bugün

Eğer bir kız kardeşe sahipseniz nasıl davranmanız gerektiğini, nasıl yaklaşmanız gerektiğini enine boyuna düşündükten sonra iletişim kurun. ileride size karşı olan sevgi veya nefret duygusunun temelini oluşturur bu gibi şeyler. Ağırlığınızı koyarken abartmadan hissettirin. Bir yerden sonra bakmışsınız ne o sizin yüzünüzü görmek ister ne siz onun.
Hayatımdaki en değerli varlığımdır. Aile bir insan için en önemli olgu, kız kardeşim de benim için bu olgunun en büyük ögesidir.
Benden beş yaş küçük sadece, kendimi görmem, yargılamam için ona bakmam yetiyor. Benim yaşımda gibi, arkadaşım gibi anlaşıyoruz. Evdeki tüm vaktimiz beraber geçiyor. Ekonomik özgürlüğüm yok fakat elime her para geçtiğinde birazını ona ayırıyorum bir süredir. Liseye başlayacak şimdi. Tam bir manken ve başımın belası. Ama ona güveniyorum, çünkü elimden geldiğince farkındalık sahibi olmasına çabalıyorum. Kimi geceler kafamda aptalca senaryolar kuruyorum istemeden ona zarar geldiğini düşünüyorum ve sabahlara kadar uyuyamıyorum. Hayatımda kabul edemeyeceğim tek şey onun üzülmesi herhalde. Kazanacağım ilk maaşımın yeterli büyük kısmı ile istediği alış verişi yapmaya götüreceğim. Bunu düşünmek bile bana mutluluk veriyor.

Ben dünyanın en iyi insanı değilim, belki de kötü biri olma yolundayım. Ama sen bir meleksin küçük kız kardeşim, ne olur hep yanımda kal. Çünkü sen kötü olamayacak kadar özelsin.
(#29578972)
öyle bir koruyuculuk gerektirir ki;

ortalık it, çakal, yollu ve de bilimum sıfatları taşıyan insanlarla dolmusken, koruyucu bir abi olmayı gerektirir bu devir.
Tam anlamıyla baş belası cadaloz.
hiç sahip olamadığım akraba türü. ama eksikliğini her zaman hissediyorum.

şehir dışına çıkarken arkandan ağlayacak, üzgünken şebeklik yapıp güldürecek, sataşıp duracak birinin eksikliğini hissediyorsun. bu eksikliği kız arkadaşlarla gidermeye çalıştım uzun süre. ama başaramadım kız kardeş gibi davrandığım tüm kızlar başka bir niyet aradı. tek istediğim saçlarıyla oynayabileceğim bir kız kardeş olsa da artık umudumu kestim kan bağı olmayınca aynı hissi alamıyorsun.
kıyafetlerimi giyiyor yelloz.neyse ki ayakları büyükte ayakkabılarıma dadanamadı.
iki saattir biri bi taraftan diğeri öbür taraftan yarışla bana dizi anlatmaya çalışıp kafamın içine eden canlı topluluğu.

Umrumda değil diyorum sen dur biz anlatcaz diyolar. Biri beni kurtarsın imdaat.
çok tatlı oluyorlar. kız abisi biri olarak, erkek kardeşim olsaydı, galiba bu denli sevemezdim. bulunmaz nimet gibiler. bin bir türlü nobranlık ve denetimle canına okusam da yanaklarını mıncırmadan duramıyorum. tabii zamanla hepsinin gözü açılıyor bunların. o nedenle denetimi arttırmak gerekebiliyor.
offff iki tanede bende var. Nadir olarak hırpalasamda bazen sınırları çok zorluyorlar.
candır can.
eğer ağabey iseniz, kendisine vurduğunuz fiskeleri bırakın, incitici sözleri bile unutmayıp, bazı geceler aklına gelmesiyle hüzünlenip, ilgisiz ve sevgisiz tutumlarınız karşısında zamanla sizden nefret edecek olan kişidir.

Kendisiyle ilgilenirseniz de en yakın dostunuz olur.

Kız kardeşiyle ilgilenmeyen tüm ağabeylerin abv.
tembeldir. lan kalk bir su getirsene. annem bile getiriyor.
keşke sahip olsan dediğimdir.

kız kardeşi olan insan şanslı insandır, net. kardeşinin çevresinde öyle ya da böyle bir kız çevresi olacaktır ve bu genç kızları götürmek için bulumaz bir fırsattır.
Bir abi iseniz her daim kollamanız gerekir kanatlarınızı hissetmez ise sokakta sevişen sürtüklere dönüşebilir.

Dikenleri değil kanatları hissetmeli ki başka kanatlar aramasın.

*sokakta sevişenler eksiliyor*
ablanızsa karışamazsınız bile.
kız kardeş insanın sağ koludur.
bazen en yakın arkadaş, bazen evlat oluyor.
hiç yaşamadı malesef. ben ihmal olduğunu düşünüp hala kızıyorum bizimkilere. ama bi yandan düşününce de iyi ki gelmemiş. bok mu var dünyada?

ama benden iyi abla olurdu be.
Kendim bir kız kardeş olarak lanet olsun bu hayat lanet olsun bu sevda diyorum.
Abilerin ayak işlerini mi yapmıyorum ablalarin arkasını mı toplamiyorum cok çile çekiyorum cooook.
Ama yinede evin en küçüğü ve kiz kardeş olmak güzel ablamin her seyi benimle paylaşması yeri gelince akıl danışması, abilerin arada kucuk hediyelerle simartmasi fln bunlar güzel şeyler.
Hayatınızda sizi karşılıksız sevebilecek kişilerdendir.
Candır, canandır, sırdaştır, yoldaştır.
Allahım, ne iyilik yaptım da, böyle ödüllendirildim diye, şükür duasına konu olandır.
Minik annenizdir...
Bazen uktedir.

Keşke bir tane kız kardeşim olsaydı. Bazen cevremdeki kız kardeşleri görünce hem çok imreniyorum hemde kendimi çok yalnız ve kimsesiz hissediyorum. Hem bana arkadaş olurdu hem de teyze olurdum.
O benden ben ondan memnun değiliz. Ben saygı beklerken o şımarıklık yapıyor. Her zaman arkasında olurum ama kadir kıymet bilmiyor işte. Belki de 3 yaşında olduğu içindir.
yarım anne gibidir.
Eğer sizden büyükse hatta yaş farkı baya bir varsa 2. Anne gibidir.