse 2 kadeh şarap içer, oda pek bir şey tutmuyor zaten. Öküz ile yemeğe çıkıyorsanız bilemem tabi.
sonra gidip yaw bu kız da bu kadar paramı yedi muhabbeti yapar muhtemelen..

Hesabın sürekli erkek tarafından ödenmesi anlamsızdır.

Kadın da para kazanıyorsa hesabı (en azından zaman zaman) ödemelidir.