bugün

nasıl bir ülke oldu burası ?

herkes dindar, herkes dini vecibe sahibi ama mevzu para olunca kimse kimseyi tanımaz,

herkes akraba ilişkileri ile övünür ama konu miras olunca babası amcasına, dayısı abisine bilmem kimi bilmem kimiyle husumetli,

nüfusunun büyük bir bölümü müslüman olduğu için şüküredilen ama kadın cinayeti, tecavüz, gaps sıralamasında birinciliği kimseye kaptırmayan,

herkes yönetim kadrosundan memnun ama ağzındaki sigaradan götündeki dona kadar en pahalı vergi ödeyen (elektrik, benzin vs.vs. vs. sonu yok)

50 ile sol şeritte gidip selektörü anasına küfür olarak algılayan,

Allahın selamını cep telefonundan başını kaldırmadan alan,

komplesi inşaat işiyle uğraşıp ülkeyi şantiye alanına çeviren,

olsun benim evim teknik yapıya bakıyor deyip 100 liralık evine 400 isteyen,

haftada 8 saat çarşı iznine çıkan askerin yemeğinden giyimine kadar fahiş fiyat uygulayan,

her geçen gün sokaklardaki çocuk cıvıltısı azalan,

bayramlarda kendinden büyüklerini aramayan,

kendi halinde muazzam dost ama farklı bir cins yanında seni beni aşağılayan,

komşusunun yeni evlenen çocuğuna 500 e kiraya verdiği evi üniversite öğrencisine 1000 liraya satan,

minibüs, otobüslerde yaşlıya saygıyı geçtim birbirinin üzerine tırmanan,

1 simit 1 çay ile sahilde oturmak yerine kendini avm'lere kapatan,

somurtkan olup gülmemeyi ağır başlılık sanan,

tüm internet haber sitelerinin foto galerileri kadın memesi kadın götü olan,

kitap okumayan, bonzai kullanan, çocuğuna almadığı ayakkabı parasını rakıya yatıran, ailesinden görmediği sevginin tersiyle yaşamak yerine çocuklarının yanında karısını azarlayan,

futboldan keyif almak yerine tuttuğu takımın her hatasını savunan,

şehrini çok sevip trafik denince ana bacı sayan,

türkiyeyi istanbul ile istanbulu türkiye ile karıştıran,

diyarbekirliyiz, hakkariliyiz, bitlisliyiz gardaş taş evde yaşadık martavalı okuyup balıkesir, manisa, aydın, denizli vs.'deki evlerinde topraktan olduğunu unutan,

çalışan işcilerin en az haklarını aldıkları, hatta biz ne anlarız diyip mahkeme kapılarına başvurmadıkları, işci ölümleri tavan, ilk taksitini ödeyip 35binlik borcu unutup arabam diyip şekil yapan,

ona yakın konuşunca o kanaldan böyle yazınca o gazeteden maaş alacağını bilen yavşak yazarlarından,

hergeçen gün birbirine itimadını, saygısını, sevgisini yitiren bir ülke işte..