bugün

Biz aşkla başı dönmüş iki çocuk
Bütün bir bahar o çiçek ben yaprak
Ya Rabbi ne güzel sevişiyorduk
Dünyayı aşktan ibaret sayarak

Kim ne karıştı ne istedi bizden
Göz mi değdi ne oldu bu sevdaya
Ayırdılar bizi birbirimizden
Hem de göz göre yürek parçalaya

Aşktı bizdeki onlardaki mantık
Onlardan yana çıktı kahpe felek
Birer kalp bıraktılar bize kırık
Ömrümüzce göz yaşı döktürecek *
Süper Timur selçuk şarkısının güftesi. Bu şarkı öldürür, bitirir, hayat kaydırır. Bu şarkıyı Timur Selçuk'a canlı söylemiştim de birgün, yanaklarımdan öpmüştü, kral adam canım..
bir stv dizisi

Her bölüm farklı bir olaya değinecek olan dizinin konsepti şöyle; Başına gelen kötü olaylar karşısında bir türlü duaya yanaşmayan ve duayı önemsiz gören kişiye bir “ Dua Çocuğu” geliyor. Ve kişiye “ Beni göndermen gereken yere ulaştırdığında işlerin daha kolay çözülecek” mesajını veriyor. Dua Çocuğu, kişinin henüz edilmeyen ama ileride edilecek duanın temessülü olarak yer alıyor projede. Her bölümde farklı durumlarda ve farklı kişilere geliyor. Ve duanın ulaşması gereken yere ulaştırıldığında yani duanın insan hayatında yer almasıyla ne gibi değişikliler yaşanacağını vurguluyor.
Hepsinin hikayesi hem aynı hem farklı olan kalplerdir.
(bkz: dostum kopyalamışsın ama tam yapışmamış)
muhabbet duyduğunuz kişi veya kişiler tarafından beklemediğiniz davranış, tutum ve olaylara maruz kalıp, içinizin sızlamasıyla oluşagelen hal.
(bkz: kırık kalpler durağı)
(bkz: kalp var dediler geldik)
failleri vardır, sebepleri vardır. sonuçları yoktur..
bir sokak adı konmalı; "kırık kalpler sokağı" diye..
" Fiziksel bir engeliniz var mı ? " sorusu içime dokunmuştu nedense..." Yok ! " dedim, " Yalnızca kalbim kırık... "
*
Kırık kalpler senfonisinin ağzından ;

+ kırık bir kalbi en çok ne incitir bilir misin ?

- Daha önce nasıl hissetiğini hatırlayamamak.
sertab erenerin son albümünün adıymış

görsel
Sertab Erener'in bu yıl çıkan albümü. Kadın ne yapsa güzel oluyor. Sanatçı dediğim nadir insanlardan. Geçenlerde Ankara'ya giderken "olsun" isimli şarkısı denk geldi radyoda. Bir sardı şarkı beni. Durmadan kafamda çalıyor meret. Aşk acısı çekmiyorum. Sevgilim yanımda ama tribe girdim resmen. Güzel çok güzel. Ayrıca o sesinin inişli çıkışlı tınısı her zamanki gibi insana hissettiriyor. Siz on beş yaşında kızı dinlemeye devam edin. Asıl sanatçı burada. Diğer şarkılarını şu an dinliyorum. Onlar da çok iyi.

"Artık ne masumuz ne yalandan yoksun bırak olsun
Resimleri sen al mevsimler zaten benim hadi olsun
Bölüşürsün şiirler arkadaşlar şehirler olan olsun
Artık ne özgürüz ne de özgür ömrümüz hadi olsun
Ben giderim istanbul senin olsun
Ben giderim istanbul senin olsun

Alırım başımı başım bir deli nehir
Silerim yaşımı siler ismimi şehir
Kestirir saçımı kendimi avuturum
Bir gülü kurutur kurursa unuturum

Bir mektup yazarım yokluğundan da ağır
Bir kedi alırım sen de anneni çağır
Ellerin aklımda sevdan kalbimde kalır
Hep hüsran hep kahır söyle artık olsun"

Özellikle "kahır" derkenki çıkış, tını çok iyi.