bugün

insanların iç geçirdiği mesleklerdir.

forbes dergisi tarafından yapılan bir foto analizde, gri binalara gitmek zorunda kalmadan yapılabilecek işler sıralandı.

http://fotoanaliz.hurriye...2962&p=1&rid=4369
Diyetisyen ve psikologlar imrendiğim mesleklerdir. Birisi, adama kibrit kutusu kadar peynir verdiği için, iyi para alır. Diğeri saati 250-400 tl arası para alıp, insanlara polyanna'yı oynarlar. Böyle birkaç saat terapi yapıp, evinin yolunu tutabilir. insan, kendi abisi,babası ya da arkaşıyla konuşup da rahatlayabilir. Ama psikolog, dinledikten sonra sağlam bir parayı adamdan alır. Adam bu yüzden rahatladığını hissediyor herhalde.
bir onlara bakarsınız bir kendinize, ulan bilmem kaç yıllık insanım bende neden yok diye dövünürsünüz. bir doktor olmak gibi ya da bir şirketin ceo su vay arkadaşım kıskançlığa gel.
En havalı meslek (bkz: pilot).
(bkz: mimarlık)
türkiye için her biri ütopiktir imkansıdır.
doktorluk.
genel müdür.
cumhurbaşkanlığı.
kesinlikle savcılık.
ev hanımlığı. kıymetini geç anladığım meslektir. en güzel en rahatıdır.
brazzersın genel müdürlüğü.
ben kıskandıran mesleğe meslek demem benim değilse. benim mesleğimdir yani.
pilotluk.
gezelim görelim yiyelim içelim güzelleşim programlarını sunan abilerin ablaların mesleklerini fazlaca kıskanıyorum.
kıskananların, mallığını gözler önüne seren mesleklerdir.

mal olmasaydınız, o mesleği siz yapıyor olurdunuz. değil mi ama?
şüphesiz rock yıldızı olmaktır...
bir de cinayet masasında komser-başkomser olmak...
ne iş olduğu önemli değil. rocco siffredi'nin yaptığı işi yapmaktır.
Mimarlık.
bir zamanlar (bkz: mühendislik).
Pilotluk her zaman çekici bir meslektir yada Bireysel yetenek gerektiren oyunlar golf voleybol vs...
(bkz: fatih türkmenoğlu)

televizyon programcısı falan dersem yanlış anlatmış olurum meramımı. ben fatih türkmenoğluculuk yapmak istedim hep.
birisi de çıkıp dememiş ben diş hekimleri kıskanıyorum diye. üzüldüm durduk yerde. biraz insan sağlığına ilginiz olsun beyaz önlüğe sempatiniz olsun bu nedir ya.
bir bayan için kesinlikle öğretmenlik. tatili bol parası var. öğretmenliğin parasını az bulanlar koca bulamayanlar.
beden eğitimi öğretmenlerini acayip kıskanıyorum bildiğiniz gibi değil.
tvde gezi programcılığıdır arkadaş. hem dünyayı gez, hem de üstüne para versinler.
savcılık ve pilotluk arasında kaldım.