bugün

Yurda yayılmasa bari.
https://www.yenicaggazete...men-duyuruldu-743145h.htm
Normal bir ülkede din adamının görev yeri ibadethane ve mezarlıklardır.
Ya ne olacaktı,papazmı atansaydı. Trakya'da çocuklar aileden din öğrenemiyor. Bari okulda ana konuları öğrensin.
of'da çok iyi din öğreniyorlar aileden ,ya mafyacı oluyorlar ya karmanyolacı siyasetçi yada cepçi imam.
beyin olmayınca.

fethulah'ın kıçını yalayanlara itlaf olunur..

trakya'nın şeyini yiyin..

manita erekto'nun çıtırı imiş..
gelsin..https://youtu.be/7NtdUg4b8vo
olmaması gereken şey. okulda imam mı olur. yerleri karıştırılmış galiba.
Bir öğretmen olarak sadece kınamakla yetiniyorum. Laik bir devlette aslında din dersi de olmaz ama...
O zaman laiklik dinsizlik demekmi oluyor.dinsiz,imkansız,kitapsız,ahlaksız nesillermi yetişsin. Sadece yiyen,içen,cinsiyeti düşünen hayvan güdüleri olan nesil.
ama okullarda cuma namazı ve namaz kılınmıyor mu ki. dinin kendisi zaten laikliğe aykırıysa hani laiklik dinsizlik demek değildi hakikaten. laiklik dinsizlik demek değilse din eğitimi olabilir yani aksi halde laiklik dinsizlik demektir sonucu ortaya çıkar dolaylı olarak da olsa.
El birliği ile niteliksiz din adamlarından ordu olusturdular. Bu yapının temizlenmesi çok zor olacak. Devlet içinde yapılanma diyerek prim kasanlar asıl yapılanmanın içinden geçtiler.
Laiklik dediğin şey: "Din ve Devlet işleri birbirlerinden ayrılması."

Yani laiklik dediğin şey aslında dinsizlik gibi bir şeydir.

ibadethaneler vardır ama sadece dini görevlerini yapmak için vardır. Devlet işlerine el atmak için değil hele okullarda görev almak hiç değil.

Ki ayrıca dinsizlik size neden bu kadar batıyor onu da anlamış değilim. Ek olarak şunu da sorayım:

1. Çocukların dini olur mu?
2. insanların istediği dini seçme hakları ya da dinleri reddetme hakkı size neden bu kadar batıyor?

(bkz: d varank) Cevaplamazsan nick altına yazacağım bunları ama bence bir müslüman olarak bize bu soruların cevabını vermen uygun olur. Tebliğ edersin sende...

Hadi cevapları bekliyorum, Yahudi bir tarih öğretmeni olarak.
yiyin efendiler yiyin.
bol bol haram yiyin, nasilsa goreceksiniz ebenizinkini. er ya da gec.
Her çocuk ailesi ne olursa olsun islam fıtratı üzerine doğar. Sonra aile ve çevresi onu şekillendirir.
insanlar istediği dini seçer. Bizi hiç ilgilendirmez. islam dininde zorlama yoktur. Dini redde edebilir. Bu onun meselesi. Taki ölene kadar. Ölünce fasso necdat'a bağlıyorlar.
Dedilerki gel bakalım,şak tırına tirinom,şaka şukada tirinom.
Adam ateist olmuş,budist olmuş,hristiyan veya yahudi olmuş zerre umurumuzda değil. Hesabını kendi verecek bize ne.yeterli bize bulaşmasın.
1. islam Fıtratı dediğin şey ne oluyor tam olarak?
2. islam dininde zorlama yoksa neden irtidat denen bir kavram var?
3. Ayrıca çocukların dini varsa, Türkiye'de ki her ailenin çocuğunu müslüman mı sanıyorsun?

irtidat nedir bilmiyorsan bırakıyorum şuraya bir bakınız. (bkz: irtidat)
Her şey tamamdı tek eksik buydu zaten.
alman, hitlerin propaganda bakanı goebbels in şu sözü çok meşhurdur, derki: "eğer bir yalanı yeterince uzun, yeterince gürültülü ve yeterince sık tekrarlarsanız, halk o söylemin nereden geldiğini unutur, kendi fikri gibi benimser ve savunur. insanlar buna inanır, insanları bir yalana inandırmanın sırrı onu sürekli tekrar ettirmektir." yine goebbels şöyle der:"bana vicdansız bir medya temin et, sana bilinçsiz bir halk sunayım".

günümüz şartlarında medyadan daha iyi ve kuvvetli bir propaganda aracı var mı? yok. o halde siz eğer medyayı dini öğrenmek yerine dine düşmanlık etmek modunda kurgularsanız insanlar dinden uzaklaşır ve dinsiz olur. dine düşman olur. bizde babıali tanzimattan beri masonlara, yani dinsizlere hizmet eder. medyanın epey kalantor ve egemen büyük bir kısmı dine düşmandır. ama açıktan değil. örtülü perdeli gizli ve planlı. bunu ancak yaptığı bazı haber ve kullandığı sloganlardan, ifade ve üslubundan, satır aralarından, bazen dillerinin ayarsızlığından bazende ağzından kaçırmasından anlarsınız. yeniçağ gazetesi haber yapmış şu konuyu:"kırklareli de okullara imam atanması." yani neymiş, okullara imam atanması laikliğe zarar veriyormuş, imamların okullarda ne işi varmış. mesele diye ortaya attıkları şey bu. madem öyle laikliğe aykırı diyanet niye var? madem imamlar laikliğe zararlı, o halde, geçenlerde geberip giden bir medyacı televizyoncu vardı, hayatı boyunca dine saldırmış, dinsizliğini her fırsatta haykırmış, herif diyorki ben ölünce cesedimi yakın namaz filan kıldırmayın v.s. naapmağa adamın cenaze namazının kılınmasına ses çıkartmadınız? yani diyanetin görevi dindizlerin cenaze namazını kıldırmak mı? hoca camide kalsın yani öyle mi? hayatın içine karışmasın değil mi? çocuklara dini bilgileri sakın öğretmesin, amacınız bu değil mi? mazallah din öğrenilirse, dinsizlik elden gider yani değil mi? bazı, kimi, medya işte bu. dinsiz bu nevi medya. bunlar dinsiz. bir medya organı camiye imama dini eğitime laf söylüyorsa o dinsizdir. masondur o. talimatları londradan alıyordur. araştırın, ipinin ucunun nereye vardığını bulursunuz. geçenlerde birgün gazetesi de aynı minvalde bir haber yapmıştı, hangi okullar çocukları cuma namazına gönderiyor diye. dinsiz çünkü. cuma namazına saldıran bir gazete dinsizdir. net....

sen ana akım medyasın, elindeki gücü dine hizmet yerine dinsizliğini kusmak için kullanırsan sen dinsizsindir, bunun başka bir açıklaması yoktur. burada laikliği kullanıyorlar. laikliğin arkasına saklanarak saldırıyorlar. laiklik halkın dini eğitim alma özgürlüğünün kısıtlanması değildir. tıpkı goebbels in dediği gibi, batılı ve dinsizliği acımasızca halka propaganda edip sürekli bu yalanı tekrarlayan medyanın tek bir amacı vardır: materyalist bilinçsiz duyarsız zalim ve dinsiz bir nesil yetiştirmek. öyle olsun ki emperyalizme köle olup hizmet edebilsin, değil mi? evet...
O kadar çok imam hatip mezunu var ki bir yerlere yerleştirme gereği duyuyorlar.Öte yandan atanmayan bir sürü öğretmen de bunların insafını bekliyor.
Dış güçler yapıyor.

Bizimkilere kalsa fen lisesi açar, oralara öğretmen atar.
Herifte kibire bak. Her çocuk musluman olarak doğarmış. Dininin nereden geldiğinden haberi bile yok ama doğru olduğundan kesin emin.
Hemşire atasalar mantıklı olurdu.
ay'a çıkacağız ya... bu akıl, eğitim, ekonomi, yönetimle pazara bile çıkamayan yurdum insanlarını görünce; ay'a dua ile çıkacağız demektir. olması gerekendir, umarım nefesleri kuvvetlidir hocaların. ay'a gidip abd bayrağını çıkarıp türk bayrağını dikecek duaları kuvvetli olur da astronotlar fizikçiler vb bilim insanları yetiştirirler.
Kırklareli kopilleri biraya alıştırır onları.
gelişmişliğin göstergesidir. Ortadoğu islam coğrafyası Bu yüzden dünyanın en gelişmiş ve refah içinde yaşayan bölgesidir...
Em de Avrupa’da, iş mi beya!
adama iş bulma anlayışının bir başka tezahürü.
aga biz de dindarız ama bu iş imamların içkiye başlaması ile sonuçlanmasın yani.
öyle bir durum sözkonusu çünkü trakya daki adam doğuştan içkiye düşkün doğmuyor ki çoğrafi şartlar ve ortam onları içkiye başlamaya itiyor.
müzik var, tabiat var. kimse kimseye karışmıyor. bu rahatlığı hissedenler de içkiye eğlenceye düşüyor.

ben biraz tırstım yani.
güncel Önemli Başlıklar