bugün

Cezmi Ersöz 2000

Biraz Sabahattin Ali'nin 'Kürk Mantolu Madonnası'ydın; biraz Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Huzur'da anlattığı Nuran, ve en çok da Nilgün Marmara'ydın. Ne yalan söylemeli, yine Tanpınar'ın 'Bir Yaz Yağmuru' romanındaki o büyülü, o uçarı kadında da senden çok izler vardı. Masum bir sevinç için ikbal yakan kadınlardandın sen...

Bir cinnetin, bir karabasanın yaşandığı bu hayatta artık yoksun. iyiki de yoksun diyorum; çünkü çok acı çekerdin. Beynindeki esrar da yetmezdi seni avutmaya.

Ölümüne kadar, sana olan aşkımı bir sır gibi saklayıp, bu aşka o derin merhametinle bağlandığın için sana minnettarım. Çok yalnızım ve seni çok özlüyorum...

Sen benim için kırk yılda bir gibisin; öyle eksik, öyle hazin, öyle paramparça... *
--spoiler--
Sen benim için kırk yılda bir gibisin; öyle eksik, öyle hazin, öyle paramparça...
--spoiler--
cezmi ersöz'ün bir kitabı. sadece isimini bile okumak insanda şizorfren aşka mektup yazma isteği uyandırır.
Müthiş bir cezmi ersöz kitabı.
Betimlemeleri mükemmeldir.
Bu arada: " sen benim için, kırk yılda bir gibisin. Öyle eksik, öyle hazin, öyle paramparça."
sözlerini bir türlü anlayamadığım şarkı. ama çok eğlendiriyor.
görsel
nakaratı beni pek bir mutlu eden şarkıdır. Bu tanım muhtemelen aşağıdaki sözden gelmektedir, ancak gene de kırk yılda bir gibisin tam olarak ne demek anlayamadım, anlayan varsa aydınlatsın lütfen.

SEN BENiM iÇiN KIRK YILDA BiR GiBiSiN...

ÖYLE EKSiK..

ÖYLE HAZiN..

ÖYLE PARAMPARÇA....
Cezmi Ersöz
biri murat dalkilic sarkisi demis..

neyse o da hakli.

benim 2 yil onceki vatsap durumumdur.

suan yapsam cok siradan olur
Murat dalkılıçın merve boluğura hediye ettiği şarkıdır.
arabada son ses dinlemenin çok keyifli olduğu parça.

hele de sevdiceğinize hediye ediyorsanız mis gibi olur.
murat dalkılıç'ın godoşluğunu gözler önüne seren şarkı. ne demek geçmişindeki hikaye beni üzmez??? o geçmiş hikayedeki adamın dalağını sökerim.
arabada son ses dinlenilmesi gereken parçalardan biri

aşık olduğum hatuna bu gece arabada konuşurken sesi sona verip dinleteceğim bu şarkının nakarat kısmını , öyle geçmişindeki hikaye beni üzmez falan lafları benlik değil o yüzden oralarda ses kısık olacak *
şey yaparken dinlenebilecek şarkıdır.
Şiir okumayan kesimin Murat dalkılıç ın şarkısıyla ortaya çıktığını sandığı söz. Başka neler neler kaçırdığını bir bilse....
Günün anlam ve önemine özel.
Dört yılda bir gibisin.

Neyse işsiz, asosyal ucubeler işinize bakın.
Tam bir gavat şarkısıdır.
Milletin beynini yıkıyorlar böyle şarkılarla.