bugün

Benim küçükken yaptığım mallıklar pek azdır ama çoğusu büyük mallıklardır, az ve de öz.

Bir kızla facebooktan tanışmıştım, yaş 12 tabii. Facebook hesabımda kendi resmim yoktu. Kıza yürümek istiyordum, sevgili olmak falan istiyordum. Çünkü çok güzeldi.

Benden kendi resmimi atmamı istedi. Ben de tipime güvenemedim, çok yakışıklı bir arkadaşım vardı onun fotoğrafını atmıştım. Bu utanç bana ömrümün sonuna kadar yeter.
babamın büyük bi bisikleti vardı onun tek pedalinin üstüne basarak sürerdim çünkü oturağa oturdğum zaman ayaklarım pedala yetişmezdi. küçük bisiklet de almadılar.
Durup dururken ağladııı ağladııı ağladııı derlerdi ağlardım.
Evden kaçardım. Dönüp bir geçmişe bakıyorum da iyi korumuşuz kestaneyi onca olaya karşın.
Karanlıkta şaşırıp Anneannenin takma dişlerini koyduğu suyu içmek.
bakkaldan alınan yumurtaların üstüne kuluçkaya yatmak. yavrularım olmadı ama. çok üzüldüm. buz devri sid gibi yavrulârıımmm diyecektim kısssmet olmadı.
Her insan kişisinin başından geçen salaklıktır.

Yaş 6-7. Piyasaya yeni çıkmış, çoook sevdiğim, ayılıp bayıldığım şarkının ezgisini sürekli unutuyorum.
Sözleri aklımda ama ezgisini unutup duruyorum. Kendime Nasıl sinirleniyorum her defasında...
Dedim olmaz böyle, aldım elime kalemi kağıdı, ezgisini, laaaa laaaaaa lalalalala lala şeklinde hem mırıldanıyor, bir yandan da yazıyorum.
Hehhh artık unutmam, unutunca kağıda bakar hatırlarım yihuuuuu diye seviniyorum, kendimi tebrik ediyorum filan...
Sabah oldu, aaaa ezgiyi gene unutmuşum ama sorun değil tabii, açtım Çekmeceyi, aldım elime kağıdı, anlamsızca milyon tane lalalala var.
Hönnnkkkk?! Nasıl yaaaa, niye hatırlamıyorum?!
Neyse...Bir Zaman sonra nota nedir, ne işe yarar gibi ulvi konuda bilgilendim... Çocukluk çok zor beeeee!
Hep hayal kırıklığı... Pöffff!
DanoneNin meyveli Yoğurtları yeni çıkmıştı o zamanlar. Reklamlarda görüp ‘donini istiyorum’ diye ağladım. Market market gezip güç bela bir tane buldular. Ben de kendim yemeyip zorla kuzenime yedirip tadının güzel olup olmadığını sordum.

Not: hala da o meyveli yoğurtlardan yemedim.