bugün

Katıldığım önerme. 40'dan sonrası psikolojik olarak çöküș ve yıpranmıșlığın boyut atlamıș hâli. Bir de ilerleyen dönemlerde çevrene yük bindirme hissine kapılma durumu var. Düșüncelerle boğușurken edinilem pișmanlıkta görülmektedir.
yavuz çetin in yaptığı olay
Arkadaşlar naptınız ya daha torunlara bakacaktık.
1 senedir editlediğim istek, hadi bi 10 sene daha yaşayıp 50 de öleyim diyorum. Gerçi o zaman da 60a çıkarabilirim çıtayı.
Yaşı 60'ı geçince '80'den sonra yaşamak haram' şeklinde edit edilecek olan bunalımlı gençlik söylemi.
depresyona erken girmiş olabilir veya henüz çıkamamış olabilir.
zaten gençliğinde yaşadıklarından memnun olanların bu tür saplantıları olacağını düşünmüyorum.
şahsen hayatımın kayda değer yıllarını 40'tan sonra yaşadım.
bir kere gençliğin 'default' yani varsayılan ruh hali olan sersemlikten eser kalmıyor. hayatınızı, gündeminizi daha iyi tayin ediyorsunuz.
dünyaya bakışınız gelişiyor; espri anlayışınız gelişiyor; her bakımdan demleniyorsunuz.
bu kadar erken enseyi karartmayın.
yoksa yaşanmış, hakkı verilmiş bir gençliğiniz de olmayabilir.
kırk değil altmış üçtür o aslında. Böyle bir gelenek de var aslında, hz. peygambere hürmeten insanlarımız o yaştan sonra dünyevi yaşamlarına ciddi kısıtlamalar getirmişler. Ben yapamam herhalde, Allah ne verdiyse yaşıyoruz anam.
40 yaşında tekrar düşünülecek olan durum.