bugün

görsel
Kk ile rte başa baş gider. ince maksimum %5-6 alabilir ikinci tur olursa da mecburen kk'yı destekler.
Bu sonuçlar kaos getirir.
desticiyi unutmuşsunuz . onun da
en az % 30 oyu vardır .
bok 33 alır. bok 70 alır
Zamanında iyi Parti'yi şişirip seçimlerde %20 ve üstü gösteren şirket şimdi de kılıçdaroğlu'nun oylarını şişiriyor. (Piar) Ciddi ciddi Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında %57 alacağını (hatta %66 bile diyen gördüm) söylüyorlar Piar'ın araştırmasını kaynak gösterip. Kılıçdaroğlu ne Erdoğan'dan fazla oy alabilir ne de Muharrem ince ikinci tura kalabilir. Hayat sosyal medyadan, twitter gibi mecralardan daha komplike bir şey. Sosyal medyada herkes kendi yankı odasında takılıyor ve kendi adaylarının yüksek oy alacağı algısına kapılıyor.

Yalnız şunu da söylemeden geçmeyelim ki mesela bizde bir algı var: yaşlıların geneli akp'li ya da gençlerin hepsi muhalif algısı. Oysa yaşlıların içinde bile azımsanmayacak kadar muhalif insanlar olduğu gibi Gençlerin içinde de akp'liler bulunuyor ve gençlerin hepsi de chp'li değil. Sırf Sera Kadıgil ve Barış Atay'ın konuşmalarından dolayı TiP'i destekleyeni var, Muharrem inceci var, demokrat dedeci var, Zafer Partili var. Yani gençler oldukça mozaik bir görünüm arz ediyor. Hepsini rahatlıkla şucu-bucu diye genelleyemiyorsun. Bir de sosyal medyada bot hesaplar, troller de işin içine girince bizi fazlasıyla yanıltıyor. 2018 seçimlerinde iken Piar'ın anketine, sosyal medya paylaşımlarına, mhp'li olduğunu söyleyip bu seçim iyi parti'ye vereceğim diyenlerin yorumlarına bakarak mhp'nin baraj altında kalacağını, iyi Parti'nin yüzde 20'yi rahatlıkla geçeceğini düşünüyordum lakin çok ağır zortladığımı söyleyebilirim. Bundan mütevellit sosyal medyadaki anketlere ve söylenenlere hiç mi hiç güvenmiyorum. Muharrem ince'nin de fazla oy alamayacağını düşünüyorum. Üstelik geçenlerde ittifaktan ayrılıp "partimde Türkçülük, Kürtçülük gibi ayrımcı hareketlerde bulunulamaz" demesini ve Ata ittifakının Sinan Ogan'ı aday çıkarmasıyla birlikte ince'ye oy vermekten vazgeçenleri de hesaba katalım efendim, evet.
genel kural ....türkiyede yapılan seçimlerin
hepsinde sahtekarlık yapılır . ancak bu olay
2018 seçimlerinde çok arttı . mhpye resmen
5-6 puan takviye yapıldı . bu seçimlerde
bu rezalet daha da artacak . ancak sinan oğanın
aday olması akp - mhp oylarını eritecek .
Madem Reisin kaybedeceği kesin o zaman eğlence başlasın durmayın marabalar eğlencenin lo,seçime kadar eğlenmek serbest swışh.
Toplamı 100 eder.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar