bugün

chp seçmeninin hala kendileri gibi şahıslara oy verdiğini zanneden kişi söylemidir. kılıçdaroğlu gider bilmem ne oğlu gelir değişen bir şey olmaz. bu partiye oy verenler "ideolojiye" oy vermekte diğerleri gibi şahıslara değil. ben yazmaktan usandım siz yazdırmaktan usanmadınız. sıfır siyaset bilgisi var insanların maalesef takım tutar gibi parti tutuyorlar. bu şuna benziyor adam hasta beşiktaş taraftarı ama galatasaray hoşuna giden futbolcuyu getiriyor diye hemen ona dönüyor. ertesi sene fenerbahçe getiriyor ona dönüyor. böyle böyle işte bu ülke bu durumlara düştü partilerin ideolojisini, felsefesini, siyaset yapma şeklini görmezden gelip tek bir adamın peşine takılırsan böyle tepe taklak gidersin ülkece..
ömrü hayatında kaç tane chp li tanıdığı olduğu muallakta olan yazarların anlayamadığı mevzudur.

madem şahsıma soru sorulmuş sözlüğün ruhuna aykırı olarak cevap vermek durumundayım. benim değil dedem babam bile chp li değil. bende değilim açıkçası evvelden belki 50 defa yazdım buraya neden bu partiye oy verdiğimi. bak tek başıma tezi çürüttüm tıpkı diğer tüm tezlerinizi olduğu gibi. çok kolay çürüyor çünkü tez sunamıyorsunuz ortaya. eften püften söylemler. mantıklı tek bir şey yazamıyorsunuz yapabildiğiniz tek şey ortaya bir şeyler atıp çürütülünce çürüteni eksilemek *

tıpkı demokrasi anlayışınız gibi bu ve yaptığınız her şey. bomboş yani. neden evet vereceksiniz diye bin defa sorduk bir taneniz mantıklı 2 satır yazamadı haftalardır. gene tek yapabildiğiniz araya laf atıp saklanmak yazılanları eksilemek. böyle böyle demokrasi gelişmez bu ülkede 1 senedir burada bunu anlatmaya çalışıyoruz ama nafile. kendinizi gelişime kapatmışsınız bir tane ne idüğü belirsiz adamın peşinde geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini ateşe atıyorsunuz. takım tutar gibi parti tutmayın başkalarının fikirlerini kendi fikriniz gibi savunmayın. kendi adıma bir şey istiyorsam insan değilim daha ne diyeyim..
Siyasetçilerin yolcu, halkın hancı olduğunu halâ öğrenememiş, ideolojiye, fikirlere değil, insana biat eden zihniyetlerin ısrarla inandıkları tespittir.
Ali gelir, veli gider lakin inandığınız değerlere ve düşunce sistemine uygun, o amaca hizmet eden parti ya da siyasi görüştür aslolan...
Kişiler değil, siyasi görüş, hayatı algılama ve yaşama biçimidir partiyi parti yapan...
Hele hele insanların, mezhepi, dini, dili, ırkı zerre umurumuzda değildir.
Bu, böyle biline!
akabe mağduriyet tiyatrosu sunar

la adam basbayağı rte yi destekliyor

mağara soğuk muydu.
Gerçek dışıdır.
Ben chp'ye oy veriyorum Kılıçdaroğlu'na değil.
Chp'ye oy veriyorum çünkü verdiğim oya karşılık olarak mecliste mükemmel olmasa da bir şekilde beni temsil etme olasılığı olan tek parti oldugunu biliyorum.
Doğru bir karar verdiğimi de yeni anayasa teklifinin her antidemokratik maddesine ellerinden geldiği kadar direnerek gösterdiler.