bugün

disko ortamlarında göze kestirilip dans teklif edilen kızın olumsuz yanıt vermesi halinde, yaşanan bozgunu kısmen de olsa telafi etmek adına teklifi hemen yanındaki kıza kaydırmak, kızın yedek partner olarak algılandığını anlayıp inanılmaz bir süratle ret yanıtını vermesi, hızını alamayan dans sevdalısı erkeğin, sırayla yalnız ve savunmasız gördüğü tüm kızlardan dans dilenecek duruma gelmesi, artık cansız bir nesne, bir korkulukla dahi dans etmeyi kabullenecek raddeye gelmesi ama köşesine eli boş dönmesi...
naz yapan kıza bu da sana kapak olsun anlamına gelir.
pişkinlik alametidir.
öyle bir erkek ol ki dans kaldırdığın kız bir ömür elini bırakmak istemesin. kısacası adam ol.
berbat bir fikirdir. işe yaraması ya da yaramaması sorun değil, belki kız kendisini bir rekabet ortamında görüp kafası karışabilir filan, o açıdan işe yarayabilir. fakat berbattır çünkü kızın onurunu ayaklar altına alır. eğer kız reddetmişse mutlaka haklı bir nedeni vardır. o nedeni göz önüne alan bir yanıt vermelidir. mesela bak örnek veriyorum:

--spoiler--
kızı daha önceden tanıyoruz ama çok samimiyetimiz yok. gittik ve kız da olumsuz yanıt verdi, ne diyeceğiz: "af edersiniz ben, henüz beni yeterince tanımadığınızı göz önüne almamışım, benim hatam". mesela kız burada "ne için tanıycaktım ki, kimsin ki sen" diyebilir. "evet, tamam, haklısın, tamam" deyip, aynen de sakin bir şekilde ve başı dik bir şekilde yerimize geçmeliyiz.
--spoiler--

--spoiler--
kızı önceden iyi tanıyoruz, gezdik dolaştık filan ama yürümedi, ayrıldık filan. gittik şimdi, kız da reddetti. ne diyeceğiz: "af edersin ben olanları unutmuş olabileceğini düşünmüştüm. (kıza olanları unutturmanın yolu çiçek böcek ya da orjinal böyle şeylerdir, pat diye dans teklifi değildir, neyse). şimdi bunu söyledik, kız da "cıks" yaptı bizle dalga geçti. "olsun ben gene ara ara böyle seni davet ederim belki bir gün dalgınlığına gelir evet dersin" falan tarzında espiri yani anladın mı. böyle bir iki denersin, birinde espirin hoşuna gider ya da o gün havasındadır yani, çaktın mı.
--spoiler--

kısacası arkadaşlar kız hayır demişse, yavşak tipler gibi ısrar etmiyoruz, ya da piçler gibi yanındakine teklif edip kızı bozmuyoruz. çünkü her ne kadar yavşak ve piç tipler kız işinde daha başarılı görünseler de, uzun vadeli ilişkilerde yavşak ve piç tiplerin başarısız olduğu bilimsel istatistik bir durumdur.

bu yüzden kız dansa kalkmamışsa adam olun, yenilgiyi kabullenin. beyefendilik her zaman kazandırır. o kızı kazandırmasa bile, o beyefendi tavrını gören başkaları bu durumdan etkilenmiş olabilir. anladın mı olayı.