bugün

sinem kobal isimli ünlü ses sanatçımızın seslendirdiği şarkı esnasında düştüğüm yerden * entry girmeye çalıştım bu diziyi izlerken.
sinem kobal açık adres isimli şarkıyı seslendirirken gülmekten koltuktan düştüm.* ciddiyim. annem falan çıktı yukarı bir şey mi oldu diye.
Sinem kobal'ın yakın zaman sonra selena'ya dönüşeceği dizi.

en iyi yüzücü, en güzel kız, en zengin kız, bütün erkeklerin aşık olduğu kız, en iyi kız falan derken şebnem ferah'tan daha iyi şarkı söylettiler amina koyayım.
afedersiniz sözlük ailesi, ama playback'in amına koymuş bir dizidir şarkı sölerken nasıl oluyoda 2 kişidende aynı ses çıkıyo anlamıyorum sözlük.

bak yine sinirlendim.
dün akşam evdekilerin yoğun isteği üzerine izlediğim salakça bir dizi...
playback enkazıyla akıllara kazınan dizi. izleyiciyi odun yerine koyup, hiçbir şey anlamıyorlarmış gibi davranarak önümüze sunulan kalitesiz işlerden bıktık desek yeridir.
gossip girl dizisinden esinlenilmiş olan dizidir.anam ordaki ayşegül ne öyle, her an biriyle sevişicek pozisyonda ve bakışta.her sahne için bir kilo pudra sürüldüğünü düşünüyorum bi de yüzüne.

meriç var bi de.özenti gençlik.varoşcan diye isim takmış zengin takımı.nedir o kafasına taktığı tokalar.zengin okulları böyle demek.

hepsinde arabaların kralı var maşallah.arabaların kapılarına kolları sıkışınca kırılıyo falan o derece yani.

hele bi kız var arzu, bulduğu şeyi yiyor.ilk bölümdeydi sanırım fıstık ezmesi üstüne nutella onun üstüne süt bi de ağzını açmıştı kanalı değiştim hemen müge anlı ya baktım o derece. *
sinem kobal' ı güzel uydurmuşlar dizideki karaktere.bu kızımız liseli olmayı çok seviyor zati.mini eteğini çekip çantasını taktım mı kimse demez bu kız lise sırasından geçeli çok oldu diye.arabası fiat yalnız onu anlamadım ben.hepsinde marka marka sinem' in kinin markasını düşük tutmuşlar biraz.

chuck karakterine çet demişler.adamı öldürsen gülümseyecek bir poziyonda.tipi öyle sanırım.suratında bi jokerlik var ama hadi hayırlısı.şerefsiz merefsiz ama en düzgünü de o olucak galiba.

müzik güzel ama.bi de girişinde garip garip duruşlarla oyuncuları tanıtırken korkuyorum o yansımasından sinem kobal'ın.gözlerini devire devire koca ağzıyla otur yerine ben başladım diyo sanki bana.oturdum izledim bende.

kızların eteklerinin boyu her an bi tarafları gözükecek şekilde görünüyor ama ben o kadar dikkatli izledim frikik falan göremedim, dikkatli kızlar maşallah.

hepsinin ellerinde telefon birbirlerinin video resim bilimum öpüşme, sevişme hallerini çekip şantaj yapıyorlar.iphone görmekten midem bulandı resmen.
o değilde,
türkiye'de var mı lan öyle bütün kızların taş olduğu bir okul? arkadan geçen kızlara da bakıyorum onlar da taş anuna koyyim. yok mu hiç çirkin olan zengin kızı? okul slogan olarak "okulumuzda çirkinlere yer yok" diyor sanırım.

ayrıca okulun yakışıklı çocuğunun adı ali olur mu yav? * hani böyle batu, berk, cenk felan olurdu hep.

hepsinin ehliyeti olduğuna göre hadi lise sonlar diyelim. abi lise son olan bir öğrenci oturup lys'ye ygs'ye çalışması lazım. oynaşmada felan gözü olmaması lazım. özel üniversitelere girmek için de az buçuk bir puan gerekiyor sonuçta. * haksız mıyım sözlük?
gençlik çok bozulmuş.*

edit: bu arada yakışıklı çoçuğu demiştim de
[http://galeri.uludagsozlu...%C3%BCk-s%C4%B1rlar-5672/
bu çocuk yakışıklı mı allahisen??
Zap yaparken karşılaştım bu diziye. izleyeyim biraz dedim. Neredeyse her sahnede bir saçmalık var. izledikçe güldüm, acayip eğlendim. Artık her çarşamba takipçisiyim, kaçırmam.

dün akşamki bölümden notlar,
lisede müzik grubunuz olabilir anlıyorum. anlıyorumda sahnede elinde 5 tane gitar olan inasın ne işi var onu anlamıyorum. Hadi 5 kişide gitar varda bari biri gitarı tutmayı bilsin, şöyle en azından çalar gibi yapsın yav.
özel lise değil de özel üniversite ortamını canlandırsalardı daha inandırıcı olurdu kanaatine vardırtan dizi.
arka sıradakilerden sonra liseli öğrencileri 25 ila 30 yaş arası oyuncuların canlandırdığı dizi.
gossip girl'ün türkiye uyarlamacı işte. hayır o kadar dedik, türkiye'ye uyarlanamaz dedik. uymaz dedik. ama nerde? insanlar bi anormal karşıladı, tabi gençlerin hop ilgisini çekti.
gidin gossip girl'ü izleyin ozaman, daha mis. *
anladığım kadarıyla 11. sınıftalar şu anda. ama hepsinin ehliyeti, arabası var. vay anassını bee.
kanal d'nin yeni taşşak dizisi.
ebru akelin kızı rolündeki varlık insanı bunalıma sokar .. ulan herşeyin var elin yüzün düzgün yine eziksin nası bişeydir bu. ali rolündeki lavuk sempatik olucam diye ördek gibi konuşuyo.
en önemlisi de dublaj samanyolu ndaki diziler gibi. iki saat bi muhabbet döncek aq. fakir fukaralar hariç onlarınki iyiydi biraz.
senaryosu sinem kobal kişisinin üzülmesi üzerine kurulmuş dizidir.
--spoiler--
su babasını fahişelerle otel odasında basmıştır.
su ağlayarak dışarı fırlar, içer, sıçar, bunalımlardan bunalımlara girer.

neymiş efendim? babası fahişe sikiyormuş.

lan manyak su; baban zengin mi zengin, sosyetik mi sosyetik, her imkanı olan, dahası bekar ve eli yüzü düzgün bi adam.
ya ne olacağıdı? otuzbir mi çekseydi o kadar paraya rağmen? adam sevgili yapamamış, napsın yani? sorun fahişelerse sevişmesiyse, fuck buddy falan bulsaydı, çevresindeki kadınlara tecavüz etseydi, daha mı namuslu olurdu gerzek kız seni?

sen ne sandıydın yavrum? babanın rahip filan olduğunu mu?
hee baban anandan sonra hiç cima etmemiş canım, melek gibi, evliya gibi adam olmuş. hatta penisini falan aldırmış. yeter ki seks hayatı olmasın, kızı su da üzülmesin diye.
--spoiler--
dün akşam ki bölümündeki sinem kobal' ın babasını canlandıran, hani grup seks yapan herif, eski sevgilisine ki muhtemelen melekler korusun daki süt nine rolü şimdiki babanne olan teyzemizin istemediği, ailesine yakıştırmadığı için ayırdığı, muhteşem ötesi güzel demir' in anasına söylediği laf çok etkiledi beni yazdım hemen bi kenara.

yolları ayrılan insanlar birbirlerinin yollarını merak ederler gibi bişiydi.o herife yakışmadı o ayrı ama beğendim ben.
kanal d nin diğer dizilerine benzeyen, yeni başlamış olan saçma bir dizidir .
ergenlerin diziden etkilenip kolayca sevişmesini beklediğim dizidir...
bu diziyi çoğu gossip girl çakması onlara özenmişler diye eleştirmiş, bakıyorsun yine bazı entrylerde, olmamış benzetememişler diye eleştirilmiş. ulan adamlar ne yapsın, benzetseler bi dert benzetemeseler bi dert.
gossip girl in türk versiyonu olması planlanmış, ama NBC'den yayın haklarını alamamaları sonucu bu tip bir diziye çevrilmiş olan dizi.

dizi biraz saçmalık evet, 17-18 yaşındaki zengin piçi liselilerin altında corvetteler, bmwler, mercedesler falan olması benim canımı acayip sıktı aslında.
ayşegülü de kaşar etiketiyle görüyoruz bu diziyi. inci sözlük dadanacak kıza bence *
dizinin gossip girl ile bir tek benzerliği var, o da çetin elemanı. chuck bass'a benzerliği var,karı kız - kumar olayı da oluyor, psikopat bir babası var aynı diğer dizi gibi. ama bir tek o.

bir de ne o tivitır olayı ya herkesin elinde, gereksiz.
dizinin sadece küçük bir kısmını izleyebildiğim için, konusu hakkında yorum yapamıyorum. gossip girl çakması falan diyorlar, ama gossip girl konusunda da hiç bir bilgim yok. bu yüzden yalnız izleyebildiğim kısım üzerinden, oyunculara ve oyunculuklara değineceğim.

kanımca, bugüne kadar çekilmiş lise dizileri içerisinde en mantıklı oyuncu kadrosuna sahip dizi. biz o kadar alışmıştık ki, 30-40 yaşında saçı sakalı birbirine karışmış barzo kılıklı adamların lise öğrencisini oynamasına, bu dizinin bir bölümünün yalnızca 15 dakikasını izlemiş olmama rağmen, sanki onlardan daha inandırıcı gibi geldi bana.

yani oynayan tipler, gerçekte belki 17-18 yaşlarında değiller ama, o yaşta kaç tane oyuncu var ki türkiye'de? bunlar en azından liseliye biraz olsun benziyorlar. zira, arka sıradakiler gibi bir faciaya da tanık olduk biz. oradaki tipler bırak liseli olmayı, genç bile değillerdi.

ha son olarak şunu da belirteyim. inandırıcı olan sadece dizide oynayan oyuncuların tipleri. yoksa oyunculuk açısından çok büyük bir kısmı tabiri caizse sıçmış. bir tek o siyah saçlı, kırmızı rujlu bir kız vardı, kötü kadın rolünde, onu başarılı buldum. onu dışındakiler çok zorlama oynuyorlar. hele ki başrol olduğunu tahmin ettiğim sarı saçlı bir abla var ki, oyuncu demeye bin şahit ister.
müziğini duydukça merak ettiğim dizidir.
herkesin küçük sırlarını ortaya döken bir dizi...