bugün

Tabii ki yok böyle bir şey! Yok oğuz boyu yok Türki devletler yok Turan Birliği hepsi hayal ürünü şeyler üç beş turancıdan başka bunlara inanan yok. Her ülke kendi çıkarları peşinde.
Kırgızistanda 50 tır silah ne arar.
50 koli mermi gönderemezler ne tırı.
Azeriler Türk olmadığı için Kırgızistan'ın da onlara silah göndermemesi gerekir halbuki.

Hem Kırgızistan salak mı sürekli yılan gibi sinsice saldıran ve zehir saçanlara yardım etsin?

Gidin tarihinizi okuyun oğlum.

Bu Azeri dediğiniz millet Perslerin boyunduruğu altına girmek için, iran'a biat etmek için Selçukluyu yıkmadı mı?

Osmanlıda 7-8 isyan yapıp o isyanlarda yüzbinlerce Sünni sivili katletmedi mi?

Osmanlı bunların kirli mezhepçi zihniyeti yüzünden gerileme dönemine girmedi mi?

Fatih Sultan Mehmet Viyana kapılarına dayandığında arkadan isyanlar başlatmadılar mı lan Perslerle birlikte?

Say-say bitmez bu adamların yaptığı yavşaklıklar.

Zaten bu başlığı açan arkadaşın da profil fotoğrafı Kasım Süleymani denilen, Irak'ta ABD ile birlikte Sünni Araplara soykırım yapan bir omurgasızın fotoğrafı.

Tabii Kasım Süleymani sadece bu da değil.

Kasım Süleymani Türkiye Sünni olduğu için PKK'ya en büyük destekleri veren, iran'daki Şii milisleri PKK'ya kendi elleriyle teslim eden adam.

Daha çok şey var da, geri zekalı ahmak çok, ne anlatıyorum, kim anlayacak anına koyayım...
Kırgızistan sınırını koruyamıyordu düne kadar.

Örnek verdin bari Özbekistan vb de.
Kırgızistan ne ya.

Bunu okuyan Kırgızistan..
-ha, ne, ne olmuş, kim, biz, not found..
Boşuna laf kalabalığı yapıp türk devletlerini kötülemeyin. Adamların imkanı olsa azerbaycan'a hertürlü 50 tır silah yollarlardı. Ne yazık ki şimdilik o güce sahip değiller. Ona bakarsak, Zamanında türkiye'de çoğu türk devletine yardım edemedi. Hâlâ yardım edemediğimiz türk devletleri var. Bunların üstesinden gelicez. Her şeyin bir zamanı var.