bugün

karşısındaki muhatap aldığı kişileri çok sevdiğini düşünerek bu duygunun seline kapılan; lâkin, kendi nefsinin oyununa düşerek o çok sevdiklerine zarar veren kişidir..
Anlaması zor ama çok zor... Hastalık olmadığı sürece kötü diyemezsin ama bir hatun varsa ve sizi kıskanıyorsa bazı şeyler öyle belirsizdir ki bir davranış ipin ucunu kaçırır sonrası, aman olmasın...
en tehlikeli insanlardan birisi de, kıskanç insandır.
dikkat edilmesi gerekir.
azı karar çoğu zarar.
içinde fırtınalar kopan insandır. kıskançlık duygusu, çok güçlü ve tehlikelidir. en çok da sahibine zarar verir.
sahip olmadığı veya olamadığı bir takım özellikleri sırf kendi ezikliğine dayanarak 'ben de olmuyorsa onda da olmasın' kafasıyla hareket eden zangalaktır.. kıskanç insan tam anlamıyla eziktir..
Muvaffak olamayacak insanlardır. (!) Pardon insan bile değillerdir.
neyi kiskandigina bagli.
yasamasi zor insanlar.
ama onemli olan iki yuzlu olup olmamasi bence.
hani ben her seyi yapabileyim ama sen yapamacilar.
mesela sevgilisinin facebookunu kapattirmaya calisip kendi onla bunla konusan zavallilar fln,
kiskanclik adi altinda suclarini kapamaya calisirken kavga etmekten zevk alan mallar,
daha neler neler..

onemli olan insan olmak bence. yoksa gel ic organlarimi kiskan, yeter ki bana ayak yapma.

huh.
Bunların ileri derecede hastaları vardır, arkadaşlarını kıskanırlar, kalemini, silgisini kıskanırlar, bukartını bile kıskanırlar.

- Ya kullanma bir daha o bukartı, banane işte.
+ Hayda o nerden çıktı yahu ?
- Hiç bir şeyle o kadar yakın olmana dayanamıyorum Semiramis, lütfen çıkar hadi onu cebinden ve sessizce yere bırak.

(bkz: keşke yalnız bunun için sevseydim seni)
Muma benzetilebilecek insandır, kendisini eritir.
zeki değildir.
insan değildir. Sorundur.
Bir de bunların kıskanç olup belli etmeyen türleri vardır. işte onlar çok tehlikelidir.
Benimdir o.
Evet asırı kiskancım. Buna gelemeyip hala eski hayatina devam eden kişilerle hıç isim olmaz. Özellikle koskononlor koybodor diyenlerle.
sevgili konusunda küçük kıskançlıklar hoş olabilir fakat güvensizlikle başlayıp büyük kavgalara neden olan kıskançlıklar ise geçmiş olsun ilişkiniz bitmek üzere.
Sözlükte çok vardır.
Eksi verir.
Bu kıskançlık denilen şeyin birkaç çeşidi var. Ben de kıskancım. sevdiğim şarkıyı kıskanırım, dostumun diğer arkadaşlarıyla ilişkilerini kıskanırım,sevdiğim adamı kıskanırım. Ama insanların başarısını parasını düşüncelerini kıskanmak var bir de. Aynı kelimede birleşen ama tamamen farklı insanları anlatan bir kelime kıskanç kıskançlık. ben gibi olanların aşırısı zarar,diğerinin her türlüsü aman dikkat.
Erken yaşlanir.
Can sıkan tiplerdir. Sürekli sizi o an küçük düşürmeye çalışır.
arama 10 metre mesafe koyduğum insan tipi.
kıskanç insan özgüven eksikliğinden muzdariptir.
haset sahibi insandır. Tehlikeli olabilir.
tabi sevdiğini kıskanmakla aynı şey değil. o apayrı.